Czy Amazon Echo działa z wieloma użytkownikami?

Czas na pytania czytelników ponownie na TechJunkie. Tym razem chodzi o Amazon Echo i wielu użytkowników. W ramach naszego omówienia tego zgrabnego małego urządzenia to pytanie pasuje dobrze. To pytanie brzmiało: „Czy Amazon Echo działa z wieloma użytkownikami?”

Czy Amazon Echo działa z wieloma użytkownikami?

Tak. Dopóki każdy użytkownik ma własne konto Amazon, możesz skonfigurować innego użytkownika. Byłoby naprawdę samolubnym mieć Amazon Echo i zachować dla siebie całą techniczną dobroć. Dobrze jest się dzielić, a Echo ułatwia to.

O ile wiem, do Amazon Echo możesz dodać maksymalnie dwie osoby. Możesz dodać dziecko jako jednego użytkownika, ale posiadaczem konta głównego musi być osoba pełnoletnia.

Nomenklatura jest trochę zagmatwana. Amazon Echo używa Alexa Household do zarządzania niektórymi ustawieniami. Ma to limit dwóch użytkowników. Amazon Household jest częścią Amazon Prime i możesz mieć do dziesięciu użytkowników. Ludzie i sami Amazon używają tych dwóch terminów zamiennie, co stwarza problemy podczas próby skonfigurowania wielu użytkowników dla Echo.

Aby było jasne, Amazon Echo korzysta z Alexa Household i pozwala maksymalnie dwóm użytkownikom.

Konfigurowanie Amazon Echo dla wielu użytkowników

Konfiguracja tego dodatkowego użytkownika jest bardzo prosta i można ją wykonać podczas rozpakowywania lub później. Dopóki mają własne konto Amazon i znają login, powinno to zająć mniej niż dwie minuty.

 1. Otwórz aplikację Alexa na swoim telefonie, jeśli jesteś głównym użytkownikiem.
 2. Wybierz Ustawienia i Profil gospodarstwa domowego.
 3. Po wyświetleniu monitu zaloguj się przy użyciu swojego konta i wybierz opcję Kontynuuj.
 4. Wybierz, aby dodać dodatkowe konto i zezwól im na wprowadzenie własnych danych konta Amazon.
 5. Wybierz Dołącz do gospodarstwa domowego.

Teraz obaj użytkownicy powinni mieć możliwość niezależnego korzystania z Alexy. Jeśli drugi użytkownik jest osobą dorosłą i ma metodę płatności na swoim koncie Amazon, będzie mógł dokonywać zakupów i korzystać z każdego aspektu Echa.

Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji, możesz również skonfigurować innego użytkownika online za pośrednictwem tej strony.

Jedna rzecz, którą musisz wiedzieć, jeśli dodajesz wielu użytkowników. Gdy je dodasz, zasadniczo dajesz im pozwolenie na korzystanie z Twoich treści, robienie zakupów na Twoim koncie i ogólnie robienie tego, co im się podoba. Mimo że obaj użytkownicy mają własne konto, wystarczy powiedzieć „Alexa switch konta” i to robi.

Możesz dodać kod PIN do swoich zakupów, aby chronić swoją kartę kredytową.

 1. Otwórz aplikację Alexa i wybierz Ustawienia.
 2. Wybierz Kupowanie głosowe.
 3. Dodaj kod PIN w obszarze Wymagaj kodu potwierdzającego.
 4. Potwierdź kod i zapisz.

Teraz za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu za pośrednictwem Alexy, musisz podać ten czterocyfrowy kod, zanim zostanie autoryzowany.

Możesz również usunąć dodatkowych użytkowników, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 1. Otwórz aplikację Alexa i wybierz Ustawienia.
 2. Wybierz „W gospodarstwie domowym Amazon z użytkownikiem”.
 3. Wybierz nazwę użytkownika drugiej osoby i wybierz Opuść.

To wyrzuci tego użytkownika z Alexy i nie będzie już mógł wchodzić w interakcje z Echo.

Dodawanie dziecka jako użytkownika

Możesz także dodać dziecko jako użytkownika do swojego Amazon Echo, ale wymaga to trochę więcej konfiguracji. Będziesz musiał włączyć FreeTime, skonfigurować filtry i wszystkie te dobre rzeczy. Ta strona w Tom's Guide jest doskonałym źródłem do konfigurowania młodszych użytkowników na Echo.

Korzystanie z Amazon Echo w gospodarstwie domowym

Dzięki Alexa Household możesz udostępniać swoją muzykę, książki, listy odtwarzania i treści innym użytkownikom. Możesz także współpracować nad listami, kalendarzami, przypomnieniami i innymi dobrymi rzeczami.

Istnieje kilka poleceń związanych z gospodarstwem domowym, których możesz użyć, aby ułatwić zarządzanie wieloma użytkownikami.

 • „Alexa switch accounts” – Przełączaj się między kontami.
 • „Alexa, przełącz się na profil NAME” – Przełącz się na określone konto.
 • „Alexa, które to konto?” – Identyfikuje aktualnie zalogowane konto.
 • „Alexa, jakiego profilu używam?” ​​– Identyfikuje również aktualnie zalogowane konto.

Są to przydatne polecenia, aby wiedzieć, kiedy po raz pierwszy opanujesz udostępnianie Alexy.

Amazon Echo będzie działać z wieloma użytkownikami, jak widać. Jest trochę konfiguracji do zrobienia, zwłaszcza jeśli jeden użytkownik jest nieletni, ale aplikacja Alexa bardzo ułatwia konfigurację i zarządzanie. Byłoby miło, gdybyś mógł skonfigurować więcej użytkowników i być może ta funkcja pojawi się w pewnym momencie. W międzyczasie mamy to, co mamy.