Jak podnieść poziom sług w losie/wielkim porządku?

Kiedy przyzywasz Sługi z czasu i przestrzeni w FGO, nie wyposażasz ich w pełni. Zamiast tego musisz dać im doświadczenie (EXP), którego potrzebują, aby wspiąć się na wyższe wyżyny. W przeciwieństwie do innych gier RPG, aby podnieść poziom swoich Sług, musisz użyć określonych przedmiotów.

Jak podnieść poziom sług w losie/wielkim porządku?

Podczas gdy FGO jest grą typu gacha, nadal możesz całkiem niezawodnie farmić na EXP. Wymaksowanie Sługi zajmie dużo czasu i dużo pracy, ale nadal możesz to zrobić z pewną pomocą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak.

Jak szybko awansować sług

FGO nie jest typową grą RPG, w której możesz awansować tak szybko, jak chcesz pracować. Twoje codzienne rolnictwo jest minimalne, a będziesz potrzebować punktów akcji (AP), aby grać w darmowe i główne zadania. O ile nie masz nic przeciwko płaceniu prawdziwymi pieniędzmi za uzupełnienie punktów akcji, będziesz mógł farmić tylko tyle kart doświadczenia dziennie.

Z czasem regenerujesz AP, a twój limit AP zależy od twojego poziomu mistrzowskiego. Obecnie najwyższy możliwy AP, jaki gracz może mieć dzięki naturalnej regeneracji, to 142. Możesz użyć Saint Quartz lub Apples, aby zyskać więcej, nawet poza naturalny limit.

Oprócz używania AP do grania w Daily Quests, możesz również poświęcić innych Sług jako paszę EXP. Zanim przejdziemy do tego, spójrzmy na hodowlę codziennych misji.

Podnoszenie poziomu swoich sług za pomocą kart doświadczenia

Korzystanie z Kart Doświadczenia to najlepszy sposób na podniesienie poziomu swoich Sług. Te karty są nagrodami za wykonanie codziennych zadań. Zadania dnia dzielą się na cztery lub pięć poziomów trudności:

 • Podstawowy (10 AP)
 • Średniozaawansowany (20 AP)
 • Zaawansowany (30 AP)
 • Ekspert (40 AP)
 • Ekstremalne (40 AP)

Im wyższy poziom trudności, tym więcej PD zyskasz po jego oczyszczeniu. I odwrotnie, wydasz na to więcej AP.

Każde codzienne zadanie składa się z trzech części:

 • Pole treningowe
 • Zgromadzenie Ember
 • Skarbiec

Ember Gathering to sekcja, która nagradza Cię Kartami Doświadczenia po pokonaniu wrogów. Pole treningowe zapewnia przedmioty, podczas gdy wchodzenie do Skarbca jest twoim źródłem QP, waluty potrzebnej do wykonywania różnych zadań w FGO.

Karty Doświadczenia dzielą się na osiem typów, z których siedem odpowiada siedmiu oryginalnym klasom Sług w FGO:

 • Szabla
 • Łucznik
 • Ułan
 • Jeździec
 • Odlewnik
 • Morderca
 • Berserker
 • Karta wszystkich klas

Użycie odpowiedniej Karty Doświadczenia na Sługu da mu dodatkowe PD. W przypadku klas poza pierwotną siódemką należy używać wyłącznie kart wszystkich klas. Dzięki temu możesz w pełni wykorzystać każdą zdobytą kartę doświadczenia.

Aby podnieść poziom swoich Sług, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do menu Syntezuj.

 2. Wybierz „Wsparcie sług”.

 3. Wybierz do 20 kart doświadczenia.

 4. Użyj ich.

Co więcej, w określone dni pojawiają się różne karty klasowe. Powinieneś już codziennie farmić na karty doświadczenia, ale jeśli planujesz zaoszczędzić trochę więcej, dopóki nie zmienią się zadania, śmiało. Oto, co możesz otrzymać w każdy dzień tygodnia:

 • Poniedziałek: Lancer, Assassin, Berserker
 • Wtorek: Szabla, Jeździec, Berserker
 • Środa: Łucznik, Czarownik, Berserker
 • Czwartek: Lancer, Assassin, Berserker
 • Piątek: Szabla, Jeździec, Berserker
 • Sobota: Łucznik, Zaklinacz, Berserker
 • Niedziela: Wszystkie zajęcia losowo

Nie możesz jednak zdobyć kart doświadczenia wszystkich klas z codziennych zadań. Zamiast tego musisz rzucić o nie w Friend Point Gacha. Ten problem może utrudnić wyrównywanie niestandardowych klas Sług.

Mimo to, jeśli masz kilka dodatków, nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć jakiejkolwiek karty na dowolnym Słudze.

Podczas rozgrywania codziennych zadań postaraj się, aby zespół zbudował je tak szybko, jak to możliwe. Najlepsze drużyny mogą zgładzić wroga w jednej turze, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Początkujący, którzy chcą farmić w łatwiejszych trudnościach, ponieważ dają najlepsze Karty Doświadczenia, mogą zaprzyjaźnić się z FGO i korzystać z ich wspierających Sług. Ci Słudzy są w stanie samodzielnie poradzić sobie z łatwymi misjami, dzięki czemu jest to potężna strategia we wczesnej fazie gry.

Jeśli masz dużo Saint Quartz i Gold, Silver lub Copper Apples, możesz przywrócić trochę AP i dalej uprawiać ziemię. Zależy to od twojego zapasu, a jeśli masz konkretną klasę, którą chcesz szybko awansować, możesz chcieć pójść na kompromis, zużywając więcej AP, aby uzyskać to, czego potrzebujesz.

Po uzyskaniu dostępu do czterogwiazdkowych kart doświadczenia zalecamy wypalenie kart o niższej wartości za pryzmaty many. Możesz użyć Pryzmatów Many do przywołania większej liczby Sług, wymieniając je na Bilety.

Inne sposoby zdobywania Kart Doświadczenia to:

 • Główne zadania fabularne
 • Darmowe zadania
 • Nagrody za wydarzenie
 • Sklepy wymiany wydarzeń

W codziennym życiu jest mnóstwo planowania i strategii. Gdy uzyskasz dostęp do ważniejszych Sług, wykonywanie codziennych zadań będzie prostą sprawą.

Ofiarowanie sług

Poświęcenie niechcianych Sług jest również doskonałym sposobem na podniesienie poziomu pięciogwiazdkowego Sługi. Jako gra Gacha, bez wątpienia zdobędziesz Sługi, których nie potrzebujesz. Możesz je zatrzymać lub poświęcić jako paszę EXP.

Karmienie tą samą klasą Sługi do docelowego Sługi nagradza również dodatkowe PD. Ta cecha odzwierciedla również użycie Kart Doświadczenia.

Dokładne kroki dotyczące korzystania z kart EXP pozwalają również poświęcić Sługi.

Jak ulepszyć sługi w FGO

W FGO ulepszanie swoich Sług nazywa się Ulepszaniem, a zdobywanie kolejnych poziomów jest jego częścią. Inne sposoby na wzmocnienie Sługi to:

 • Wzmocnienie szlachetnego fantazmu

Każdy Sługa ma Szlachetny Fantasm, swoją wybraną broń. W FGO, Noble Phantasm odnosi się do specjalnej karty, która pozwala im używać swoich ostatecznych mocy podczas bitew. Te moce mogą być niszczycielskimi atakami, leczeniem lub nadawaniem wrogom negatywnych statusów.

Kiedy wzmocnisz Szlachetny Fantasm, stanie się on skuteczniejszy w walce. Aby go ulepszyć, musisz zdobyć co najmniej dwie kopie tego samego Sługi. Wykonanie tej akcji spowoduje zwiększenie obrażeń i efektów przeładowania.

Oto jak połączyć dwóch takich samych Sług:

 1. Przejdź do menu Ulepszeń.

 2. Wybierz „Szlachetny fantazmat”.

 3. Wybierz Noble Phantasm, który chcesz ulepszyć.

 4. Śmiało i połącz kopie.

 5. Powtórz, jeśli masz więcej kopii.

Nie ma powodu, aby odkładać Noble Phantasm Enhancement, ponieważ nie możesz mieć dwóch takich samych Sług na polu bitwy.

 • Wniebowstąpienie

Słudzy mogą wykonywać Wzniesienie, które polega na zbieraniu unikalnych przedmiotów i wydawaniu ich. Jednak musisz je wyrównać, zanim będzie to możliwe. Każdy Sługa może Wznieść się cztery razy.

Słudzy, którzy wznoszą się, mają nowe maksymalne limity poziomów i zyskują nowe umiejętności. Nagrody czynią je bardziej skutecznymi w walce.

Wniebowstąpienie działa, wykonując następujące czynności:

 1. Przejdź do menu Ulepszenia.

 2. Wybierz „Wniebowstąpienie”.

 3. Wybierz Sługę, którego chcesz wznieść.

 4. Wydaj wszystkie wymagane zasoby.

 5. Powtórz dla innych Sług, jeśli możesz.

Pamiętaj, że potrzebujesz czegoś więcej niż materiałów i przedmiotów, ponieważ wydajesz ogromne ilości QP na Wzniesienie. Wykonuj Wniebowstąpienie tylko wtedy, gdy możesz sobie na to pozwolić.

Materiały i przedmioty, które musisz wyhodować w tym procesie, pochodzą z gry, codziennych zadań, wydarzeń i nie tylko. Minie trochę czasu, zanim zbierzesz wystarczającą ilość materiałów, dlatego powinieneś starać się ukończyć codzienne szlifowanie i zdobyć wystarczającą ilość QP, aby wystarczyć na długi czas.

Wypłukać i powtórzyć

Proces zdobywania kolejnych poziomów i ulepszania swoich Sług jest żmudny, chyba że chcesz wydać trochę pieniędzy. Jest jednak wystarczająco dużo zasobów, aby maksymalnie wykorzystać Sługi bez wydawania ani centa. Wszystko czego potrzebujesz to cierpliwość, czas i przyjaciele.

Kto jest twoim najsilniejszym Sługą w FGO? Czy uważasz, że obecny system poziomowania jest łagodny? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.