Czy Snapchat w ogóle używa hashtagów?

Hashtagi to ważna funkcja mediów społecznościowych, której używamy do kojarzenia postów związanych z określonym tematem. Ponieważ Snapchat jest jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych, można by oczekiwać, że hashtagi będą jej integralną częścią – ale w rzeczywistości tak nie jest.

Czy Snapchat w ogóle używa hashtagów?

Być może wiesz, że to Twitter zaczął używać hashtagów. Inne platformy mediów społecznościowych zdecydowały się go skopiować. Ale oczywiście nie wszyscy wierzą w kopiowanie lub podążanie za innymi. Jednym z nich jest Snapchat, który może, ale nie musi, uczynić platformę jeszcze bardziej atrakcyjną dla użytkowników.

Chodzi o to, że rzadko zobaczysz #hashtagi na Snapchacie. Dzieje się tak, ponieważ platforma nie rozpoznaje hashtagów w taki sam sposób, jak Instagram czy Twitter. Tak więc, gdy spróbujesz wpisać #coś w pasku wyszukiwania, nie uzyskasz bardzo trafnych wyników (a przynajmniej tego, czego byś się spodziewał).

Z drugiej strony Snapchat wykorzystuje podobne alternatywy, których można użyć zamiast tego, takie jak Geofiltry. Czytaj dalej, aby zobaczyć, czy mogą być bardziej niesamowite, czy nie tak niesamowite, jak hashtagi.

Czy na Snapchacie są hashtagi w dowolnej formie?

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz znaleźć hashtagi w snapach ludzi – z pewnością możesz je znaleźć, z wyjątkiem tego, że technicznie nie działają jak hashtagi. Snapchat umożliwia dodanie własnego tekstu, dzięki czemu możesz wpisać coś w tym celu. Na przykład możesz zobaczyć #impreza i #zabawa na snapie osoby. Nie liczy się to jako hashtag, ponieważ nie łączy się z tymi samymi hashtagami na platformie.

Obecnie jedynym zastosowaniem hashtagu jest filtrowanie wiadomości w pasku wyszukiwania. Jeśli wpiszesz dowolne słowo z hashtagiem w pasku wyszukiwania, aplikacja wyświetli listę różnych artykułów multimedialnych zawierających to słowo. Poza tym hashtagi jako forma linkowania nie istnieją na Snapchacie.

Geofiltry Snapchata

Geofiltry Snapchata

Najbliższą rzeczą do hashtagu na Snapchacie jest funkcja Geofiltr. Na początku użytkownicy mogli korzystać tylko z gotowych filtrów dla określonych lokalizacji, ale wraz z rozwojem funkcji można teraz nie tylko korzystać z Geofiltra dla firmy, sklepu lub wydarzenia, ale można go również wykonać samodzielnie – jeśli zapłacisz za to.

Na przykład, jeśli planujesz urządzić przyjęcie, możesz stworzyć fajny Geofiltr, z którego mogą korzystać wszystkie osoby zaproszone na wydarzenie. W ten sposób grupa użytkowników będzie mogła zobaczyć filtr i uzyskać wgląd.

Aby utworzyć filtr, musisz odwiedzić stronę Snapchat Geofiltr na żądanie i stworzyć swój własny, unikalny Geofiltr. Snapchat oferuje kilka szablonów, z których możesz skorzystać. Możesz też zrobić je, korzystając z niektórych internetowych twórców Geofiltrów. Na przykład Adobe Spark jest szybki, darmowy i załadowany szablonami i efektami.

Po utworzeniu filtra należy go wgrać za pomocą narzędzia do samoobsługi.

Kiedy to zrobisz, będziesz musiał ustawić czas działania filtra. Pamiętaj, że czas jest w czasie wschodnim standardowym (EST), więc pamiętaj, aby dostosować go do czasu lokalnego. Po ustawieniu filtra nie możesz zmienić ram czasowych.

Snapchat Geofiltr na żądanie

Następną częścią jest dodanie obszaru, w którym chcesz udostępnić swój filtr. Ten obszar nazywa się geofence i wszyscy ludzie w tym miejscu będą mogli z niego korzystać. Narysuj swoje ogrodzenie w dowolnym kształcie, który Ci odpowiada, ale pamiętaj, że Snapchat ładuje się według rozmiaru ogrodzenia.

snapchat Geofiltr na żądanie

Gdy zakończysz konfigurowanie obszaru, aplikacja przeniesie Cię do ekranu płatności, aby dodać ostatnie poprawki. Po wpisaniu informacji o płatności po prostu prześlij, a zespół Snap sprawdzi Twój filtr. Zatwierdzenie geofiltra zajmuje zwykle 1-2 godziny robocze.

Gdy to zatwierdzą, każdy wewnątrz ogrodzenia może z niego korzystać. Możesz śledzić metryki swojego Geofiltra i zobaczyć, ilu użytkowników z niego korzystało i ile go obejrzało.

Łączenie za pomocą spinacza Snapchat

Inną interaktywną opcją, która może zastąpić hashtagi, jest funkcja Paperclip. Spinacze umożliwiają dodanie łącza do Snapa, które inni użytkownicy mogą odwiedzać, przesuwając palcem w górę na Snapie.

Możesz użyć spinacza do papieru, aby połączyć określone artykuły, tematy, miejsca i wydarzenia. Czy widzisz, jak teraz może działać jak hashtag?

Kiedy zrobisz zdjęcie, zobaczysz ikonę spinacza, której możesz użyć wśród narzędzi po prawej stronie. Gdy go dotkniesz, będziesz mógł wpisać link, który mogą odwiedzić inni użytkownicy.

Łączenie w Snapchacie

Czy kiedykolwiek będzie opcja hashtagu na Snapchacie?

Jeśli jest jedna rzecz, której nauczyliśmy się o Internecie, to nigdy nie mów nigdy. Ale na razie Snapchat nie pozwala nawet swoim użytkownikom umieszczać hashtagów w Geofiltrach.

Snapchat ma mnóstwo ciekawych funkcji, takich jak Spinacz, Geofiltr, Mapa Snap i inne. Istnieje wiele aplikacji, które używają hashtagów, więc możemy przynajmniej okrzyknąć Snapchata jako oryginalny pod tym względem.