OneDrive vs Dysk Google vs Dropbox: najlepsza usługa przechowywania w chmurze w 2017 roku

Zobacz powiązane Rozwiązywanie problemów z arkuszami kalkulacyjnymi za pomocą bazy danych Pozbądź się niechlujnych arkuszy kalkulacyjnych i przełącz się na bazę danych Przejdź na profesjonalistę z własnym adresem e-mail

Dropbox, OneDrive i Google Drive to trzy największe dostępne usługi przechowywania w chmurze, ale każda z nich ma wiele różnych zalet. Aby pomóc Ci zdecydować, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, zbadaliśmy zalety i wady każdej usługi.

OneDrive vs Dysk Google vs Dropbox: najlepsza usługa przechowywania w chmurze w 2017 roku

Dropbox vs OneDrive vs Google Drive: przegląd usług

Dropbox

Dropbox to podstawowa usługa przechowywania plików w chmurze. Jest bardzo podobny do interfejsu, którego można oczekiwać od komputera stacjonarnego, z możliwością rozmieszczania plików w folderach i podfolderach.

Możesz także udostępniać foldery innym osobom, co jest przydatne, jeśli plik jest zbyt obszerny, aby wysłać go pocztą e-mail lub jeśli chcesz zachować pojedynczą wersję dokumentu.

OneDrive

OneDrive oferuje wiele takich samych funkcji jak Dropbox, ale są one zintegrowane z ekosystemem Microsoft.

OneDrive, wcześniej nazywany SkyDrive, jest nierozerwalnie powiązany z systemami operacyjnymi Microsoft Windows Phone i Windows, a także z Office Online (wcześniej znanym jako Office Web Apps).

Jeśli masz konto e-mail Microsoft – na przykład Outlook lub Hotmail – masz już OneDrive, a także dostęp do Office Online.

Użytkownicy systemu Windows 10 zauważą, że OneDrive jest jedną z aplikacji dołączonych do systemu operacyjnego i jest dostępna z ekranu Start.

dysk Google

Dysk Google jest bardzo podobny do OneDrive, tylko jest zintegrowany z Dokumentami Google, a także z systemem Android i systemem operacyjnym Chrome. Podobnie jak w przypadku oferty Microsoft, jeśli masz konto Gmail, masz już Dysk Google.

Dropbox vs OneDrive vs Dysk Google: ile otrzymujesz za darmo?

Bezpłatna pamięć (GB)

onedrive_vs_google_drive_vs_dropbox-_which_one_is_best_free_storage

Dysk Google to najbardziej hojna z trzech usług, oferująca 15 GB bezpłatnego miejsca na użytkownika.

OneDrive kiedyś pasował do oferty Google, ale potem zmniejszył bezpłatne miejsce z 15 GB do 5 GB. Obcinają również poprzednie dodatkowe 15 GB pamięci po aktywowaniu kopii zapasowej rolki aparatu. Tymczasem Dropbox oferuje marne 2 GB na użytkownika za darmo. Usługa działa jednak według schematu premii: za każdą osobę, którą zaprosisz do Dropbox, zwykle poprzez udostępnienie folderu, która dołączy, otrzymasz dodatkowe 500 MB darmowego miejsca do 16 GB.

Dropbox ma najwyższy maksymalny darmowy bonus – 16 GB. Wprawdzie musiałbyś z powodzeniem zrekrutować 26 osób do usługi, aby uzyskać minimalną pojemność Dysku Google, ale istnieje taka możliwość.