Jak pobierać obrazy Shutterstock bez znaku wodnego?

Shutterstock to jedna z najpopularniejszych baz danych zdjęć stockowych na świecie. Zapewnia wysokiej jakości zdjęcia, filmy i inne formy treści, które można dodawać do bloga, witryny internetowej itp. Aby uniknąć rażącej kradzieży, Shutterstock umieszcza znaki wodne na wszystkich swoich filmach i obrazach.

Jak pobierać obrazy Shutterstock bez znaku wodnego?

Ale chcesz użyć obrazu z Shutterstock bez znaku wodnego, prawda? Jeśli przeszkadza Ci ten irytujący przezroczysty znak wodny Shutterstock, oto jak szybko i łatwo się go pozbyć raz na zawsze.

Jakie obrazy są oznaczone znakiem wodnym?

Shutterstock to usługa, która działa w oparciu o zakup dostępnych treści lub subskrybowanie jednego z dostępnych planów. W związku z tym Shutterstock oznaczył każdy obraz na swojej platformie znakiem wodnym. Nie tylko to, ale zrobili to również dla wszystkich innych form treści. A więc nie, nie możesz uzyskać żadnej zawartości Shutterstock za darmo.

Cóż, to nie do końca prawda. Pewne sposoby na uzyskanie bezpłatnych obrazów Shutterstock bez znaków wodnych zdecydowanie istnieją. Są jednak wątpliwej moralności, a nawet legalności.

Legalna droga

Każdy obraz w serwisie Shutterstock można pobrać bez znaku wodnego. Chodzi o to, że po prostu trzeba za to zapłacić. W ten sposób ludzie, którzy publikują obrazy Shutterstock na tej platformie, sami zarabiają. Dlatego Shutterstock wprowadził na swoich zdjęciach znaki wodne – aby upewnić się, że autorzy otrzymają odpowiednie wynagrodzenie.

Każdy obraz można kupić indywidualnie, podobnie jak każdą inną formę treści na platformie. Najpierw otrzymujesz bezpłatny miesięczny okres próbny, po którym musisz zapłacić określoną kwotę, aby uzyskać dostęp do 10 zdjęć miesięcznie. Ten plan jest najbardziej popularny, ale istnieją też inne. W zależności od potrzeb możesz wybrać 10, 50, 350 lub 750 zdjęć miesięcznie lub rocznie. Ceny nie są naprawdę wysokie i nawet jeśli jest to dla Ciebie jednorazowa rzecz, zakup obrazu w celu usunięcia jego znaku wodnego nie spowoduje zbytniego cofnięcia się.

pobierz obrazy Shutterstock bez znaku wodnego

Dostępnych jest również wiele zniżek oraz opcji kuponów.

„Inne” sposoby

Biorąc to pod uwagę, istnieją inne sposoby na usunięcie znaku wodnego z obrazu Shutterstock. Jednak właściciel rzeczywistego obrazu ma wszystkie roszczenia dotyczące praw autorskich zabezpieczone przez Shutterstock. Oznacza to, że nawet jeśli pomyślnie usuniesz znak wodny z obrazu Shutterstock, jeśli artysta lub Shutterstock przyłapie Cię na jego używaniu, powiedzmy, że prawdopodobnie patrzysz na pozew. Pozew, który będzie się pogarszał, gdy post, w którym użyłeś obrazu, będzie odnosił większy sukces.

Przypomnijmy, że korzystanie z poniższych sposobów usuwania znaku wodnego z obrazu Shutterstock lub jakiejkolwiek innej treści jest całkowicie niezgodne z prawem i podlega karze. Dlatego następujące opcje zdecydowanie nie są zalecane.

Użyj narzędzia online

W rzeczywistości istnieją narzędzia internetowe specjalizujące się w usuwaniu znaków wodnych. Twierdzą, że są bezpłatne, proste w użyciu i wykonują świetną robotę. Jednak znalezienie narzędzia, które będzie działać zgodnie z obietnicą, jest trochę uciążliwe. W rzeczywistości są szanse, że po drodze napotkasz pewne problemy.

Po pierwsze, wiele narzędzi do usuwania znaków wodnych twierdzi, że można z nich korzystać za darmo – i najczęściej tak jest. Mogą nawet zapewnić wspaniałe rezultaty – obrazy bez śladów znaku wodnego. Jednak, chociaż są bezpłatne, prawdopodobnie nie pozwolą Ci zapisać zdjęcia, co skłania Cię do zapłacenia za subskrypcję ich usługi, aby móc „zapisać” obraz. Teraz możesz zapłacić, ale możesz także zapłacić za rzeczywisty obraz na Shutterstock, bez wchodzenia w te wszystkie kłopoty.

Jednak niektóre narzędzia do usuwania znaków wodnych online są naprawdę bezpłatne. Jednak zawsze jest pewien haczyk, ponieważ prawdopodobnie nie wykonają świetnej pracy. Albo rozmyją znak wodny, który nadal będzie widoczny, albo usuną solidną część nieprzezroczystości obrazu.

Nawet jeśli znajdziesz idealne bezpłatne i proste w użyciu narzędzie, które zapewni doskonałe wyniki (a najprawdopodobniej nie), nadal istnieją potencjalne konsekwencje dla działań prawnych.

Zrób to sam

Jeśli jesteś profesjonalnym i doświadczonym edytorem zdjęć, z pewnością możesz to zrobić. Jeśli jednak jesteś edytorem zdjęć, prawdopodobnie wolisz zapłacić za zdjęcie, ponieważ Ty też chciałbyś otrzymać wynagrodzenie za swoją pracę.

Jeśli jesteś amatorskim edytorem zdjęć, możesz spróbować i prawdopodobnie w pewnym momencie z powodzeniem usuniesz znak wodny, ale bądź przygotowany na zainwestowanie dużych pieniędzy. Jeśli czas to pieniądz (a tak się dzieje), być może lepiej będzie po prostu kupić obraz.

Jeśli jesteś początkującym edytorem zdjęć, prawdopodobnie nie powinieneś zawracać sobie głowy nauką usuwania znaku wodnego ze zdjęcia Shutterstock. Cóż, chyba że robisz to do ćwiczeń montażowych.

Niech ktoś inny to zrobi

Jeśli masz znajomego lub znajomego, który jest biegły w edycji zdjęć i chce bezpłatnie usunąć znak wodny, może to zadziałać. Oczywiście usunięcie znaku wodnego z obrazów Shutterstock zajmie trochę czasu, a większość ludzi, zwłaszcza profesjonalistów, nie będzie zbyt chętna do wykonywania brudnej roboty za Ciebie. Poza tym nie jest to do końca legalne, więc istnieje jeszcze większa zachęta, aby tego nie robić.

Jasne, możesz kogoś zatrudnić, ale prawdopodobnie zniechęci to Cię bardziej niż zakup rzeczywistego zdjęcia Shutterstock!

żaluzja

Usuwanie znaku wodnego

Jak wyraźnie widać, chociaż istnieją bezpłatne alternatywy do usuwania znaku wodnego z obrazu Shutterstock, wszystkie mają jedną wspólną, unikalną wadę – jest to całkowicie nielegalne. Dlatego jeśli chcesz mieć czysty obraz Shutterstock, bez śladu znaku wodnego, który jest całkowicie zgodny z prawem i użyteczny dla Twojej wygody, po prostu za niego zapłać. Szczerze mówiąc, to najlepsza droga. Alternatywnie możesz dużo zaryzykować i skorzystać z jednej z innych metod opisanych powyżej.

Czy kiedykolwiek kupiłeś obraz poza Shutterstock? Czy usunięcie znaku wodnego nielegalnie się opłaca? Co myślisz? Porozmawiaj o tym w sekcji komentarzy poniżej.