Jak sprawdzić czyjeś urodziny?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć dowiedzieć się o urodzinach innej osoby bez pytania. Może jesteś hojnym typem i chcesz dowiedzieć się, czy ktoś ma urodziny, aby urządzić przyjęcie niespodziankę, a może chcesz zapisać go na jakieś wątpliwe produkty w ramach żartu.

Jak sprawdzić czyjeś urodziny?

Być może zapomniałeś o urodzinach swojej ukochanej osoby i potrzebujesz jej prezentu lub zarezerwować romantyczny wypad. A może po prostu zapomniałeś czyjeś urodziny i chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić, bez niezręczności bezpośredniego pytania o urodziny.

Bez względu na przyczynę, jeśli chcesz wiedzieć, kiedy mają urodziny, a oni nie dowiadują się o Twoim zapytaniu, ten post ma dla Ciebie rozwiązanie. Pokażę Ci kilka sposobów na sprawdzenie czyichś urodzin. To, co zrobisz z tymi informacjami, zależy od Ciebie!

Sprawdź czyjeś urodziny

Istnieje kilka sprytnych sposobów, aby dowiedzieć się, czy ktoś ma urodziny, dzięki czemu uzyskasz potrzebne informacje bez wiedzy, że zapomniałeś o jego urodzinach.

Użyj mediów społecznościowych, aby znaleźć czyjeś urodziny

Większość ludzi otwarcie podaje swoje dane osobowe i umieszcza swoje urodziny bezpośrednio na swojej stronie na Facebooku, więc jest to logiczne pierwsze miejsce, w którym należy szukać. Przejdź do O sekcji swojego profilu na Facebooku, a następnie spójrz pod Przegląd na ich urodziny.

Lub możesz przejść do Wydarzenia, a następnie Nadchodzące urodziny. Jeśli dana osoba wprowadziła datę urodzenia, wyszukiwanie jest zakończone. Jeśli nie dodali swoich urodzin do Facebooka lub jeśli nie możesz zobaczyć tych informacji, wypróbuj inną metodę.

Sprawdzanie Snapchata lub Instagrama to inne opcje, które możesz sprawdzić w mediach społecznościowych. Jeśli przewiniesz ich profil na Instagramie lub oś czasu na Facebooku, możesz zobaczyć ich poprzednie uroczystości. Publikowanie zdjęć z ciastem i tiarą z okazji urodzin to całkiem dobre wskaźniki, że znalazłeś właściwą datę.

LinkedIn to kolejna witryna społecznościowa, która oferuje informacje na temat czyichś urodzin. Przewiń ich profil i posty w poszukiwaniu życzeń urodzinowych. Jeśli osoba, która ma urodziny, dodała swoje informacje, witryna wyśle ​​wiadomość do każdego połączenia, powiadamiając ją o urodzinach.

Uważaj, jeśli odwiedzisz czyjś profil LinkedIn, zostanie on o tym powiadomiony. Jeśli to Twoja ostatnia deska ratunku, przygotuj się z wyjaśnieniem, dlaczego tam byłeś.

Zadzwonić do przyjaciela

Jeśli planujesz przyjęcie lub chcesz dostać prezent na dużo czasu, poproszenie wspólnego znajomego powinno zadziałać. Pamiętaj tylko, aby poprosić ich, aby nie przyznali się do tego, o co pytałeś! Więc po prostu chwyć telefon i zadzwoń.

Sprawdź ich kalendarz na urodziny

Odwiedzając dom znajomego, idź do jego kuchni i sprawdź jego kalendarz ścienny. Wiele osób lub ich partnerów lub rodziny zakreśli randkę i powie „wielkie imię i nazwisko” lub „moje urodziny” lub coś takiego. Po prostu miej dobrą wymówkę, żeby być w tym czasie w kuchni! Może masz ochotę na szklankę wody i przypadkiem zerkasz na kalendarz ścienny.

Działa to z kalendarzami cyfrowymi, jeśli możesz uzyskać dostęp. Sprawdzenie Kalendarza Google lub wersji Apple może ci tutaj pomóc. Możesz poczekać, aż zostawią swój telefon, albo poprosić ich o udostępnienie Ci swojego kalendarza.

Wyszukaj w Google lub DuckDuckgo ich urodziny

Jeśli twój znajomy jest obecny w mediach społecznościowych lub pracuje online, proste wyszukiwanie w Google lub DuckDuckgo może ci powiedzieć, co musisz wiedzieć. Wpisz ich nazwę i miasto w Google lub innej wyszukiwarce, aby zobaczyć, co się pojawi.

Czasami pojawiają się linki do rejestrów publicznych, innych kont w mediach społecznościowych, osobistej strony internetowej lub data ich urodzenia jest pobierana przez wyszukiwarkę z publicznie dostępnych informacji.

Wyszukiwanie rekordów

Strony internetowe, takie jak Zabasearch lub lokalne biuro metrykalne, mogą mieć zasoby online do sprawdzania dat urodzenia. Niektóre ograniczają dane dostępne online, ale Zabasearch jest całkiem niezły w znajdowaniu informacji o ludziach.

Ma dostęp tylko do informacji publicznych, ale jest przydatnym źródłem do wypróbowania. Tego rodzaju usługi często kosztują, ale znajdą czyjeś urodziny, jeśli tego właśnie szukasz.

Rozpocznij rozmowę o sławnych osobach

Kultura celebrytów jest wszędzie wokół nas, więc rozpoczęcie rozmowy o celebrytach powinno być łatwe. Porozmawiaj o tych, które oboje lubisz lub podziwiasz, a następnie przesuń rozmowę na ich wiek i urodziny. Następnie zapytaj drugą osobę, czy dzieli urodziny z jakimiś celebrytami. 20 pytań to świetna gra, aby to zrobić, jeśli chcesz zachować dyskrecję w swoich wysiłkach.

Jeśli powiedzą tak, mogą podać datę. Jeśli podadzą ci celebrytę, ale nie datę, możesz to sprawdzić później.

Pomysł polega na tym, że próbujesz nakłonić ich, aby pośrednio powiedzieli ci o swoich urodzinach. Możesz pomyśleć o innych kreatywnych pytaniach, aby skłonić kogoś do pośredniego poinformowania Cię o urodzinach.

Zabierz je gdzieś, gdzie dostaną karty

Jeśli jesteś nastolatkiem lub dwudziestolatkiem, udanie się do miejsca, w którym prawdopodobnie będziesz potrzebować identyfikatora, takiego jak bar, klub lub sklep monopolowy, jest przydatną sztuczką. Kiedy wyjmą prawo jazdy, skomentuj zdjęcie lub zapytaj, czy nowe prawo jazdy ma takie same oznaczenia jak starsze lub porównaj zdjęcia. Data urodzenia jest właśnie tam, aby zobaczyć.

Możesz zrobić to samo w przypadku legitymacji studenckiej lub paszportu, jeśli nie jesteś wystarczająco dorosły, aby pić lub masz prawo jazdy. Chociaż rezerwacja wycieczki może być kosztownym sposobem na sprawdzenie czyichś urodzin, możesz zamiast tego wykonać sztuczkę z porównywaniem zdjęć.

Sprawdzenie w tle

Jeśli naprawdę poważnie myślisz o ich urodzinach, możesz sprawdzić ich przeszłość. Kosztuje pieniądze i jest trochę prześladowca, ale wykonuje swoją pracę. Po prostu zdyscyplinuj się na tyle, aby nie patrzeć na nic innego w raporcie poza urodzinami. Nigdy do końca nie wiadomo, jakie szkielety ma dana osoba w swojej szafie! Ale jeśli naprawdę ważne jest, aby znaleźć ich urodziny, może warto.

Każdy może kłamać na temat swojej daty urodzenia w mediach społecznościowych lub innych platformach. Jeśli potrzebujesz dokładnych informacji, które znajdują się w akcie urodzenia, sprawdzenie przeszłości może być jedyną opcją.

Jeśli dana osoba nie żyje (szukasz urodzin przodka lub dziadków), zawsze możesz sprawdzić spis ludności lub bazę danych Social Security Death Records. Nie jest to świetna opcja, jeśli planujesz dla kogoś przyjęcie, ale te zapisy zawierają również daty urodzin.

Jeśli wszystko inne zawiedzie

Na koniec możesz zapytać przyjaciela, kiedy ma urodziny. Jeśli nie masz wspólnych znajomych, którzy mogą ci powiedzieć, i nie możesz znaleźć daty urodzin danej osoby w mediach społecznościowych ani w jej kalendarzu, ostatnią deską ratunku jest po prostu zapytać tę osobę.

Większość ludzi nie obrazi się na to pytanie. Oczywiście, jeśli myślisz, że będą lub nie chcesz, aby wiedzieli, że poszukujesz tych informacji, musisz wykazać się kreatywnością.