Jak pobierać i zapisywać filmy z Facebooka [marzec 2020]

Facebook okazał się jedną z niewielu sieci społecznościowych, które mają realną siłę przetrwania, pozostając aktualna przez ponad piętnaście lat od uruchomienia.

Przejście Facebooka na wideo

Podczas gdy Twitter i Snapchat próbują walczyć z molochem Zuckerberga, Facebook skierował swój cel na znacznie większy cel niż nawet oni sami: YouTube. Coraz częściej widzieliśmy, jak platforma obraca się i pozycjonuje się nie tylko jako sieć społecznościowa, ale jako platforma do publikowania zarówno artykułów, jak i filmów.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się w podróż bez Internetu, czy chcesz zbudować spersonalizowaną bibliotekę zarchiwizowanych treści, pobieranie filmów z Facebooka to świetny pomysł — i na szczęście jest to całkiem proste. To jest nasz pełny przewodnik dotyczący pobierania i zapisywania filmów z Facebooka.

Pobieranie własnych filmów z Facebooka

Nic dziwnego, że najprostsze filmy do zapisania w trybie offline to te, które przesłałeś na swoją stronę. Pobieranie własnych filmów działa z poziomu witryny Facebooka, w przeciwieństwie do innych kanałów społecznościowych. Pamiętaj, że kompresja Facebooka wpłynie na jakość pobieranych filmów. Rzućmy okiem na to, jak pobrać biblioteki z Facebooka.

 1. Zacznij od załadowania strony Facebooka i uzyskania dostępu do swojego profilu.

 2. Kliknij "Zdjęcia" od swojego profilu w górę, a następnie wybierz „Albumy” patka.

 3. Przewiń w dół do kolekcji oznaczonej „Wideo” i wybierz kartę oznaczoną „Twoje filmy”.W tym miejscu pojawią się również transmisje na żywo, które prowadzisz za pośrednictwem Facebook Live.

 4. Znajdź film, który chcesz pobrać z biblioteki treści, kliknij ikonę ołówka w prawym górnym rogu miniatury.

 5. Wybierz „Pobierz HD” lub „Pobierz SD”. Transmisje na żywo (jeśli je masz) mogą mieć niższą rozdzielczość pomimo wybrania HD.

Pobieranie filmów wideo od innych użytkowników lub stron

W porządku, więc pobieranie przesłanych filmów z platformy jest proste. W końcu Facebook oferuje opcję pobierania bezpośrednio w kolekcji albumów. W przypadku prawdziwego wyzwania będziesz chciał skupić się na pobieraniu treści wideo ze źródeł innych niż Twoja biblioteka FB.

Facebook nie jest przeznaczony do pobierania publicznych filmów, ponieważ obawy dotyczące praw autorskich pojawiają się podczas próby zapisania filmu, który nie należy do Ciebie. Na szczęście pobieranie ulubionych klipów z Facebooka nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Można to zrobić na wiele sposobów. Spójrzmy.

Korzystanie z witryny mobilnej na komputerze stacjonarnym

Brzmi dziwnie, ale aby pobrać ulubione filmy z Facebooka z innych źródeł, musisz użyć przeglądarki na komputerze PC lub Mac i załadować Facebooka za pośrednictwem mobilnego adresu URL. Oto, co robisz.

 1. Zacznij od załadowania typowej witryny Facebooka na komputery z komputera. Do pobrania tego filmu używamy Chrome, więc chociaż ta metoda może działać w innych przeglądarkach, możemy zagwarantować obsługę tylko za pośrednictwem odtwarzacza wideo Google Chrome.
 2. Gdy znajdziesz film, który chcesz zapisać (na naszych przykładowych zrzutach ekranu poniżej, jest to krótki film z babeczkami o tematyce Vaiana), upewnij się, że załadowałeś stronę z filmem do przeglądarki. Nie ma znaczenia, czy wideo jest w trybie wyskakującym, czy nie.
 3. Zaznacz „www” w adresie URL i zastąp go „m”. Nie zapomnij dodać „.” po „m”, aby upewnić się, że się ładuje, a następnie naciśnij enter.
 4. Kliknij ikonę odtwarzania, aby uruchomić wideo, które uruchomi go we wbudowanym odtwarzaczu wideo (w naszym przykładzie Chrome).
 5. Podczas odtwarzania kliknij prawym przyciskiem myszy wideo i wybierz „Zapisz wideo jako…” lub cokolwiek napisano w przeglądarce.
 6. W monicie pobierania zmień nazwę pliku i zapisz wideo (MP4).

Film jest pobierany w rozdzielczości 400 × 400, a ponieważ wbudowany odtwarzacz wideo zapisuje go w formacie MP4, nie powinieneś mieć żadnych problemów z odtwarzaniem wideo na komputerze PC, Mac, iPhonie, iPadzie, telefonie z Androidem lub tablecie z Androidem.

Korzystanie z witryn do pobierania wideo

Biorąc pod uwagę ogromną ilość treści na YouTube i Facebooku, nie jest zaskakujące, że obie te usługi mają szeroką gamę witryn stron trzecich, obiecujących szybkie i bezpłatne pobieranie multimediów online.

Chociaż większość witryn specjalizuje się w pobieraniu treści z YouTube, możliwe jest również pobieranie treści z Facebooka z wielu z nich, w tym z kilku witryn YouTube Downloader, które nie reklamują możliwości obsługi filmów z Facebooka.

Oto kilka przykładów.

Keepvid.ch Facebook Video Downloader

Keepvid.ch jest jednym z kilku programów do pobierania wideo z Facebooka, ale oferuje więcej opcji źródłowych i wyższe rozdzielczości bez żadnych kosztów. Witryna zapisuje Twoje ulubione filmy do maksimum dostępnego dla każdego konkretnego filmu, osiągając nawet 4K i 1o80P. Najbardziej podoba nam się ta strona, zwłaszcza, że ​​jest łatwa w użyciu i oferuje również strony dla innych stron internetowych, które infiltrują media, takich jak Instagram, Daily Motion i YouTube. Aby uzyskać stronę pobierania na Facebooku, po prostu kliknij odpowiedni link na stronie.

Wypróbowaliśmy tę witrynę w przeglądarce Firefox i Chrome. Nie mogliśmy sprawić, by działał poprawnie w Firefoksie, ale nie mieliśmy problemów z Chrome.

Oto, co robić.

 1. Odwiedź „//keepvid.ch/” bez cudzysłowów.
 2. Wybierz Facebook Video Downloader z wyświetlonych linków lub po prostu wklej swój adres URL w istniejącym polu.
 3. Kliknij Ściągnij
 4. Nowo załadowany ekran wyświetli opcje rozdzielczości, a także opcje audio, jeśli chcesz tylko pobrać dźwięk MP3.
 5. Wybierz rozdzielczość MP4 i kliknij ikonę pobierania.
 6. Pojawi się wyskakujące okienko (MUSISZ zezwalać na wyskakujące okienka dla tej witryny). Jeśli uprawnienia do wyskakujących okienek nie są jeszcze ustawione, musisz je aktywować, ponownie załadować stronę i ponownie uruchomić proces.
 7. Twój nowy plik zostanie zapisany w bieżącej lokalizacji pobierania przeglądarki.

Getfvid Facebook Video Downloader

Getfvid to kolejny łatwy w użyciu program do pobierania filmów z Facebooka, który umożliwia pobieranie publicznych i prywatnych filmów z Facebooka. Proces jest tak prosty, jak to tylko możliwe! Wypróbowaliśmy ten program do pobierania wideo z Facebooka w Chrome i Firefox. Działało to tak samo dla obu przeglądarek.

Oto, co robisz.

 1. Odwiedź //www.getfvid.com/
 2. Wklej adres URL wideo Facebooka w polu. Uzyskaj adres URL, odwiedzając Facebook i otwierając wideo.
 3. Wybierz wysoką rozdzielczość (HD) lub standardową (SD), a otworzy się nowa strona internetowa, na której odtwarzane jest wideo. Nie zatrzymuj ani nie zamykaj okna.
 4. Po zakończeniu odtwarzania wideo kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Zapisz wideo jako…”
 5. Nowo zapisany plik zostanie umieszczony w domyślnej lokalizacji zapisywania przeglądarki, chyba że pozwoli Ci to wybrać.

Instrukcje Getfvids zatrzymują się w momencie naciśnięcia przycisku pobierania. Jednak podczas naszych testów nie było automatycznego zapisywania. Dlatego określiliśmy instrukcje kliknięcia prawym przyciskiem i zapisz, które okazały się w porządku.

Zarówno keepvid.ch, jak i getfvid.com wyprodukowały kopie wideo w jakości HD, zapewniając wyższą rozdzielczość niż filmy uzyskane za pośrednictwem przeglądarki jako strony mobilnej. Jeśli martwisz się jakością zapisanych treści, najlepiej jest pobrać wideo za pomocą KeepVid lub GetFvid.

Pobieranie filmów za pomocą smartfona

Najłatwiejszym sposobem pobrania filmów z Facebooka na smartfona jest użycie komputera i za pomocą kabla lub bezprzewodowego połączenia internetowego przeniesienie wideo na partycję pamięci smartfona. To trochę kłopotliwe, ale to najprostszy sposób na zapisywanie filmów na telefonie bez konieczności przeskakiwania przez obręcze związane z zapisywaniem filmów na Androidzie.

To powiedziawszy, czasami istnieją pewne ograniczenia dotyczące pobierania treści z komputera na telefon. Jeśli jesteś w podróży, jedyną realną opcją jest ręczne pobranie zawartości na wybrany smartfon. Oto aktualne opcje pobierania filmów z Facebooka na urządzenia z systemem Android lub iOS.

Android

Ponieważ Android używa przeglądarki Google Chrome jako podstawowej przeglądarki internetowej, zapisywanie filmów na urządzeniu z Androidem nie jest zbyt trudne. Możesz to zrobić na kilka różnych sposobów. Za pomocą przeglądarki Chrome załaduj mobilną witrynę Facebook na swoje urządzenie i zaloguj się do niej. Nie możesz korzystać z aplikacji Facebook, ponieważ ta metoda nie będzie działać w przypadku pobierania filmów FB. Oto jak to zrobić.

 1. Korzystając z witryny mobilnej, przejdź do żądanego filmu. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu go, ponieważ początkowo widziałeś go w aplikacji mobilnej, możesz użyć funkcji Udostępnij w systemie Android, aby uzyskać prosty link do kopiowania i wklejania.
 2. Po załadowaniu wideo po prostu przytrzymaj go palcem, aż pojawi się monit „Zapisz wideo”. Może to zająć kilka chwil, więc nie trać cierpliwości. Dotknij przycisku, a rozpocznie się pobieranie na Twoje urządzenie.

W zależności od rozdzielczości i długości filmu pobranie może potrwać kilka minut. Chociaż istnieje mnóstwo możliwości wyboru przeglądarek na Androida, przetestowaliśmy to w szczególności na Chrome i Samsung Internet, naszych dwóch ulubionych przeglądarkach na Androida. Oba mogą pobierać filmy bezpośrednio na urządzenie, dzięki czemu jest to łatwe.

iOS

Niestety, nie ma zbyt wielu opcji zapisywania filmów z Facebooka na iOS. Jednak nie masz pecha. W iOS 11, wydanym w 2017 roku, Apple dodał funkcję nagrywania ekranu bezpośrednio z Centrum sterowania. Chociaż nie działa to w każdej aplikacji (Apple Music wycisza dźwięk, gdy próbujesz nagrywać za pomocą tej funkcji), powinno nadal działać na Facebooku od 2020 roku.

Wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Facebook (lub witrynę mobilną w Safari)
 2. Znajdź żądany film
 3. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu
 4. Dotknij przycisku nagrywania
 5. Poczekaj trzy sekundy
 6. Zacznij odtwarzać swój film
 7. Podczas nagrywania ekranu iPhone'a u góry pojawi się czerwony pasek
 8. Po zakończeniu nagrywania dotknij tego czerwonego paska i wybierz Zatrzymać

Film zostanie automatycznie zapisany w rolce z aparatu. Czasami zajmuje to około minuty, zwłaszcza jeśli nagrane wideo jest dłuższe.

Nie martw się, w jakiej orientacji nagrywasz wideo, ponieważ możesz łatwo przycinać i obracać swoje filmy w iOS 13.

Alternatywnie możesz użyć płatnych aplikacji, takich jak Keepvid Pro, aby pobrać swoje ulubione filmy z Facebooka na iPhone'a lub iPada.

***

Pomimo ograniczeń Facebooka w pobieraniu filmów z ich witryny, pobieranie filmów nigdy nie było łatwiejsze. Niezależnie od tego, czy korzystasz z obejścia witryny mobilnej w systemie Windows lub macOS, witryny pobierania online czy przeglądarki Chrome na Androida, pobieranie ulubionych filmów z Facebooka można wykonać w zaledwie kilku prostych krokach. Nawet iOS, system notorycznie zablokowany, ma metodę zezwalania na pobieranie wideo.

Chwyć swoje ulubione filmy z Facebooka i ruszaj w drogę! Będziesz mieć przy sobie wszystkie swoje ulubione filmy (bez wykorzystania przepustowości!) bez względu na to, gdzie się znajdziesz.