Jak włączyć udostępnianie ekranu w Discord

Discord to w pełni funkcjonalna platforma czatu głosowego i tekstowego, która umożliwia konfigurowanie dużych lub małych serwerów czatu dla grup gier, społecznościowych lub biznesowych. Jednak wiele osób nie wie o Discord, że oferuje również kompletne rozwiązanie do rozmów wideo i udostępniania ekranu.

Discord pozwala Tobie i maksymalnie dziewięciu innym osobom na Twoim serwerze prowadzić wideoczaty na żywo, jednocześnie udostępniając pulpity. Ta funkcja jest wbudowana bezpośrednio w główną aplikację Discord — nie ma żadnych dodatkowych programów do zainstalowania.

Udostępnianie ekranu może być niezwykle przydatne i sprawia, że ​​Discord jest prawdziwym konkurentem dla innych aplikacji do obsługi spotkań i połączeń wideo dostępnych obecnie na rynku. Oprócz dodatkowych zalet alternatywnej aplikacji do przesyłania wiadomości, która nie zużywa niepotrzebnej przepustowości podczas przesyłania strumieniowego lub grania; Discord i jego funkcja udostępniania ekranu są bezpłatne!

W tym artykule dowiesz się, jak skonfigurować i używać funkcji udostępniania ekranu i rozmów wideo w Discord.

Konfigurowanie udostępniania ekranu Discord i połączenia wideo

Aby rozpocząć, musimy upewnić się, że sprzęt wideo i audio jest prawidłowo skonfigurowany w kliencie Discord. Podłącz dowolną kamerę internetową i mikrofon, których zamierzasz używać do czatu wideo.

Ustawienia wideo/kamery

Na początek:

 1. Iść do Ustawienia (ikona koła zębatego po prawej stronie nazwy użytkownika w lewej dolnej części interfejsu Discord.

 2. Przewiń do Ustawienia aplikacji i wybierz Głos i wideo.

 3. Przewiń do Ustawienia wideo sekcji i wybierz kamerę wideo z listy rozwijanej. Po prawej stronie masz możliwość: Testuj wideo aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

Dodatkowe kroki przeglądarki internetowej

Jeśli używasz przeglądarki Discord, a nie samodzielnego klienta, może być konieczne włączenie dostępu do aparatu z wyskakującego okienka, aby pomyślnie korzystać z urządzenia.

Jeśli tak, kliknij Pozwalać na przycisk, aby potwierdzić dostęp.

Dzięki temu Discord uzyska dostęp do mikrofonu i kamery telefonu lub komputera, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

Po skonfigurowaniu możesz zacząć udostępniać swój ekran na Discord.

Udostępnianie ekranu

Gdy wszystko jest już skonfigurowane i gotowe do pracy, możesz udostępnić swój ekran podczas rozmowy wideo. Aby to zrobić:

 1. Kliknij serwer, któremu chcesz udostępnić swój ekran.
 2. Kliknij Ekran.

 3. Wybierz ekran, który chcesz udostępnić.

 4. Dostosuj jakość wideo.

 5. Kliknij Przejdź na żywo.

Instrukcje do tej części są takie same dla użytkowników komputerów PC, Mac i Internetu.

Udostępnij swój ekran na Discord Mobile

Na szczęście możesz łatwo udostępnić swój ekran w aplikacji mobilnej Discord! Jeśli jesteś w podróży lub po prostu używasz telefonu, możesz wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację mobilną Discord i uzyskaj dostęp do serwera, z którym pracujesz. Następnie dotknij , aby dołączyć do rozmowy wideo.

 2. Następnie dotknij opcji udostępniania ekranu na dole. Musisz potwierdzić, że chcesz udostępnić swój ekran.

 3. Po potwierdzeniu pokażesz wszystkim na czacie swój ekran.

Gdy zechcesz przestać udostępniać ekran, dotknij czerwonej ikony rozłączenia w prawym dolnym rogu.

Korzystanie z funkcji połączeń wideo i udostępniania ekranu (smartfon)

Interfejs użytkownika aplikacji Discord na smartfony różni się nieco od wersji na komputery stacjonarne.

Jeśli używasz Discord na swoim iPhonie lub Androidzie, oto różne opcje i funkcje, do których będziesz mieć dostęp podczas rozmowy.

Wyjście audio (tylko iOS)

Ta opcja, znajdująca się w prawym górnym rogu ekranu, obok ikony Przełącz kamerę, umożliwia zamianę wyjścia audio między domyślnymi głośnikami iPhone'a lub bezprzewodowym zestawem słuchawkowym. Ikona jest wyświetlana jako iPhone z głośnikiem w prawym dolnym rogu.

Przełącz aparat

Możesz płynnie przełączać się między kamerą skierowaną do przodu i do tyłu smartfona. Ikona jest wyświetlana jako kamera ze strzałką z dwoma grotami.

Przełącz aparat

W dolnej środkowej części ekranu smartfona skrajna lewa ikona to ikona Przełącz aparat. Dotknij tej ikony, aby włączyć lub wyłączyć widok z kamery.

Przełącz wyciszenie

Ikona po prawej stronie w dolnej środkowej części ekranu smartfona to przycisk „Przełącz wyciszenie”. Dotknij tego, aby wyciszyć i wyłączyć wyciszenie mikrofonu telefonu podczas połączenia Discord.

Często Zadawane Pytania

W tej sekcji mamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy Discord pobiera opłaty za korzystanie z funkcji udostępniania ekranu?

Nie, Discord i wszystkie jego funkcje są bezpłatne. Chociaż subskrypcja Discord Nitro (9,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD rocznie) zapewnia dodatkowe funkcje, nie musisz płacić, aby korzystać z udostępniania ekranu.

Dlaczego mam problemy z udostępnianiem ekranu?

Istnieje kilka powodów, dla których możesz mieć problemy z dźwiękiem lub wideo; zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów i poprawki.

Jak ukryć osoby niebędące uczestnikami w widoku siatki?

Jeśli korzystasz z widoku siatki Discord i jest on zaśmiecony innymi, którzy nie są z tobą na żywo, możesz łatwo ukryć ich ekrany przed swoimi. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć trzy poziome kropki w prawym górnym rogu. Następnie odznacz pole, aby Pokaż uczestników niebędących uczestnikami wideo.

Końcowe przemyślenia

Funkcja udostępniania ekranu Discord to kolejna korzyść dla użytkowników. Możesz pokazać innym, co robisz na swoim komputerze, bez konieczności pobierania i logowania się do innej aplikacji.