Jak znaleźć numer modelu Firestick?

Ekosystem Firestick szybko się rozwinął od czasu jego wprowadzenia. Istnieje teraz pięć różnych Firesticks, jeśli liczyć modele pierwszej generacji, które zostały wycofane.

Jak znaleźć numer modelu Firestick?

Każdy model ma unikalny zestaw właściwości, a najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest poznanie numeru modelu. Niektóre aplikacje innych firm i jailbreaki Firestick mogą wymagać dokładnego numeru modelu urządzenia. Dlatego warto wiedzieć, jak go znaleźć.

Jest na to kilka prostych sposobów. Sprawdź poniższe wskazówki.

Sam Firestick

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zlokalizowanie numeru modelu jest sam firestick. Jest to prosty trzyetapowy proces, aby uzyskać dokładną liczbę. Oto jak to zrobić:

1. Odłącz Firestick

Usuń Firestick z telewizora. (Powinno być wyłączone, aby uniknąć potencjalnych problemów po ponownym podłączeniu.)

2. Odwróć pałkę na bok

Na górnej stronie Firestick znajduje się nazwa i logo marki Amazon. Spód to to, co Cię interesuje, gdzie znajduje się numer FCC i dokładny numer modelu.

3. Zapisz numer modelu

Numer modelu to kombinacja liter i cyfr, która wskazuje dokładną generację i typ Firesticka.

Przydatne sztuczki

Aby uniknąć konieczności późnego odłączania Firestick od telewizora, możesz zapisać numer modelu, gdy tylko wyjmiesz go z pudełka. Hej, równie dobrze możesz zrobić zdjęcie spodu, gdzie znajduje się numer modelu.

Opakowania Firestick

Innym sposobem byłoby przyjrzenie się opakowaniu. Wiesz, ten, w którym jest dostarczany twój Firestick? Powinien mieć numer modelu podany na etykiecie w pobliżu kodów kreskowych.

Tak więc, jeśli jesteś skrupulatnym typem i trzymasz pudełko, wyjmij je z dowolnego miejsca i spójrz.

Faktura zakupu

Amazon wysyła Firestick z opakowaniem w brązowym pudełku, tym z logo strzałki z boku. Faktura również znalazłaby się w pudełku i powinna zawierać numer modelu Firestick.

Różne modele/generacje Firestick

Jak wspomniano na początku, istnieje pięć różnych modeli Firestick rozłożonych na trzy generacje. Aby lepiej zrozumieć, do czego zdolne jest Twoje urządzenie, przyjrzyjmy się każdemu z modeli.

Ponieważ Firestick pierwszej generacji został wycofany, nie będziemy mówić o tym.

1. Firestick drugiej generacji

Firestick drugiej generacji pojawił się w 2016 roku i nadal jest dostępny w sprzedaży. Jest kompatybilny z Alexą, dzięki czemu obsługuje polecenia głosowe i przeglądanie menu.

Ten firestick ma 4,5 GB pamięci wewnętrznej i 1 GB pamięci RAM. Firestick drugiej generacji umożliwia odtwarzanie filmów Full HD i dekodowanie dźwięku przestrzennego Dolby Digital Plus w systemie kina domowego z maksymalnie 7.1 (głośniki przednie, głośnik centralny, boczne głośniki dźwięku przestrzennego, tylne głośniki dźwięku przestrzennego i subwoofer).

Różnicą, którą można zauważyć od razu, jest pilot zdalnego sterowania. Jest dłuższa i smuklejsza niż poprzednia i posiada funkcję mikrofonu (do poleceń aktywowanych głosem).

2. Firestick w wersji podstawowej

Amazon wypuścił Firestick w wersji Basic Edition pod koniec 2017 roku w dążeniu do ekspansji na globalny rynek, możemy dodać, dość nieubłaganie. W rzeczywistości ten model Firestick nie jest dostępny w USA.

Firestick w wersji podstawowej wygląda i działa tak samo jak model drugiej generacji, ale pilot jest inny. Ten pilot ma rozmiar i układ wycofanego Firestick pierwszej generacji. I nie ma przycisku mikrofonu, ponieważ nie obsługuje poleceń głosowych.

Jak być może wiesz, liczba języków, które Alexa potrafi zrozumieć i mówić, szybko rośnie. Jeśli więc mówisz dwujęzycznie po hiszpańsku, włosku lub francusku, możesz zmienić język na innych urządzeniach Firestick.

3. Firestick 4K

Najnowszym modelem jest Firestick 4k. Posiada ulepszone funkcje w porównaniu do wszystkich poprzednich modeli i, jak sama nazwa wskazuje, obsługuje wideo 4K.

Ten firestick jest największym ze wszystkich, co odzwierciedla jego wyższą moc obliczeniową, a pilot ma również więcej przycisków niż kiedykolwiek, takich jak przełączniki głośności.

Zapakować

Do tej pory powinieneś dobrze wiedzieć, jak znaleźć dokładny numer modelu Firestick na swoim urządzeniu.

Jeśli z jakiegoś powodu pominęliśmy inne sposoby na znalezienie numeru modelu i masz inne pomysły, poniżej znajduje się sekcja komentarzy. Ufamy, że wiesz, co robić!