Czy blokuje IP na Instagramie?

W ostatnich latach Instagram (będący własnością Facebooka) rozpoczął wzmożone wysiłki na rzecz poprawy kultury społeczności aplikacji. Instagram podjął kroki w celu zablokowania botów, zmniejszenia negatywnego nastawienia, usunięcia fałszywych kont i ogólnie zmniejszenia czasami wysokiego poziomu ogólnej toksyczności witryny. Głównym narzędziem służącym do tego jest zakaz. Tam, gdzie kiedyś administracja witryny podniosłaby ręce na niektóre rodzaje złego zachowania, Instagram będzie teraz z zapałem ścigać pewne rodzaje złych aktorów. W rzeczywistości społeczność na Instagramie, niestety, ma na celu zwiększenie poziomu paranoi wśród niektórych użytkowników. Po tych wszystkich zmianach nasi lojalni czytelnicy zadają ogólne pytanie: czy IP na Instagramie jest blokowane?

Czy blokuje IP na Instagramie?

Skąd wiesz, że zostałeś zbanowany na Instagramie?

Wiemy na pewno, że Instagram blokuje użytkowników, ponieważ ludzie widzieli na swoim koncie bezpośrednie wiadomości z Instagrama wyjaśniające, że zostali zbanowani.

Całkiem oczywiste

Mniej oczywista forma zakazu jest znana jako „zakaz duchów” lub „shadowban”, fajnie brzmiące określenie bardzo irytującej praktyki. W shadowbanie nie otrzymujesz wiadomości z witryny mówiącej, że zostałeś zbanowany, a kiedy wchodzisz w interakcję z aplikacją, wszystko wydaje się działać dobrze – ale żaden z twoich postów ani komentarzy nie jest publikowany na żywo na serwerze. Widzisz swoje lokalne kopie, podczas gdy nikt inny w ogóle nie widzi twoich garnków.

Trudno denerwować się Instagramem, nawet jeśli poszli nieco na bani, biorąc pod uwagę trudne środowisko, w jakim znajdują się sieci społecznościowe. Jednak władza zdecydowanie przeszła w ręce platform i dostawców aplikacji; prywatni obywatele mają bardzo mało środków odwoławczych, jeśli chodzi o odwoływanie się lub cofanie zakazów.

Zakazy IP na Instagramie

Instagram nie wydał żadnych formalnych oświadczeń o tym, czy banuje na podstawie adresu IP, ale wydaje się oczywiste, że tak. Jednak wydaje się również jasne, że zakaz IP to tylko jeden ze sposobów blokowania przez Instagram dostępu do ich usług problematycznym użytkownikom. W przeciwieństwie do niektórych dostawców usług (takich jak Tinder), w których firma tworząca aplikację nie chce blokować użytkowników, ale musi zachowywać się tak, jakby to robiła, aby utrzymać zaufanie do platformy, jeśli Instagram zdecyduje się cię zbanować, chcą, abyś odszedł, kaput. A ban IP może być jednym z elementów prawdziwej strategii blokowania kogoś z usługi, ale sam w sobie jest całkowicie nieskuteczny.

Powód tego jest prosty: adresy IP są jedną z najprostszych do zmiany informacji identyfikujących. Gdy użytkownik loguje się na platformie takiej jak Instagram, pojawia się szereg unikalnych informacji, które towarzyszą tej wizycie, w tym:

 1. unikalna nazwa użytkownika i hasło
 2. Adres IP pokazujący lokalizację sieciową komputera lub urządzenia użytkownika
 3. Adres MAC pokazujący identyfikator sprzętowy komputera PC lub urządzenia użytkownika
 4. inne informacje o urządzeniu dla smartfona (IMEI)

Jeśli więc Instagram zdecyduje się zablokować kogoś ze swojego systemu, będzie zawierał wszystkie te elementy. Nie będziesz mógł zalogować się na swoje konto na Instagramie przy użyciu swojej starej nazwy użytkownika i hasła, starego adresu IT, tego samego adresu MAC lub tych samych informacji o telefonie lub urządzeniu w telefonie. Każda z tych informacji, powiązana z nową próbą logowania, wystarczy, aby skazać nową próbę na ten sam status blokady, od którego zaczynałeś.

Jak możesz zostać odblokowany na Instagramie?

Można to zrobić na dwa podstawowe sposoby. Jednym z nich jest poczekać chwilę i mieć nadzieję, że Twój ban był tymczasowy i że Instagram przywróci Ci pełny dostęp. Zwykle, jeśli tak się stanie, będziesz o tym wiedział; Twoje zawiadomienie o naruszeniu zasad i warunków witryny zapewni ramy czasowe, po których ban zostanie zniesiony.

Innym sposobem jest utworzenie nowego konta, a następnie użycie programów do modyfikacji adresu IP, zmiany adresu MAC, a nawet ukrycia IMEI na smartfonie.

Użyj VPN

Jeśli zostałeś zbanowany na IP, najłatwiejszym sposobem na pokonanie tego jest skorzystanie z VPN. Użyj dobrej jakości, ponieważ Instagram prawdopodobnie umieści na czarnej liście te darmowe lub tańsze. Skorzystaj z usług dostawcy, który oferuje bezpłatną wersję próbną lub gwarancję zwrotu pieniędzy, spróbuj zalogować się na swoje konto na Instagramie za pomocą VPN i zobacz, jak sobie radzisz. Możesz zapoznać się z naszym przewodnikiem dotyczącym tworzenia VPN w systemie Windows 10. Możesz korzystać z VPN zarówno na telefonie komórkowym, jak i komputerze, więc jeśli korzystasz wyłącznie z aplikacji na telefon, zainstaluj oprogramowanie VPN na swoim telefonie i przetestuj je.

Poczekaj na zmianę adresu IP

O ile nie płacisz za statyczny adres IP od dostawcy usług szerokopasmowych, zostanie Ci przypisany dynamiczny adres IP. Jest to automatycznie przypisywane do Ciebie z puli posiadanej przez Twojego dostawcę usług internetowych i będzie się regularnie zmieniać. Różni dostawcy usług internetowych mają różne wyobrażenia na temat okresu, w którym posiadasz adres IP, ale możesz na to wpłynąć. Zanotuj swój obecny zewnętrzny adres IP. Wyłącz router ISP na noc. Pozostaw to tak długo, jak możesz sobie poradzić, dłużej niż 8 godzin, jeśli to możliwe. Sprawdź swój nowy zewnętrzny adres IP, aby zobaczyć, czy zmienił się po ponownym włączeniu routera. Jest to raczej niedokładne, ale jeśli nie chcesz płacić za VPN, jest to opcja. To samo dotyczy Twojego telefonu komórkowego. Za każdym razem, gdy włączysz lub wyłączysz 3G lub 4G, zostanie Ci przypisany adres IP. Różni operatorzy mają różne zasady dotyczące częstotliwości ich zmian, ale warto po prostu włączać i wyłączać połączenie danych, aby sprawdzić, czy zmienia się Twój adres IP. Tryb samolotowy może również wymusić odświeżenie adresu IP.

Zmień swój adres MAC

Jest to trochę poza zakresem tego artykułu, ale oczywiście mamy pewne zasoby, które mogą pomóc. Możesz zmienić adres MAC na swoim urządzeniu z systemem Android, w systemie Mac OS i oczywiście w systemie Windows 10.

Zmiana informacji o telefonie

Tutaj zaczynamy wpadać w kłopoty. Tworzenie VPN jest dość proste. Nawet modyfikowanie adresów MAC urządzeń jest wykonalne, aczkolwiek z nieco większą pracą gruntowną. Jednak zmiana numeru IMEI lub innych informacji identyfikujących w smartfonie, chociaż jest możliwa, jest nielegalna w niektórych jurysdykcjach i problematyczna we wszystkich z nich (na przykład, gdy telefon przestaje działać u operatora). Realistycznie jedynym wyborem jest użycie Instagram tylko na komputerze (gdzie można zmienić nazwę użytkownika, adres IP i adres MAC) lub po prostu rozbijając i kupując inny telefon.

Jak długo obowiązuje zakaz IP na Instagramie?

Po wyzdrowieniu z bana, zakładając nowe fałszywe konto, możesz oczywiście odzyskać bana na Instagramie, a następnie przejść od razu do nowego konta. Jednak robiąc to, rozsądnie byłoby utrzymać swoje postępy w kolejnych szeregach. Oto kilka sugestii, jak sprawić, by Twoje następne konto było zdrowe i „w pełni amerykańskie” i zmniejszyć prawdopodobieństwo kolejnego bana.

 • W pełni uzupełnij swój profil na Instagramie. Im więcej punktów zaufania dodasz, tym większe prawdopodobieństwo, że Instagram Cię odblokuje.
 • Przez chwilę nie komentuj ani nie polub. Dodaj własne treści na około tydzień, gdy wrócisz do swojego konta.
 • Kontynuuj dodawanie obrazów. W końcu o to właśnie chodzi w sieci.
 • Nie prowadź sesji śledzących, podczas których poruszasz się po Instagramie, obserwując ludzi jedna po drugiej.
 • Nie dodawaj zduplikowanych lub niskiej jakości komentarzy ani ripów postów.
 • Uważaj na używanie emotikonów. Używaj ich oszczędnie i kiedy jest to właściwe.
 • Nie kupuj obserwujących! Zobacz nasz przewodnik po tym, jak Instagram może powiedzieć, że to robisz.
 • Trzymaj się z dala od botów śledzących.
 • Trzymaj się wytycznych społeczności, ponieważ zautomatyzowane systemy Instagrama wykorzystują je jako kryteria.

Wygląda na to, że Instagram blokuje IP, nawet jeśli nie ma na to oficjalnego potwierdzenia. Jeśli znajdziesz się po złej stronie zakazu, przynajmniej masz teraz kilka sposobów na pokonanie go. Masz inne sposoby na obejście blokady IP na Instagramie lub naprawienie swojej reputacji? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak! Jeśli chcesz naprawdę dogłębnie zagłębić się w budowanie wpływu na Instagramie, koniecznie sprawdź Instagram Power autorstwa Jasona Milesa.