Jak włączyć kontrolę rodzicielską na iPadzie?

iPady to fenomenalne urządzenia dla młodszych użytkowników. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Od edukacji po rozrywkę, tablety stały się popularnym produktem dla dzieci na całym świecie. Jednak, jak w przypadku każdego urządzenia z dostępem do Internetu, istnieje pewne wady pozwalające dziecku lub młodej osobie na swobodne panowanie w Internecie.

Jak włączyć kontrolę rodzicielską na iPadzie?

Jeśli zastanawiałeś się, jak włączyć kontrolę rodzicielską na iPadzie, jesteś we właściwym miejscu. Czytaj dalej i dowiedz się, jak to zrobić, wraz z kilkoma przydatnymi wskazówkami i poradami. Kontrola rodzicielska może pomóc dzieciom trzymać się z dala od nieodpowiednich treści, a także blokować zakupy w aplikacji.

Włączanie kontroli rodzicielskiej na iPadzie na iPadzie 12 i nowszych

Apple wie, jak ważna jest kontrola rodzicielska; w ten sposób dostosowali je dokładnie, aby pomagać rodzicom. W rzeczywistości mamy dużą kontrolę nad działaniami naszych dzieci na iPadzie dzięki ograniczeniom czasu ekranu i treści firmy Apple. Dla tych z was, którzy mają zaktualizowane iPady, zanurkujmy.

Kontrola rodzicielska na iPadzie może znajdować się na karcie Czas przed ekranem. Oto jak możesz je włączyć:

Otwórz aplikację Ustawienia z ekranu głównego. Wybierz Czas przed ekranem.

Kod dostępu można ustawić za pomocą opcji Użyj kodu czasu przed ekranem. Wprowadź czterocyfrowy kod dostępu i potwierdź go. Zdecydowanie zalecamy włączenie tej opcji, aby uzyskać dodatkową kontrolę, nawet jeśli nie jest to konieczne.

Następnie wybierz Ograniczenia dotyczące treści i prywatności. Zwróć także uwagę na niektóre inne opcje na tym zrzucie ekranu. Za chwilę je omówimy.

Po wyświetleniu monitu wprowadź kod dostępu, który właśnie utworzyłeś. Włącz ograniczenia dotyczące treści i prywatności, dotykając suwaka. Po włączeniu zmieni kolor na niebieski, w przeciwnym razie będzie szary.

W ten sposób włączasz podstawową kontrolę rodzicielską na iPadzie. Musisz je jednak dostosować. Gdy jesteś na tej samej stronie (Ograniczenia dotyczące treści i prywatności), możesz dostosować kontrolę rodzicielską.

Wystarczy dotknąć „Ograniczenia dotyczące treści i prywatności, aby odwiedzić stronę dostosowywania. W tym miejscu możesz blokować treści dla dorosłych, aplikacje, a nawet funkcje wyszukiwarek. To ostatnie może nie wydawać się wielkim problemem, ale jeśli zablokowałeś aplikację YouTube, Twoje dziecko może ją łatwo otworzyć za pomocą szybkiego wyszukiwania.

Ograniczenia dotyczące treści i prywatności — przegląd

Włącz kontrolę rodzicielską na iPadzie

Na stronie Ograniczenia dotyczące treści i prywatności dostępne są trzy główne opcje kontroli rodzicielskiej.

Zakupy w iTunes i App Store – opcja oczywista. Blokuje każdemu, kto nie zna hasła, dokonywanie zakupów, usuwanie lub instalowanie aplikacji na iPadzie.

Dozwolone aplikacje — ta opcja jest również łatwa do zrozumienia. Możesz ograniczyć wyświetlanie niektórych aplikacji na ekranie początkowym iPada tak, jakby nie istniały.

Ograniczenia treści – ta opcja jest całkiem fajna. Pozwala blokować określone treści z iPada. Możesz blokować wulgarne strony internetowe, filmy z oceną R, muzykę itp.

Sekcja Prywatność poniżej zawiera wiele innych świetnych opcji dostosowywania. Możesz wyłączyć korzystanie z Bluetooth, mikrofonu, zdjęć, udostępniania lokalizacji itp.

Poniżej karty Prywatność znajduje się karta Zezwalaj na zmiany. Tutaj możesz uniemożliwić dziecku dostęp do ustawień, zmienić poświadczenia Apple i, co najważniejsze, zmienić hasło.

Udostępnianie rodziny

Innym pomocnym narzędziem do monitorowania i kontrolowania aktywności iPada Twojego dziecka jest funkcja Family Sharing. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać swój Apple ID do swojego w Ustawieniach w telefonie za pomocą linku „Udostępnianie rodziny”.

Po zakończeniu możesz włączyć „Pytaj o zakup”, „Udostępnianie zakupów” i „Czas przed ekranem”. Poproś o zakup nie tylko uniemożliwia dziecku kupowanie aplikacji, ale oznacza również, że otrzymasz powiadomienie, zanim pobierze bezpłatne aplikacje .

Włączanie kontroli rodzicielskiej na iPadzie na iOS11 i starszych

Włączenie kontroli rodzicielskiej na iPadach z iOS11 lub starszymi systemami operacyjnymi jest nieco inne. Zamiast menu Czas przed ekranem musisz użyć menu Ograniczenia.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby włączyć kontrolę rodzicielską na starszych iPadach:

  1. Przejdź do Ustawień, następnie Ogólne, a na końcu Ograniczenia.
  2. Wybierz opcję Wybierz opcję Włącz ograniczenia i potwierdź czterocyfrowym kodem dostępu.
  3. Wszystkie funkcje kontroli rodzicielskiej są zebrane razem na stronie Ograniczenia. Przesuń suwak przy każdej opcji, aby ją włączyć lub wyłączyć.

Główne opcje kontroli rodzicielskiej obejmują zakupy w aplikacji, ustawienia prywatności, ograniczenia treści i blokowanie aplikacji. Uważnie rozważ wszystkie te opcje i które z nich chcesz włączyć.

Nie ma na to dobrego ani złego sposobu. Możesz wybrać wszystkie opcje kontroli rodzicielskiej, które uznasz za odpowiednie dla Twojego dziecka, a nawet starszego członka rodziny.

Jak włączyć kontrolę rodzicielską

Zarządzanie kontrolą rodzicielską

Z doświadczenia wynika, że ​​kontrola rodzicielska nie jest czymś, co ustawiasz i o czym zapominasz. Dzisiejsze najmłodsze pokolenie jest o wiele bardziej zdeterminowane i obeznane z technologią, jeśli chodzi o omijanie ustawionych elementów sterujących. Kontrola rodzicielska na całym świecie nie jest kuloodporna. Dobrym pomysłem jest przeprowadzanie okresowych kontroli, aby upewnić się, że kontrola rodzicielska jest nadal nienaruszona, jeśli masz szczególnie zdeterminowane dziecko. Jeśli mamy być szczerzy, jest mnóstwo filmów TikTok, które same czekają, aby pokazać dziecku, jak ominąć kontrole (i wiele innych na YouTube).

Czy korzystasz z kontroli rodzicielskiej na swoich urządzeniach? Jeśli tak, które z nich zostawiasz włączone, a które wyłączasz? Możesz porozmawiać o swoich doświadczeniach z aplikacją Kontrola rodzicielska na iPadzie w sekcji komentarzy poniżej.