Czy Facebook powiadamia plakat, jeśli usunę tag?

Tagowanie jest funkcją na Facebooku od lat; niektórym się to podoba, innym nie. Podczas gdy tagowanie polega w zasadzie na dołączaniu linku do kogoś na obrazie lub filmie, umożliwia również oznaczanie postów i komentarzy. A co, jeśli chcesz usunąć z oznaczonego posta, w którym się znajdujesz? Czy plakat będzie wiedział, że usunąłeś się z tagu? Odpowiedź brzmi zarówno tak, jak i nie, głównie dlatego, że zależy to od twoich działań.

Czy Facebook powiadamia plakat, jeśli usunę tag?

W tym artykule wyjaśniono proces tagowania i związane z nim powiadomienia, a także co się dzieje po usunięciu tagu.

Powiadomienia o tagowaniu Facebooka

Gdy zostaniesz oznaczony tagiem na obrazie, otrzymasz powiadomienie, a obraz pojawi się na Twojej osi czasu. Następnie możesz zdecydować, czy pozostawić tag na miejscu, czy go usunąć.

W ustawieniach Facebooka dostępna jest również opcja o nazwie „Oś czasu i tagowanie”, w której możesz kontrolować, kto może Cię oznaczyć i wybrać otrzymywanie powiadomień umożliwiających kontrolowanie tagu. Jeśli interesuje Cię tagowanie, warto sprawdzić ustawienia. Zawsze miło jest otrzymać powiadomienie i przejrzeć je w celu zatwierdzenia, zanim przejdzie do Twojej osi czasu.

Facebook powiadomi Cię również, jeśli zostaniesz oznaczony tagiem w poście lub komentarzu. Post pojawi się na Twojej osi czasu, abyś mógł ją przejrzeć, jeśli masz ją skonfigurowaną.

Usuwanie tagów Facebooka z osi czasu

Facebook powiadamia wszystkich, którzy pojawią się w tagu jak powyżej, ale nie powiadamia stron o usunięciu tagu. Dodanie tagu ma wpływ na prywatność; usunięcie tagu nie, więc powiadomienie nie jest konieczne.

Pamiętaj, że jeśli inny użytkownik spróbuje ponownie Cię oznaczyć, otrzyma komunikat „Nie można dodać tagu”. Bardziej zaawansowani technicznie użytkownicy mogą zrozumieć, że dzieje się tak, ponieważ nie oznaczyłeś siebie, podczas gdy inni mogą mieć do Ciebie pytania.

Możesz nie mieć kontroli nad tym, co inne osoby robią z opublikowanymi obrazami, ale masz niewielką kontrolę nad linkami w obrazach. Jeśli nie chcesz być oznaczony na obrazie, możesz go usunąć. Gdy otrzymasz powiadomienie o tagu, a obraz pojawi się na osi czasu, możesz go usunąć z tego miejsca.

 1. Wybierz obraz na swojej osi czasu.
 2. Wybierz Opcje u dołu obrazu.
 3. Wybierz Zgłoś/Usuń tag.
 4. Wybierz Chcę usunąć tag.

Wszystkie tagi odnoszące się do Ciebie zostaną usunięte z obrazu. Usunięcie usuwa link na osi czasu i do Twojego profilu, a także usuwa wszystkie kopie tego obrazu na Facebooku.

Notatka: Usunięcie tagu nie uniemożliwia innym zobaczenia go, głównie dlatego, że ich urządzenia mają go już w pamięci podręcznej. Proces usuwania zależy od tego, kiedy urządzenia i Facebook odświeżają kanały.

 1. Znajdź dany post i kliknij go, aby go otworzyć.
 2. Wybierz „pionowy wielokropek” (trzy pionowe kropki) ikona menu w prawym górnym rogu.
 3. Wybierać "Usuń znacznik."

Tag zostanie natychmiast usunięty i możesz zająć się swoją firmą.

Oznacz kogoś na Facebooku

Oznaczanie kogoś na obrazie na Facebooku jest bardzo proste i znane większości użytkowników. Jednak wielu nie wie, jak oznaczyć więcej niż obrazy na Facebooku. Oto jak wykonać obie czynności.

Oznaczanie obrazu na Facebooku

 1. Otwórz zdjęcie na Facebooku.
 2. Najedź na niego i wybierz „Oznacz zdjęcie” z menu.
 3. Wybierz osobę na obrazie, którą chcesz oznaczyć. Powinieneś zobaczyć okno.
 4. Dodaj ich nazwę lub stronę.
 5. W razie potrzeby powtórz.
 6. Wybierać „Zakończono tagowanie” gdy zakończono.
 7. Opublikuj zdjęcie jak zwykle.

Oznaczanie komentarzy i postów na Facebooku

Oprócz zdjęć możesz oznaczać komentarze i posty na Facebooku. Po prostu użyj „@NAME” w poście lub komentarzu. Użyj nazwy profilu osoby, która pojawia się na Facebooku, aby odnieść sukces. Jeśli jest to popularna nazwa, pojawi się lista. Wystarczy wybrać odpowiednią osobę z listy, aby ją oznaczyć.

 1. Otwórz Facebooka na swoim urządzeniu mobilnym.
 2. Otwórz zdjęcie, które chcesz otagować. Jeśli jest to post z wieloma zdjęciami, może być konieczne dwukrotne dotknięcie obrazu.
 3. Stuknij w "Etykietka" przycisk (podobny do metki z ceną) w prawym górnym rogu.
 4. Wybierz dowolne miejsce na obrazie lub obrazie osoby, którą chcesz oznaczyć.
 5. Pojawi się lista sugestii. Jeśli jest wyświetlana, wybierz nazwę użytkownika lub wpisz ją w pasku wyszukiwania i wybierz odpowiedni profil do oznaczenia.

Po oznaczeniu kogoś, otrzyma powiadomienie o oznaczeniu.

Po co właściwie tagi?

Tagowanie to sposób na udostępnienie chwili lub wydarzenia. To sposób na włączenie ludzi do swojego życia za pomocą obrazów, postów i komentarzy. Dla większości osób oznaczanie jest nieszkodliwe i swobodnie wykorzystywane na Facebooku. Jednak niektórzy ludzie mają różne powody, aby nie chcieć być oznaczani w określonych postach. Możliwości są nieskończone. Jestem pewien, że możesz wymyślić kilka powodów, a nawet możesz mieć własne.

Ponadto możesz się martwić, że druga strona będzie wiedziała, że ​​usunąłeś tag lub go odrzuciłeś, korzystając z opcji sprawdzania tagów. Ponieważ coraz więcej osób zwraca większą uwagę na tagi, staje się to normalnym procesem, który rozumie większość użytkowników. Dlatego wielu użytkowników Facebooka wie o możliwości usunięcia tagu i akceptuje to bez zamieszania.

Podczas tagowania warto mieć na uwadze osobę, którą oznaczasz. Ktoś, kto jest bardziej świadomy prywatności, nie zawsze doceni bycie oznaczonym, ponieważ rozpowszechnia linki do swojego profilu na całym Facebooku. Dlatego zawsze dobrze jest zapytać kogoś, czy można go oznaczyć, zanim to zrobisz. Niezależnie od tego, znają możliwości otagowania, bo wiedzą, jak działa Facebook.

Jeśli usuniesz tag, możesz również zastanawiać się, jak Twój profil wygląda dla Twoich znajomych.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące powiadomień o tagowaniu na Facebooku

Jeśli kogoś zablokuję, czy tagi nadal tam będą?

Technicznie nie, tagi nie będą już istnieć, gdy zablokujesz kogoś na Facebooku. Nazwa użytkownika może nadal pojawiać się na poście lub zdjęciu, ale nie będzie zawierać hiperłącza umożliwiającego kliknięcie jego profilu.

Jeśli kogoś rozwiążę, czy tagi nadal tam będą?

Tak, usunięcie kogoś ze znajomych nadal pozostawia znaczniki na Facebooku. Bez względu na to, z kim się nie zaprzyjaźnisz, tag będzie nadal istniał.

Co mogę zrobić, jeśli ktoś oznaczy mnie czymś nieodpowiednim lub spamem?

Możesz kliknąć ikonę pionowej wielokropka (trzy pionowe kropki) i kliknąć „Zgłoś post”. Facebookowi może zająć trochę czasu, zanim post zostanie usunięty, więc w międzyczasie postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby usunąć tag.

Jak mogę powstrzymać kogoś przed tagowaniem mnie?

Niestety jedynym sposobem na powstrzymanie użytkownika Facebooka przed tagowaniem Cię jest zablokowanie tej osoby. W przeciwnym razie możesz użyć osi czasu i ustawień tagowania, aby zatwierdzać posty, w których jesteś oznaczony tagami, zanim którykolwiek z Twoich znajomych będzie mógł je zobaczyć.

Jeśli usunę tag, czy zdjęcie nadal tam będzie?

Tak, nawet jeśli usuniesz tag Facebooka, zdjęcie będzie nadal widoczne na osi czasu oryginalnego plakatu. Znajomi, którzy nie są wzajemnymi kontaktami, mogą nadal widzieć obraz w zależności od ustawień prywatności autora i sposobu opublikowania obrazu (publiczne, prywatne, znajomi znajomych itp.).

Czy Facebook powiadamia innego użytkownika, jeśli oznaczę kogoś na obrazie? Czy Facebook powiadamia drugiego użytkownika, jeśli usunę tag? Czy mogę usunąć tag z obrazu innej osoby, na którym zostałem oznaczony? Jaki jest sens tagów?