Czy Twoja kropka Amazon Echo może być używana jako głośnik Bluetooth?

Wiele osób wciąż zadaje to proste pytanie: czy Echo Dot może być używany jako głośnik Bluetooth? Cóż, odpowiedź brzmi tak, może. Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, na co czekasz?

Czy Twoja kropka Amazon Echo może być używana jako głośnik Bluetooth?

Niektórzy twierdzą, że głośnik Echo Dot nie jest wystarczająco głośny, ale niekoniecznie jest to prawda. Do użytku osobistego, w małym pomieszczeniu, sprawdza się doskonale. Podczas gdy najnowsza (trzecia) generacja Echo Dot ma swój własny, ulepszony głośnik.

Czytaj dalej i dowiedz się, jak zamienić Echo Dot lub inne echo w głośnik Bluetooth.

Jak używać kropki Echo jako głośnika Bluetooth?

Nie owijmy się w bawełnę. Aby przekształcić Echo Dot w głośnik Bluetooth, potrzebujesz kilku rzeczy. Najpierw pobierz i zainstaluj aplikację Alexa na swoim urządzeniu z systemem Android lub iOS (tablet lub smartfon).

Następnie Twój tablet lub smartfon musi mieć opcję Bluetooth – ale prawie wszystkie nowoczesne urządzenia i tak mają tę opcję. Umieść urządzenie w pobliżu Echo Dot, aby znajdowało się w zasięgu Bluetooth (kilka metrów powinno wystarczyć).

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby sparować urządzenie z Echo Dot:

 1. Najpierw musisz odłączyć wszystkie istniejące połączenia Bluetooth na swoim Echo Dot. Po prostu powiedz "Alexa, odłącz".
 2. Włącz parowanie Bluetooth na swoim urządzeniu (ikonę można znaleźć w menu podręcznym po przesunięciu palcem w dół z górnej części ekranu na większości urządzeń).
 3. Następnie włącz parowanie Bluetooth na swoim Echo Dot. Po prostu powiedz „Alexa, sparuj”. Odpowie „wyszukiwaniem” i wkrótce powinno zlokalizować Twoje urządzenie.
 4. Na swoim urządzeniu wybierz Echo Dot, korzystając z ustawień Bluetooth. Gdy oba urządzenia zostaną sparowane, Alexa poinformuje Cię o tym.
 5. Po pomyślnym sparowaniu urządzenia z Echo Dot połączenie zostanie zapisane. Następnym razem, gdy będziesz chciał go użyć, po prostu powiedz coś w stylu „Alexa, sparuj / połącz z telefonem Jana”.

  Amazonka

Jak odtwarzać muzykę na Echo Dot

Teraz wiesz, jak podłączyć swoje urządzenia i przekształcić Echo Dot w głośnik Bluetooth. Prawdopodobnie użyjesz go do audiobooków, podcastów lub odtwarzania muzyki. Można do tego podejść na dwa sposoby, które zostaną dokładnie wyjaśnione.

Korzystanie z aplikacji Amazon Music

Większość ludzi będzie używać aplikacji Amazon Music do odtwarzania muzyki na swoich urządzeniach, więc najpierw przejrzyjmy tę metodę. Oto jak używać Echo Dot jako głośnika Bluetooth za pośrednictwem aplikacji Amazon Music:

 1. Uruchom aplikację Amazon Music na swoim urządzeniu.
 2. Wybierz utwór, album lub listę odtwarzania, którą chcesz odtworzyć.
 3. Naciśnij ikonę Cast (wygląda jak ikona Wi-Fi w prostokącie).
 4. Wybierz Echo Dot jako urządzenie do przesyłania.
 5. W dowolnym momencie możesz ponownie nacisnąć ikonę przesyłania, aby zmienić urządzenie.

To prawdopodobnie najłatwiejsza metoda, ale możesz również użyć aplikacji Alexa.

Korzystanie z aplikacji Alexa

Aplikacja Alexa jest niezbędna dla każdego urządzenia Echo; dlatego ludzie polegają na nim na co dzień. Aby odtwarzać muzykę z aplikacji, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom aplikację Alexa na swoim urządzeniu.
 2. Wybierz album lub playlistę, które ostatnio odtwarzałeś.
 3. Wybierz Echo Dot jako wybrane urządzenie do odlewania.
 4. Możesz przełączać urządzenia Bluetooth w dowolnym momencie, jeśli masz wiele urządzeń Echo w różnych pokojach.

To też było łatwe, prawda? Teraz możesz cieszyć się odtwarzaniem muzyki z aplikacji Alexa na swoim Echo Dot zamiast na smartfonie lub tablecie. Jeśli głośniki Twojego urządzenia są zużyte lub oferują słabą jakość dźwięku, może to być niezwykle przydatne.

Zalecamy zakup Echo Dot 3. generacji, ponieważ ma najmocniejsze głośniki spośród linii produktów Echo Dot. Niedawno wprowadzony na rynek, jest dość niedrogi i oferuje świetny stosunek jakości do ceny.

kropka echa

Baw się z Echo Dot

Echo Dot może być wielkości krążka, ale jest bardzo praktyczny i intuicyjny. Możesz z łatwością używać go jako głośnika Bluetooth i cieszyć się podcastami, muzyką lub audiobookami. Nie polegaj na głośnikach smartfona lub tabletu, które zwykle nie są tak dobre.

Pamiętaj, że ten samouczek dotyczy również innych urządzeń Echo. Który masz? Czy dobrze ci służy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.