Jak przekazywać bity na Twitchu?

Jeśli jesteś nowy na Twitchu, być może widziałeś wzmiankę o bitach i darowiznach podczas oglądania transmisji. Bity to wirtualna waluta używana na Twitchu, aby wyrazić uznanie dla pracy streamera.

Dopingujesz Bitsy na Twitchu tym, których lubisz oglądać lub którzy zabawiali Cię w znaczący sposób, inspirując Cię do przekazywania mikrodarowizn w formie bitów. Darowizny są podobne, ale ich mechanika jest nieco inna.

Bity to wewnętrzna waluta na Twitchu. Kupujesz je za prawdziwe pieniądze i możesz dać konkretnemu streamerowi daną ilość Bitsów, aby docenić jego transmisję. Napiwki nazywa się cheerowaniem na Twitchu, gdy używasz Bitsów.

Kiedy cheerujesz, przekazujesz określoną ilość Bitsów. Darowizny są nazywane napiwkami, ale streamerzy i użytkownicy inaczej je oglądają i działają inaczej.

Jak przekazywać bity na Twitchu?

Aby przekazać Bitsy, najpierw musisz je kupić. Następnie możesz przekazać je według własnego uznania. Oto jak kupujesz Bitsy na Twitchu:

  1. Zaloguj się do Twitcha i przejdź do kanału.
  2. Wybierać Zdobądź bity w prawym górnym rogu strumienia. Możesz także kliknąć Bity ikona wewnątrz Wyślij wiadomość skrzynka.
  3. Następnie kliknij Kup i wybierz kwotę, którą chcesz kupić i za nie zapłacić.
  4. Poczekaj kilka sekund, aż Twój ekwipunek zostanie zaktualizowany.

Gdy Twoje Bitsy pojawią się na Twoim koncie, możesz cheerować streamerom, gdziekolwiek i gdzie chcesz na Twitchu.

  1. Aby przekazać darowiznę, wpisz „cheer250 Kocham swoją pracę” lub słowa w tym celu. Istnieje zegar odliczający, który pozwala na literówki, więc jeśli wpiszesz „cheer2500” zamiast „cheer250”, masz pięć sekund na zmianę zdania. Po zakończeniu cheeru transakcja również zostaje zakończona i staje się nieodwracalna.

Ten proces działa podobnie na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Kupowanie Bitsów jest nieco inne na urządzeniach mobilnych, ale korzystanie z nich przebiega tak samo, jak na laptopie lub komputerze stacjonarnym.

Im więcej wpłacisz, tym większy rabat otrzymasz na swoje kawałki, jak widać na zdjęciu. Twoja odznaka na czacie streamerów pokazuje, ile bitów dałeś streamerowi.

Wszystko o Bitsach

Kupowanie Bitów to około 1 Bit za 1c. Po cheerowaniu streamera transakcja jest nieodwracalna. Streamer otrzymuje Bitsy w miarę ich przekazywania, ale musi zgromadzić wartość 100 $, aby je wypłacić. Początkujący streamerzy lub ci, którzy nadal pracują nad kolejnymi, będą musieli chwilę poczekać, zanim otrzymają wypłatę. Bardziej popularni streamerzy nie będą musieli tak długo czekać. Twitch również obniża koszty o 25-30%, aby pomóc w kosztach prowadzenia strony.

Jeśli przekażesz Bitsy, w nagrodę otrzymasz emotikony. Są one płatne, gdy kibicujesz za 1, 100, 1000, 5000 i 10 000 Bitów i występują w różnych kształtach i rozmiarach. Im więcej cheerujesz, tym lepsza emotka. Otrzymujesz również odznaki cheer-czat, które pokazują innym użytkownikom tego kanału, że jesteś zwolennikiem.

Dopingowanie przy użyciu Bitsów jest bardziej emocjonujące niż przekazywanie darowizn lub subskrybowanie. Ludzie zwykle wiwatują, gdy streamer zabije kogoś, powie coś zabawnego lub sprytnego albo gdy wygra mecz. Są to wydatki reaktywne i są przydatne, gdy czujesz, że streamer zrobił coś szczególnie fajnego.

Wszystko o darowiznach

Darowizny na Twitchu działają nieco inaczej. Zamiast kupować bity, dajesz napiwek, korzystając bezpośrednio z karty kredytowej. Dajesz napiwek przez PayPal bezpośrednio na streamera, aby Twitch nie brał udziału, a streamer otrzymał wszystkie pieniądze. Pojawia się jako wiadomość w strumieniu, ale nie kwalifikuje się do emotek ani odznak.

Napiwki to preferowana metoda napiwków dla wielu streamerów Twitcha, ponieważ Twitcher otrzymuje całą darowiznę. Twitch nie bierze napiwków, ponieważ jest to transakcja między tobą a streamerem. Są również bardziej nieprzewidywalne i zmuszają streamerów do kontynuowania gry A przez cały stream. Ponieważ jednak napiwki korzystają z systemu PayPal, mogą skorzystać z obciążenia zwrotnego. W tym miejscu płatność jest dokonywana za pośrednictwem systemu PayPal, a odbiorca decyduje się ją cofnąć z dowolnego powodu. To jest minus napiwków.

Ponieważ darowizny nie są tak szybkie jak cheer, są one mniej emocjonalne lub reaktywne. Są to zazwyczaj bardziej wymierne nagrody, które dajesz streamerowi za bycie rozrywką lub za to, że jest stale użyteczny, pouczający lub zabawny.

Subskrybowanie na Twitchu

Jest trzeci sposób na pokazanie swojego uznania na Twitchu, a jest nim subskrybowanie. Korzystając z Twitch Prime, możesz subskrybować określony kanał przez miesiąc za każdym razem, a streamer otrzymuje z tego część. W zamian za miesięczną opłatę w wysokości 4,99 USD możesz śledzić jeden kanał przez jeden miesiąc. Możesz także kupować zbiorczo subskrypcje na poziomy 3-miesięczne lub 6-miesięczne.

W zamian otrzymasz unikalne emotikony i odznaki oraz dostęp do ekskluzywnych czatów lub wydarzeń. W zależności od strumienia dostępne są również niektóre funkcje bez reklam. Różne strumienie oferują różne korzyści, więc sprawdź, zanim zasubskrybujesz.

Przekazywanie bitów

Ważne jest, aby przekazywać Bitsy na Twitchu, gdy streamer cię bawi. To właśnie napędza tych ludzi do ciężkiej pracy w twoim imieniu i ich jedyną nagrodą za być może godziny wysiłku. Ta pętla informacji zwrotnych na temat wydajności i nagrody sprawia, że ​​Twitch jest świetny, więc wspieraj go tak bardzo, jak tylko możesz!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przesyłać strumieniowo własne gry wideo z komputera, zapoznaj się z naszym artykułem! Pokaże ci tajniki nagrywania twoich transmisji na Twitchu!