Recenzja Echo Buds vs AirPods Pro: którą wybrać?

Bezprzewodowe słuchawki douszne wciąż mają w sobie aurę luksusu. Gdy będziesz gotowy do odcięcia przewodu i zobowiązania się do słuchania bezprzewodowego, naturalnie będziesz chciał znaleźć najlepszą możliwą opcję dla siebie. W królestwie bezprzewodowych słuchawek dousznych istnieją dwie potężne linijki – Echo Buds i AirPods Pro.

Recenzja Echo Buds vs AirPods Pro: którą wybrać?

Nie wyglądają tak samo, a AirPods Pro są znacznie droższe. Ale co z występem? Czy wydawanie więcej oznacza, że ​​dostaniesz więcej? W tym artykule spróbujemy określić, co wyróżnia każdą z tych wkładek dousznych. I oczywiście, jeśli istnieje wyraźny zwycięzca.

Cena £

Rzeczywiście, większość ludzi najpierw sprawdzi cenę. A potem zobacz, czy jest sens wchodzenia w bardziej dogłębną analizę. Wydanie około 130 USD na Echo Buds to dużo pieniędzy, ale wydawanie prawie dwa razy więcej na parę AirPods Pros może wydawać się dla niektórych niezrozumiałe.

Nawet tańsze AirPods drugiej generacji są znacznie droższe niż Echo Buds. Ale jest tak wielu użytkowników iPhone'a i Maca, a mimo to wybiorą AirPods. Ale w rundzie cenowej Echo Buds są wyraźnym zwycięzcą.

Echo Buds AirPods Pro

Dźwięk

Po przekroczeniu ceny najważniejszą kategorią jest jakość dźwięku. Możesz spodziewać się ogromnej różnicy w jakości dźwięku, ale nie jest ona aż tak znacząca. Chociaż AirPods Pros mają bardziej miękki i nieco czystszy dźwięk w porównaniu do Echo Buds.

Są również ulepszeniem AirPods, więc nic dziwnego, że jakość dźwięku jest doskonała. Tak więc, mimo że nie jest to dużo, AirPods Pros wygrywają tę rundę.

Redukcja szumów

W tym przedziale cenowym potrzebujesz wkładek dousznych, które wyeliminują hałas zewnętrzny. Redukcja szumów Echo Buds jest możliwa dzięki technologii Active Noise Reduction firmy Bose. Firma Bose wykonała świetną robotę, integrując tę ​​funkcję. Jednak Apple wykonał fantastyczną robotę również na tym froncie.

Witryna Apple

Prawdopodobnie nawet lepiej. Apple korzysta z zastrzeżonej technologii do redukcji szumów. Funkcja przezroczystości działa niesamowicie dobrze, gdy chcesz usłyszeć, co dzieje się wokół ciebie. Tak więc, pomimo technologii Bose, AirPods Pro mają lepszą funkcję redukcji szumów.

Projekt

Prawdopodobnie najmniej ważna kategoria, ale czy tak jest? Ile osób spojrzy na Echo Buds i AirPods Pro obok siebie i wie, czego chcą? Zaawansowane specyfikacje i funkcje są w porządku, ale projekt ma zasadnicze znaczenie z punktu widzenia wartości rynkowej. Pierwsza różnica, AirPods Pros są białe, a Echo Buds są czarne.

Musisz również wziąć pod uwagę dopasowanie i wygodę. Pąki Echo mają trzy wymienne silikonowe adaptery o różnych rozmiarach, ale AirPods Pros mają również dostępne trzy rozmiary. Ponadto AirPods Pros są szczuplejsze i bardziej eleganckie w porównaniu do Echo Buds. Potencjalną wadą projektu AirPods Pro jest to, że mają nieco dziwny kształt. Echo Buds być może nie są od razu zauważalne, ale ta dyskretna funkcja może działać na ich korzyść.

Witryna Amazon

Jeśli przyjrzysz się im uważnie, wyglądają jak małe guziki, które wkładasz do uszu i nie czujesz, że wypadną. Trudno tutaj wybrać zwycięzcę, ponieważ jest to bardziej kwestia osobistych preferencji niż cokolwiek innego. Ale AirPods Pros również mają tutaj niewielką przewagę.

Alexa kontra Siri

Jeśli chodzi o asystentów głosowych, tutaj przewagę mają Echo Buds. Alexa działa znacznie lepiej z Echo Buds niż Siri z AirPods Pros. Mikrofon w Echo Buds dobrze odbiera polecenia, a jedynym potencjalnym problemem jest to, że czasami mogą się rozłączyć z urządzeniem inteligentnym.

Echo AirPods

Siri działa dobrze z iPhone'ami i iPadami, ale ma ograniczony zasięg podczas pracy z telefonami z Androidem. Ogólnie rzecz biorąc, Alexa jest nieco lepszym asystentem głosowym i ma więcej funkcji.

Jeśli chodzi o łączność, AirPods Pros można łatwo podłączyć do iPhone'a. Możesz także sparować je z dowolnym urządzeniem obsługującym technologię Bluetooth. Konfiguracja Echo Buds za pomocą aplikacji Alexa jest również bezproblemowa. Zajmuje to trochę więcej czasu, ale otrzymujesz również więcej funkcji dostosowywania, których nie masz w AirPods Pros.

Żywotność baterii

Nie zapominajmy o żywotności baterii. Kiedy wyjdziesz z domu, jak długo będą działać Echo Buds i AirPods Pros? Krótko mówiąc, oba modele mają prawie taką samą pojemność baterii.

Słuchawki AirPods Pro zapewniają 4,5 godziny na jednym ładowaniu, jeśli słuchasz muzyki i tylko 3,5 godziny rozmów. Pąki Echo pojawiają się po 5 godzinach, ale możesz przedłużyć te dwie dodatkowe godziny za piętnastominutowe ładowanie.

Etui ładujące Echo Buds zapewnia do 20 godzin ładowania, podczas gdy etui Airpods Pro zapewnia 24 godziny ładowania. Ponadto obudowa Airpods Pro twierdzi, że zapewnia Twoim pąkom godzinę życia na każde 5 minut ładowania.

Więc co to wszystko znaczy? Możesz pozostawić Echo Buds na dłuższy czas bez ładowania, ale będziesz musiał ładować etui częściej. Pąki Airpods Pro mają bardzo krótki czas pracy na baterii, ale mają lepszą żywotność etui ładującego.

Większość ludzi wolałaby mniej ładować swoje pąki, a więcej obudowy, więc Echo Buds należą do kategorii baterii. Ale tylko z bardzo niewielkim marginesem.

Gwarancja

Jeśli wydajesz pieniądze na technologię, zechcesz sprawdzić opcje gwarancji. Chociaż oba są dość solidnymi urządzeniami, zastanów się, co byś zrobił, gdyby jedno zawiodło. Czy musiałbyś zapłacić za jego wymianę? A może awarie są objęte gwarancją?

Oba urządzenia oferują standardową roczną gwarancję na sprzęt. Z drugiej strony Apple oferuje Apple Care na rozszerzenie tego zakresu. Jeśli twoja obudowa przestanie się ładować lub twoje pąki przestaną wydawać dźwięki, będziesz objęty ochroną. Jednak żadne (w tym rozszerzona usługa Apple Care) nie obejmuje utraty ani kradzieży. W takim przypadku musiałbyś zamówić nowy komponent.

Na szczęście obaj producenci oferują również zamienne pączki i etui po niższych kosztach niż pełny zestaw.

Trwałość

Chociaż nie ma dużego ryzyka obrażeń z upadku (może się to zdarzyć, ale nie jest powszechne), które z nich wytrzyma twoje pełne przygód życie? Jest mało prawdopodobne, że twoje pąki pękną i nie ma zbyt wielu informacji, które, powiedzmy, wytrzymałyby lepiej, gdyby przejechał je 18-kołowiec, ale możemy sprawdzić odporność na wilgoć na podstawie specyfikacji producenta.

Co jest bardziej niebezpieczne dla elektroniki niż użytkownika końcowego? Prawdopodobnie płynny. Tak więc Amazon przetestował swoje pąki i są one „odporne na zachlapanie” z oceną IPX4. Zasadniczo nie używaj ich podczas pływania lub kąpieli pod prysznicem. Ale powinny przetrwać kontakt z wilgocią.

Airpods Pro firmy Apple ma taką samą ocenę wilgotności jak Echo Buds. Ale dziś w Internecie jest kilka forów na temat „tajnych wodoodpornych pąków Apple”. Dlaczego możesz zapytać? Użytkownicy starszych modeli (włącznie z Twoim drogim autorem) umyli i wysuszyli pojedynczy pączek i całą obudowę bez żadnych uszkodzeń. Nie zalecamy tego (poważnie, sprawdź kieszenie przed praniem ubrań), ale kilku użytkowników było mile zaskoczonych, że ich pąki są stosunkowo trwałe.

W tej kategorii jest to krawat oparty na specyfikacjach producentów, ale zachęcamy do przeszukiwania forów innych użytkowników, aby zobaczyć, jak się trzymają, i podjąć własną decyzję.

Cechy

Teraz funkcje to kolejna ważna kwestia do omówienia. Słuchawki douszne to obecnie coś więcej niż tylko urządzenia do słuchania, więc możesz być zszokowany wiedząc, że istnieją naprawdę fajne funkcje.

Na początek wróćmy do żywotności baterii. Dzięki Echo Buds możesz po prostu zapytać Alexę, ile pozostało baterii, a ona odpowie ci podczas noszenia twoich pąków. W przypadku Airpods Pro musisz sprawdzić stan baterii w telefonie lub poczekać, aż dźwięk poinformuje Cię, że bateria jest słaba.

Następnie Echo Buds będzie śledzić Twój trening. Użytkownicy Apple potrzebują do tego swojego telefonu lub inteligentnego zegarka. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć Alexie, jaki trening wykonujesz i kiedy go zaczynasz. Śledzi wszystko za Ciebie, a Ty nigdy nie musisz dotykać ekranu.

Wreszcie oba reagują na dotyk. Jednym dotknięciem pączka możesz zatrzymać muzykę, odtwarzać muzykę i nie tylko.

Ogólnie rzecz biorąc, w funkcjach, dzięki Alexa, Echo Buds mają większą funkcjonalność niż Airpods. Jasne, nadal możesz używać Siri do pewnych rzeczy, ale Alexa może zrobić tylko trochę więcej. Spróbuj poprosić Siri, aby dodała trochę więcej pomidorów.

Czy istnieje wyraźny zwycięzca?

Wszystko w porównaniu – ten konkurs to remis. Wersja Pro AirPods ma odrobinę lepszą jakość dźwięku i redukcję szumów, ale Echo Buds oferują większą wszechstronność, nieco lepszego inteligentnego asystenta i znacznie niższą cenę. W kategorii ergonomii sytuacja jest prawie remisowa, a żywotność baterii jest tak bliska, że ​​lepiej zdecydować się na jedną z pozostałych kategorii.

Nasz ostateczny werdykt: Echo Buds to solidna opcja do słuchania bezprzewodowego, ale Airpods Pro są niezwykle popularne z jakiegoś powodu. Tak więc, jeśli szukasz opcji przyjaznej dla budżetu, Echo Buds zadziała, po prostu znajdź. Ale jeśli szukasz najwyższej jakości bez względu na cenę, Airpods Pro jest lepszą opcją.

Daj nam znać, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej.