Najlepsze darmowe aplikacje tłumaczące na iOS, Androida i Windows Phone

Najlepsze darmowe aplikacje tłumaczące na iOS, Androida i Windows Phone

Obraz 1 z 19

Przetłumacz Pro Arabski odcięty

Mów i tłumacz chleb
Przetłumacz Pro menu rozmówek
Tłumacz Pro arabski i wybór języka
Tłumacz Pro fiński
Mów i tłumacz
Mów i tłumacz
Mów i tłumacz
Tłumacz Google poszedł nie tak
Tłumacz Google arabski
Tłumacz Google tamilski
Tłumacz Google turecki
Rozpoznawanie głosu Bing Translator
Historia Tłumacza Bing
Aparat tłumacza Bing
Aparat tłumacza Bing
Aparat tłumacza Bing
Aparat tłumacza Bing
Klawiatura tłumacza Bing

Jeśli szukasz bezpłatnej aplikacji do tłumaczenia na smartfona lub tablet, prawdopodobnie będziesz przytłoczony dostępnymi liczbami.

Więc zamiast zostawiać cię zmagającego się z twoim hiszpańskim i zastanawiającego się nad twoim polskim, PC Pro przebrnął przez aplikacje na iOS, Androida i Windows Phone, aby wybrać najlepsze dostępne bezpłatne narzędzia do tłumaczenia.

Najlepsza darmowa aplikacja do tłumaczenia zapewniająca dokładność

Tłumacz Google: Android, iOS i Windows Phone

Tłumacz Google arabski

Jeśli chodzi o dokładność, Tłumacz Google jest nadal najlepszym darmowym narzędziem, zarówno online, jak i w formie aplikacji. Chociaż zmaga się z dłuższymi, bardziej skomplikowanymi zdaniami, w celu szybkiego sprawdzenia fraz lub słów, nadal bije na głowę wszystkie inne testowane aplikacje.

Tłumacz Google turecki

Jest również najbardziej wszechstronny; nie było ani jednego języka, którego by nie rozpoznawał lub nie mógł przetłumaczyć.

Najlepsza darmowa aplikacja do tłumaczenia do rozpoznawania głosu

Mów i tłumacz: iOS

Mów i tłumacz

Speak&Translate doskonale nadaje się do rozpoznawania mowy i tłumaczenia.

Wybierz dwa języki z paska bocznego, dotknij flagi języka, którym mówisz, i powiedz, co chcesz przetłumaczyć. Aplikacja wyświetli na ekranie to, co usłyszała, i odczyta tłumaczenie, które również wyświetla na ekranie.

Jedną z głównych zalet tej aplikacji do tłumaczenia jest to, że oferuje ona różne dialekty tego samego języka – dostępne są cztery wersje języka angielskiego oraz dwie wersje: francuska, hiszpańska i portugalska.

Mów i tłumacz

Jest to szczególnie przydatne dla nas, Brytyjczyków, ponieważ angielski tylko w USA często myli się z naszymi grubymi akcentami.

Ta aplikacja bije na głowę wszystkie inne, jeśli chodzi o rozpoznawanie głosu. Z łatwością rozumiał nasze zdania testowe, ale kiedy zinterpretował nas niepoprawnie za pierwszym razem, zwykle wystarczyła druga próba, aby to wyjaśnić.

Mów i tłumacz

Eee, nie do końca…

Mów i tłumacz chleb

Dużo lepiej

Interfejs użytkownika jest również estetyczny i łatwy w użyciu.

Jedynym poważnym ograniczeniem jest zakres dostępnych języków – nie mogliśmy przetestować żadnego z języków indyjskich – oraz to, że głos jest bardzo zautomatyzowany. Co dziwne, wymienia również Afrikaans jako „afrykański”.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Speak&Translate zmagał się z dłuższymi, bardziej złożonymi zdaniami. Jednak w przypadku prostych tłumaczeń w stylu „rozmówek” nie można mu nic zarzucić, a dokładność tłumaczenia jest również niezwykle wysoka.

Najlepsza wszechstronna darmowa aplikacja do tłumaczenia

Tłumacz Bing: Windows Phone

Rozpoznawanie głosu Bing Translator

Bing Translator był zdecydowanie najlepszą wszechstronną bezpłatną aplikacją do tłumaczenia, którą wypróbowaliśmy; to rozczarowujące, że jest dostępne tylko na Windows Phone.

Aplikacja pobiera zwroty do tłumaczenia za pomocą klawiatury, aparatu fotograficznego i rozpoznawania głosu, a pakiety offline można pobrać i uzyskać do nich dostęp, jeśli nie masz połączenia z Internetem – przydatne w podróży.

Ponadto, chociaż nie jest tak obszerna jak lista języków Tłumacza Google, ma dostępny solidny wybór obejmujący dobry zasięg geograficzny.

Historia Tłumacza Bing

Uznaliśmy, że funkcja aparatu jest szczególnie fajna, chociaż musisz upewnić się, że masz poprawnie ułożone słowa, aby uzyskać sensowne tłumaczenie.

Aparat tłumacza Bing

Aparat tłumacza Bing

Aparat tłumacza Bing

Chociaż wspaniale jest mieć aplikację, która jest tak wszechstronna, w tym funkcja offline, naszą jedyną skargą jest to, że aspekt rozpoznawania głosu jest ograniczony do czterech języków Europy kontynentalnej oraz angielskiego w USA i Wielkiej Brytanii.

Najlepsza darmowa aplikacja do tłumaczenia skrótów

Tłumacz Pro: iOS

Tłumacz Pro fiński

Translate Pro to łatwa w użyciu aplikacja, która, podobnie jak inne omówione tutaj aplikacje, może być używana do tłumaczenia w locie, ale ma również menu w stylu rozmówek po lewej stronie.

Kategorie obejmują targowanie się, zamawianie jedzenia i picia, podróże, a nawet romanse – chociaż nie możemy oprzeć się wrażeniu, że wyrzucenie iPhone'a przed pytaniem „czy mogę cię pocałować?” może trochę zepsuć nastrój.

Przetłumacz Pro menu rozmówek

Łatwo jest również wybrać jeden z 50 dostępnych języków oraz przełączać się między wybranymi językami do przodu i do tyłu.

Tłumacz Pro arabski i wybór języka

Dwie główne wady aplikacji polegają na tym, że tylko 11 języków w bazie danych Tłumacza Pro jest zawartych w formacie „rozmówki”, a liczba znaków, które możesz wprowadzić, jest ograniczona. Jeśli zdecydujesz się podzielić zdanie na dwie części, możesz mieć skrócone zdania lub słowa („Neth” powinno brzmieć „Holandia”) lub zepsuć gramatykę niektórych języków.

Przetłumacz Pro Arabski odcięty

Aplikacje do tłumaczenia: rolka wpadki

Tłumacz Google poszedł nie tak

Żadna aplikacja do tłumaczenia nie będzie w 100% bezbłędna.

W Translate Pro nasz komentarz do naszego fińskiego współtestera, że ​​Korea Północna rzekomo twierdzi, że wygrała Mistrzostwa Świata, był „mentalny” został przetłumaczony jako „duchowy”, podczas gdy dzięki Tłumaczowi Google powiedzieliśmy naszemu tureckiemu współtesterowi, że ktoś ma sąd datę, a nie „próbę” w sensie testowania czegoś.

Chociaż stwierdziliśmy, że większość wyników z przetestowanych aplikacji i narzędzi internetowych zawierała sedno tego, co próbowałeś przetłumaczyć, w przeciwieństwie do czegoś, co było gramatycznie doskonałe, jeśli weźmiesz pod uwagę wyniki tłumaczenia maszynowego w przeszłości, jest to świadectwo tego, jak daleko zaszła technologia, że ​​były to jedyne wyje.

Jak przetestowaliśmy najlepsze darmowe aplikacje do tłumaczenia

PC Pro przetestował szereg aplikacji na iOS, Androida i Windows Phone z native speakerem języka angielskiego w Wielkiej Brytanii, mówiącym (i piszącym) na rodzimym języku arabskim, fińskim, francuskim, hindi, kannada, hiszpańskim, tamilskim, telugu i tureckim.

Wybraliśmy te języki, aby mieć pewność, że przetestowano dobry wybór systemów pisania i gramatyki.

Wszystkie aplikacje zostały przetestowane w powyższych dziewięciu językach, pod warunkiem, że język docelowy był dostępny, w celu przetestowania na równych zasadach i znalezienia tych, które naszym zdaniem działają najlepiej.

Nie testowano żadnych języków logograficznych (takich jak japoński czy mandaryński), ponieważ nie byliśmy w stanie znaleźć native speakera na czas naszego procesu.