Czy Instagram ma limit słów w postach?

Jeśli promujesz firmę za pomocą Instagrama i masz dużo do powiedzenia, czy istnieje limit tego, ile możesz powiedzieć naraz? Czy Instagram ma limit słów? Czy istnieje idealna długość publikowania na Instagramie? Ten artykuł ma na celu odpowiedzieć na te pytania i nie tylko.

Czy Instagram ma limit słów w postach?

Media społecznościowe to skomplikowany temat, z którym nawet najlepsi socjologowie na świecie wciąż mają problem. Używanie go z powodów osobistych jest wystarczająco trudne, aby poznać różne zasady i zwyczaje każdej sieci. Używanie go do marketingu biznesowego to zupełnie inna gra w piłkę.

Znajomość podstaw z wyprzedzeniem pomoże ci nie wyglądać głupio i pomoże wyjść z bramy, wyglądając bardziej profesjonalnie niż wiele innych firm, które bawią się marketingiem w mediach społecznościowych. Odpowiedzmy więc na te pytania.

Czy Instagram ma limit słów?

Czy Instagram ma limit słów? Nie. Zamiast tego ma limit znaków. Obowiązuje limit 2200 znaków na post na Instagramie. Daje to około 300-400 słów. Nie oznacza to jednak, że powinieneś używać ich wszystkich.

W przypadku wielu aspektów mediów społecznościowych okresy skupienia uwagi są krótkie. Krótsze wiadomości są zawsze lepsze i chociaż możesz użyć do 2200 znaków na post na Instagramie, nie oznacza to, że powinieneś. Krótsze, bardziej wyraziste wiadomości będą miały znacznie większy wpływ. Musisz również uwzględnić hashtagi w tym limicie, więc pamiętaj, aby poprawnie sformatować swój post dla sieci, z której korzystasz.

Czy istnieje limit tego, ile możesz powiedzieć naraz na Instagramie?

Oprócz limitu znaków istnieją również inne ograniczenia korzystania z sieci. Istnieje sztywny limit 30 hashtagów, 20 tagów osób, 350 polubień na godzinę, jeden limit hiperłączy na biografię, 150 znaków na biografię, 125 znaków na podpis, 10 wzmianek i 10 obrazów na post.

Ponownie, mniej oznacza więcej w mediach społecznościowych, ale pamiętaj, aby zrównoważyć wartość z zwięzłością. Musisz zaoferować wystarczająco dużo swojej marki i wartości w każdym poście, aby zaoferować coś czytelnikowi. Ale musisz to zrobić w sposób, który pozwoli uniknąć wszystkich długich postów lub ton tekstu, aby nie znudzić czytelnika. To równowaga, która wymaga trochę praktyki i więcej niż trochę analizy konkurencji.

Czy istnieje idealna długość publikowania na Instagramie?

Instagram to bardziej platforma wizualna niż tekstowa i nigdy nie należy o tym zapominać. Jeśli chcesz pisać, skorzystaj z bloga lub LinkedIn. Instagram obsługuje obrazy, które mogą zawierać tekst pomocniczy, a nie odwrotnie. Według Hootsuite idealna długość posta na post na Instagramie wynosi od 125 do 150 znaków i około 9 hashtagów.

To niewiele miejsca na przesłanie wiadomości. Jest to jednak rozsądny limit, jeśli weźmiesz pod uwagę, w jaki sposób korzystamy z Instagrama. Szybko przewijamy, skanujemy podpisy i rzadko spędzamy zbyt dużo czasu nad pojedynczym podpisem, aby przeczytać wszystkie 2200 znaków. Jeśli nigdy wcześniej nie uczyłeś się pisać nagłówków, teraz może być na to dobry moment!

Czy Historie na Instagramie mogą pomóc mojej firmie?

Historie na Instagramie działają nieco inaczej niż zwykłe posty. Trwają 24 godziny i siedzą obok zwykłych postów na Instagramie. Działają podobnie jak Snapchat, ponieważ oferują tymczasowy sposób na dotarcie do typów postów, które normalnie nie pasowałyby do Twojej marki na Instagramie.

Historie na Instagramie to świetne sposoby na publikowanie ofert specjalnych, historii zakulisowych, mniej formalnych narracji, zwiastunów nowych produktów i tego rodzaju treści. Nadal opiera się na wizerunku, nadal wymaga przemyśleń i planowania, ale może zaoferować coś innego niż „normalne” posty na Instagramie.

Generowanie obrazów na Instagram

Ponieważ Instagram jest napędzany obrazami, potrzebujesz stałych dostaw dobrej jakości, aby zwiększyć zaangażowanie. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest zaproszenie swoich obserwatorów do oddania swoich. Kosmetyki MAC sprowadzają to do sztuki. Zachęcają swoich obserwujących do zamieszczania własnych zdjęć klientów korzystających z produktu. Dzięki temu firma zyskała wielu nowych obserwujących i tysiące zdjęć, które mogli wykorzystać na swoim kanale na Instagramie.

Ta strategia zwiększa również zaangażowanie. Jak możesz sobie wyobrazić, wiele osób, które noszą makijaż, chciałoby, aby ich wizerunek pojawił się w kanale znanej na całym świecie firmy kosmetycznej. Chociaż możesz nie mieć profilu MAC, możesz użyć tej samej strategii, aby promować swoje produkty, jednocześnie uzyskując wiele obrazów do swojego kanału. Zaoferuj swoim obserwatorom tag lub obserwuj w zamian za obraz, a powinieneś zacząć widzieć, jak pojawiają się dość szybko.

Używanie Instagrama do marketingu Twojej firmy to po części sztuka, a po części nauka. Chociaż może mieć ograniczenia postaci, mądrze jest naciskać je tylko od czasu do czasu i trzymać je krótko i słodko. Czasy uwagi użytkowników są krótkie, pracują z tym najlepsi marketerzy na Instagramie. Ty też powinieneś.