Włącz dostęp do pulpitu zdalnego w systemie Windows 10, aby zalogować się do komputera z dowolnego miejsca

Podobnie jak jego poprzednicy, system Windows 10 zawiera wbudowaną funkcję zdalnego pulpitu za pośrednictwem protokołu zdalnego pulpitu firmy Microsoft, umożliwiając użytkownikom dostęp i korzystanie z innych komputerów z systemem Windows 10, niezależnie od tego, czy znajdują się po drugiej stronie pokoju, czy po drugiej stronie planety . Chociaż aplikacja Pulpit zdalny, która umożliwia dostęp do innych komputerów, jest dostępna we wszystkich wersjach systemu Windows, możliwość zezwolenia na dostęp zdalny nie jest dostępna w systemie Windows 10 Home.

Nawet w Windows 10 Pro, gdzie funkcja jest dostępne, domyślnie nie jest włączone. Na szczęście użytkownicy mogą włączyć Pulpit zdalny w systemie Windows 10 Pro za pomocą kilku szybkich kliknięć. Oto jak to działa.

Włącz dostęp do pulpitu zdalnego w systemie Windows 10, aby zalogować się do komputera z dowolnego miejsca

Włącz połączenia pulpitu zdalnego w systemie Windows 10

Aby włączyć połączenia pulpitu zdalnego na komputerze z systemem Windows 10, najpierw zaloguj się i przejdź na pulpit. Następnie kliknij przycisk Start w lewym dolnym rogu ekranu i wpisz: zdalny dostęp by go szukać. Najwyższym wynikiem powinno być ustawienie Panelu sterowania zatytułowane Zezwól na zdalny dostęp do swojego komputera.

Windows 10 umożliwia zdalny dostęp

Kliknij ten wynik wyszukiwania, a Właściwości systemu pojawi się okno i wrzucę cię na Zdalny patka. Możesz też przejść bezpośrednio do tej lokalizacji, klikając Start, wyszukując i uruchamiając Uruchomići wpisując systempropertiesremote.exe do otwarty pole.

właściwości systemu zdalne uruchamianie

ten Zdalny zakładka Właściwości systemu okno podzielone jest na dwie sekcje: Zdalna pomoc na górze i Zdalny ekran na dole. Aby po prostu włączyć funkcję Pulpitu Zdalnego, kliknij przycisk oznaczony Zezwalaj na połączenia zdalne z tym komputerem z Zdalny ekran Sekcja.

zezwól na zdalne połączenia z tym komputerem

Jeśli Twój komputer jest skonfigurowany do uśpienia, gdy nie jest używany, otrzymasz wyskakujące ostrzeżenie z informacją, że Twój komputer nie będzie dostępny za pośrednictwem Pulpitu zdalnego, jeśli jest uśpiony. Dlatego, jeśli będziesz musiał często uzyskiwać zdalny dostęp do tego komputera, upewnij się, że dostosowałeś ustawienia zasilania, aby zapobiec uśpieniu komputera. Będzie to oznaczać nieco większe zużycie energii, ale zapewni możliwość zdalnego logowania w razie potrzeby.

Kiedy będziesz gotowy, kliknij ok aby zapisać zmianę i zamknąć okno. Teraz, korzystając z aplikacji Pulpit zdalny na innym komputerze, będziesz mógł zdalnie zalogować się na swoje konto użytkownika za pomocą nazwy lub adresu IP komputera zdalnego.

Bezpieczeństwo pulpitu zdalnego

Jeśli wykonasz powyższe kroki, uzyskasz dostęp do swojego komputera za pomocą głównego konta użytkownika i hasła. Jeśli chcesz zezwolić innym kontom na zdalne logowanie, możesz wrócić do Właściwości systemu okno i kliknij Wybierz użytkowników. Umożliwi to zdefiniowanie innych rachunków lub grup rachunków do zdalnego dostępu.

użytkownicy zdalnego pulpitu

Domyślnie opcja bezpieczeństwa Zezwalaj na połączenia tylko z komputerów z uruchomionym Pulpitem zdalnym z uwierzytelnianiem na poziomie sieci jest również włączony. Oznacza to, że przed połączeniem się ze zdalnym pulpitem musisz wpisać swoją nazwę użytkownika i hasło. Jest to lepsze dla bezpieczeństwa, ale może być niezgodne ze starszymi wersjami systemu Windows lub Remote Desktop Client. Zasadniczo pozostaw tę opcję włączoną, chyba że masz problemy z połączeniem.