Jak osadzić formularz Google w wiadomości e-mail?

Jeśli nie używasz lub nie chcesz używać programu do masowej wysyłki, takiego jak Mailchimp, możesz samodzielnie tworzyć potężne interaktywne wiadomości e-mail przy minimalnym wysiłku. Jeśli zajmujesz się marketingiem lub promowaniem czegoś, dodanie ankiety, quizu lub formularza zamówienia do wiadomości e-mail może być bardzo skutecznym sposobem na zachęcenie użytkownika do działania. Ten samouczek pokaże Ci, jak osadzić formularz Google w wiadomości e-mail.

Jak osadzić formularz Google w wiadomości e-mail?

Usługi pocztowe na dużą skalę, takie jak Mailchimp, mają własne formularze, które można osadzić, jeśli korzystasz z ich usług. Jeśli nie korzystasz z Mailchimp lub innych usług pocztowych, możesz zrobić to samo samodzielnie we własnym e-mailu.

Formularze Google zyskują na popularności, ponieważ są bardzo wydajne i bardzo dobrze przemyślane. Można z nich korzystać bezpłatnie, mają świetne projekty i automatycznie zestawiają wszystkie wyniki. Jeśli chodzi o marketing, nie ma nic prostszego!

Umieść formularz Google w wiadomości e-mail

Użyję Gmaila jako wiadomości e-mail, ale możesz użyć dowolnego klienta poczty e-mail, aby wysłać ankietę. Możesz wysłać go jako osadzony w e-mailu lub jako link. Formularz Google można osadzić tylko w Gmailu, ale link można wysłać za pomocą dowolnego klienta poczty e-mail.

Jednym z łatwych sposobów na obejście tego jest wysłanie dokumentu bezpośrednio na adres Gmaila i przesłanie go stamtąd do grupy roboczej, programu Outlook lub grup e-mail. Możesz również opublikować formularz na swoich kontach w mediach społecznościowych, aby uzyskać maksymalną widoczność.

Konfiguracja formularza Google jest bardzo prosta.

  1. Otwórz swój Dysk Google i zaloguj się.

  2. Wybierz Nowy w lewym górnym rogu.

  3. Wybierz Formularz Google.

Powinieneś zobaczyć nowe okno z pustym formularzem gotowym do wypełnienia. Nadaj mu tytuł, dodaj swoje pytania i użyj narzędzi projektowych w małym menu po prawej stronie, aby wyglądał tak, jak chcesz. Możesz nawet dodawać obrazy i filmy za pomocą paska narzędzi po prawej stronie ekranu.

Wybierz paletę farb w prawym górnym rogu, aby zmienić motyw, dodaj swoje logo jako nagłówek i zmień styl czcionki. Dostosowanie formularza tak, aby pasował do Twojego brandingu lub wyglądał dokładnie tak, jak chcesz, nie zajmuje dużo czasu. Następnie użyj małej ikony oka, aby wyświetlić podgląd formularza, aby zobaczyć, czy wymaga korekty.

Po zakończeniu wybierz ikonę koła zębatego u góry i zaznacz pole obok opcji Zbieraj adresy e-mail. Możesz także dostosować inne funkcje formularza z wyskakującego okienka Ustawienia. Możesz także włączyć opcję „Zobacz wykresy podsumowujące i odpowiedzi tekstowe, aby szybko zobaczyć odpowiedzi udzielone przez osoby”. Po zakończeniu wybierz Zapisz.

Teraz wybierz przycisk Wyślij w prawym górnym rogu głównego okna formularza. Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka Wyślij formularz. Tutaj konfigurujesz wiadomość e-mail wokół formularza, aby wyglądał dobrze, zawierał skuteczne wezwanie do działania i zachęcał ludzi do jego wypełnienia. Upewnij się, że zaznaczyłeś pole „Dołącz formularz do wiadomości e-mail”, aby osadzić formularz w wiadomości e-mail.

Wszystko, co musisz teraz zrobić, to dodać adres e-mail odbiorcy i nacisnąć Wyślij. Zostaniesz zapytany, czy chcesz zobaczyć odpowiedzi. Na Twoim Dysku zostanie utworzony Arkusz Google, w którym zostaną zebrane wszystkie odpowiedzi na Twój formularz, które możesz sprawdzić.

Możesz również otrzymywać powiadomienia e-mail z informacją, że ktoś wypełnił formularz. To powiadomienie nie powie Ci, na co odpowiedzieli, tylko, że odpowiedzieli.

Udostępnianie formularza Google w mediach społecznościowych

Oprócz osadzenia formularza Google w wiadomości e-mail możesz również udostępnić go za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jeśli zajmujesz się marketingiem firmy lub przedsięwzięcia, chcesz mieć jak największą ekspozycję, więc jest to konieczne. Jest to również bardzo proste.

Utwórz formularz jak powyżej, ale zamiast zaznaczać pole „Dołącz formularz w wiadomości e-mail”, zostaw je puste. Następnie wybierz Facebook i lub Twitter z szarych ikon w polu Wyślij formularz, aby dodać formularz do tych sieci.

Jeśli chcesz udostępnić go gdzie indziej, pobierz link z karty w polu Wyślij formularz i opublikuj link wszędzie, gdzie formularz ma się pojawiać. Pojawi się on jako link, ale otworzy formularz na własnej stronie przeglądarki i skompiluje odpowiedzi w taki sam sposób, jak wiadomość e-mail.

Formularze Google pasują do tej samej formy, co Arkusze i Prezentacje Google. Jest prosty w użyciu, ale potężny w wykonaniu. Współpracuje również bezproblemowo z innymi produktami Google, zapewniając łatwą obsługę i pozwalając każdemu skutecznie promować swoje przedsięwzięcie. Tak długo, jak potrafisz wymyślić ciekawy quiz lub ankietę i przekonać ludzi do odpowiedzi, reszta jest prosta!

Uzyskaj link do formularza Google

Być może najbardziej przydatną rzeczą jest to, jak uzyskać link do formularza Google. Umożliwia to udostępnianie lub osadzenie dokumentu niemal w dowolnym miejscu.

Aby uzyskać link; postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby wysłać go w wiadomości e-mail:

  1. Po naciśnięciu przycisku „Wyślij” przejdź do opcji „Wyślij przez” na ekranie.

  2. Stuknij opcję osadzania () Znajduje się w prawym górnym rogu menu opcji

  3. Kliknij Kopiuj lub użyj polecenia klawiaturowego Ctrl + C lub Cmd + C (Mac) po podświetleniu

  4. Użyj Ctrl + V lub Cmd + V (Mac), aby wkleić go do wybranej treści

Uzyskanie linku jest bardzo łatwe i jest to świetny prosty sposób na udostępnienie formularza Google.

Dostęp do odpowiedzi

Po wysłaniu formularza Google zawsze możesz zalogować się ponownie, aby sprawdzić odpowiedzi. Otwierając formularz przejdź na górę strony z opcjami: „Pytania” i „Odpowiedzi”. Jeśli używasz tej ankiety lub pracy domowej swojego ucznia, możesz regularnie sprawdzać „Odpowiedzi”.

Po przesłaniu odpowiedzi przez wszystkich lub po upływie terminu, musisz zamknąć formularz. Postępując zgodnie z tymi samymi instrukcjami powyżej, po prostu wyłącz przełącznik „Akceptowanie odpowiedzi” (z zielonego na szary). Dzięki temu będziesz mógł wrócić do formularza w późniejszym terminie, ale nikt nie prześle odpowiedzi, gdy to zrobisz.