Czy Netflix powiadamia Cię, gdy ktoś inny zaloguje się na Twoje konto?

Netflix szturmem podbił świat rozrywki. Jest to niedrogie rozwiązanie dla wielu alternatywnych kabli i ma świetną zawartość. Od klasycznych filmów, programów telewizyjnych, a nawet popularnych oryginałów Netflix, możesz spędzić dni pochłonięty niekończącą się zawartością bez reklam.

Czy Netflix powiadamia Cię, gdy ktoś inny zaloguje się na Twoje konto?

Ta usługa jest również niezwykle pożądana dla każdego, kto nie chce płacić za własną subskrypcję. Nawet zaczynając od 8,99 USD miesięcznie, niektórzy fani Netflix dołożą wszelkich starań, aby przesyłać strumieniowo swoje ulubione treści za bezcen.

To od dawna żart, że kilku użytkowników pożycza hasła i dane logowania innych osób, aby przesyłać strumieniowo treści. Członkowie rodziny, przyjaciele, starzy współlokatorzy poproszą o podanie hasła, aby mogli ominąć miesięczną opłatę. Niestety, nie jest zabawne, gdy ktoś używa Twojego konta bez Twojej zgody.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z włamywaniem się na konto Netflix i zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Netflix powiadomi Cię, gdy zaloguje się ktoś inny

Otrzymasz wiadomość e-mail od Netflix z powiadomieniem o nowym logowaniu do Twojego konta.

Netflix w rzeczywistości powiadamia swoich użytkowników o nieautoryzowanych próbach logowania. Ich usługa rozpoznaje wszystkie nowe urządzenia, które próbują się połączyć. Jeśli zalogowałeś się z nowego urządzenia, możesz zignorować powiadomienie, ale jeśli urządzenie, o którym otrzymujesz powiadomienie, wydaje się nieznane, to zdecydowanie ktoś inny. Pamiętaj, aby natychmiast zmienić hasło, jeśli nieznane urządzenie zalogowało się na Twoje konto.

Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że zachowujesz dostęp do adresu e-mail, którego używasz do logowania. Bez powiadomień e-mail inne loginy mogą być trudniejsze do wykrycia. Tale-tell znaki, że ktoś jest na twoim koncie, jest wcześniej obserwowany, pokazują, że wiesz, że to nie ty, nowy profil (jeśli twój bezczelny ex nie myśli, że będziesz miał coś przeciwko temu, używając swojego konta) lub nieznane adresy IP w Ustawienia konta Netflix.

Jeśli ktoś loguje się na Twoje konto, możesz zrobić kilka rzeczy, aby go uruchomić, ale porozmawiamy o tym za chwilę.

Udostępnianie konta Netflix

Jeśli zastanawiasz się, czy można udostępniać informacje o koncie Netflix znajomym i rodzinie, całkowicie tak jest. Nawet CEO Netflixa stwierdził, że wszystko jest w porządku i zachęcał do tego. W ten sposób zdobywają więcej potencjalnych subskrybentów, ponieważ gdy ktoś zostanie uzależniony, prawdopodobnie uzyska własne konto.

W porządku, jeśli podałeś swoje hasło znajomemu, ale może on przekazać je komuś innemu i tak dalej. Nie jest dobrze, gdy kilka osób zna Twoje hasła. Jeśli jest to stary chłopak/dziewczyna, współlokator lub były najlepszy przyjaciel, możesz nie być tak podekscytowany, że ktoś inny korzysta z Twojego konta.

Poziomy cenowe Netflix oferują ograniczoną liczbę strumieni jednocześnie. Właściciel konta może stać się niesamowicie sfrustrowany, gdy jest gotowy do obejrzenia swojego ulubionego programu, a Netflix mu na to nie pozwoli, ponieważ w tym czasie ogląda zbyt wiele innych osób.

Jak sprawdzić, kto jest podłączony do Twojego konta Netflix?

Udostępnianie konta znajomym to szlachetna rzecz, ale nie chcesz, aby na nim byli nieproszeni goście. Wykonaj następujące kroki, aby sprawdzić, czy istnieje oszust:

 1. Użyj swoich danych logowania, aby zalogować się do Netflix.

  Czy Netflix powiadamia, gdy ktoś inny zaloguje się na Twoje konto?

 2. Wybierz swoją nazwę użytkownika, aby przejść do swojego konta.
 3. Wybierz Aktywność oglądania.

  Netflix powiadomi Cię, gdy ktoś inny zaloguje się na Twoje konto

 4. Kliknij Ostatnia aktywność przesyłania strumieniowego urządzenia.

  aktywność w serwisie Netflix

 5. Na tej stronie będziesz mógł zobaczyć godzinę i datę, kraj i stan osób, które korzystały z Twojego konta. Zobaczysz również ich adres IP i typ urządzenia, z którego korzystali.
 6. Jeśli którykolwiek z wpisów nie pasuje do twoich informacji lub informacji osób, którym udostępniłeś swoje konto, prawdopodobnie masz intruza.
 7. Netflix zaleca natychmiastową zmianę hasła, jeśli podejrzewasz, że ktoś używa go bez Twojej autoryzacji.
 8. Innym środkiem jest wylogowanie się ze wszystkich urządzeń, które są połączone z Twoim kontem. Spowoduje to odłączenie ich wszystkich, ale może to chwilę potrwać. Pamiętaj, że nie jest to rozsądne, jeśli Twoje urządzenie zostało skradzione. Możesz użyć śledzenia Netflix, aby zlokalizować złodzieja.

Jak uniemożliwić ludziom kradzież Twojego konta Netflix?

Niestety, Netflix nie ma opcji uwierzytelniania dwuskładnikowego. Będziesz musiał polegać wyłącznie na powiadomieniach e-mail, aby uzyskać alerty dostępu. Oto kilka najlepszych wskazówek, jak chronić swoje konto Netflix:

Czy Netflix powiadamia, gdy ktoś inny zaloguje się na Twoje konto?

Użyj silnego hasła

Każda witryna internetowa lub usługa poinformuje Cię o używaniu unikalnego hasła. Jest ku temu powód. Jeśli używasz tego samego hasła w mediach społecznościowych, e-mailach i innych witrynach, czynisz to przewidywalnym i łatwym do nadużyć.

Oprócz tego, że jest inne, spróbuj użyć silnego hasła: powinno mieć co najmniej 10 znaków, losowe wielkie lub małe litery, symbole i cyfry. Nie używaj swoich danych osobowych w swoich hasłach.

Od czasu do czasu zmieniaj hasło. Aby to zrobić, przejdź do strony swojego konta na swoim koncie Netflix.

Użyj antywirusa

Każdy od czasu do czasu łapie wirusa lub inny rodzaj złośliwego oprogramowania, a większość z nich ma na celu kradzież informacji, w tym haseł. Najlepiej raz na jakiś czas uruchomić oprogramowanie antywirusowe lub chroniące przed złośliwym oprogramowaniem.

Zgłaszaj cokolwiek podejrzanego do Netflix

W Internecie jest wielu oszustów, którzy twierdzą, że są przedstawicielami Netflix lub podobnie. Netflix nigdy nie przekaże Twoich danych osobowych pocztą e-mail. Unikaj klikania linków w takich e-mailach i zgłaszaj ich nadawców bezpośrednio do Netflix.

Nie przesadzaj

Mówią, że dzielenie się to troska, ale nie powinieneś udostępniać swojego konta Netflix całkowicie nieznajomym. Pamiętaj, że Twój dostęp do Netflix jest ograniczony do bardzo ograniczonej liczby urządzeń, więc uważaj, komu udostępniasz swoje konto.

Twoje konto Netflix jest nie tylko powiązane z informacjami o płatności, ale jest to poważna niedogodność, jeśli płacisz za coś, czego nie możesz użyć. Jeśli znajomy lub członek rodziny korzysta ze wszystkich Twoich strumieni, jedyną opcją jest zadzwonienie do niego i poproszenie go o zaprzestanie oglądania usługi lub zaktualizowanie hasła i wylogowanie go z urządzenia.