Recenzja D-Link ShareCenter+ DNS-345

Recenzja D-Link ShareCenter+ DNS-345

Obraz 1 z 4

D-Link ShareCenter+ DNS-345

D-Link ShareCenter+ DNS-345
D-Link ShareCenter+ DNS-345
D-Link ShareCenter+ DNS-345
130 £ Cena podczas przeglądu

Może to być teraz długo w zębie, ale ShareCenter+ DNS-345 firmy D-Link jest wyjątkowo tanim czterokieszeniowym urządzeniem NAS. Jego kompaktowa, solidna metalowa obudowa może pomieścić do 16 TB pamięci masowej, która może być prezentowana jako udziały NAS i cele iSCSI. Zobacz też: na co zwrócić uwagę kupując NAS dla biznesu.

D-Link ShareCenter+ DNS-345

Instalacja dysku jest beznarzędziowa: popchnij przednią pokrywę, aby ją zdjąć, i wsuń do czterech dysków twardych LFF SATA, które pasują do złącza zasilania i interfejsu z tyłu. Dźwignie znajdują się z tyłu, aby wysunąć napędy. Kreator ułatwia instalację; stworzyliśmy macierz RAID5 z czterema dyskami twardymi WD Enterprise o pojemności 4 TB, której formatowanie zajęło tylko 22 minuty. Następnie urządzenie udostępniło cały wolumen jako pojedynczy udział z otwartym dostępem.

Zaostrzyliśmy zabezpieczenia z lokalnymi użytkownikami i grupami oraz zastosowaliśmy uprawnienia dostępu do wybranych udziałów; usługa przydziału urządzenia pozwoliła nam zastosować ograniczenia użytkowania w megabajtach do wybranych użytkowników i grup. Tymczasem strona główna konsoli internetowej zapewnia szybkie łącza do plików, zdjęć i muzyki. Strona Moje pliki pokazuje główny wolumin, na którym można tworzyć podfoldery oraz przesyłać i pobierać pliki z naszego komputera-hosta.

D-Link ShareCenter+ DNS-345

DNS-345 jest przygotowany do zapewnienia prywatnego magazynu w chmurze dla użytkowników zdalnych. Po utworzeniu konta DDNS mydlink w chmurze w urządzeniu użyliśmy nowego adresu URL, aby uzyskać do niego zdalny dostęp i przeglądać udostępnione pliki oraz pobierać i przesyłać dane za pomocą aplikacji konsoli internetowej Moje pliki.

Zainstalowaliśmy aplikację Windows Cloud Sync, która zapewnia osobistą usługę podobną do usługi Dropbox między zdalnymi użytkownikami a urządzeniem. Podczas testów działało dobrze, ale bezczelnie D-Link ogranicza pojemność folderu synchronizacji do 2 GB; aby zwiększyć to do 50 GB, musisz uiścić roczną opłatę w wysokości 20 GBP.

D-Link ShareCenter+ DNS-345

DNS-345 zapewnia kilka przydatnych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, których używaliśmy do uruchamiania kopii przyrostowych z jednego woluminu lokalnego do drugiego oraz ze zdalnego systemu do urządzenia. W tym ostatnim przypadku stworzyliśmy wiele zadań, które w regularnych odstępach czasu zabezpieczały dane z udziałów na stacjach roboczych i serwerach Windows na urządzeniu.

Zdalne kopie zapasowe można tworzyć na innych urządzeniach NAS zgodnych z rsync, a także uruchamialiśmy lokalne kopie zapasowe na urządzeniach pamięci masowej podłączonych do portu USB urządzenia. Zadania są uruchamiane przez naciśnięcie przycisku na panelu przednim, a postęp można śledzić na wyświetlaczu OLED.

Aplikacja Surveillance Center obsługuje tylko kamery IP firmy D-Link, ale automatycznie wykryła nasz model DCS-7513. W przypadku bezpłatnej aplikacji jest to raczej przydatne: może obsługiwać wiele kamer, nagrywać i odtwarzać za pomocą DNS-345 oraz łączyć się ze zdarzeniami wykrywania ruchu.

D-Link ShareCenter+ DNS-345

Jednak starszy procesor Marvell i 128 MB pamięci systemowej mocno obniżały wydajność zapisu na dysku. Przeciągane i upuszczane kopie pliku testowego 50 GB zwróciły rozsądną stałą prędkość odczytu 90 MB/s, ale zapis spadł do 43 MB/s. Wydajność tworzenia kopii zapasowych była jeszcze niższa — nasz folder o pojemności 22,4 GB z 10 500 małymi plikami zarządzał tylko 36,5 MB/s. Przetestowaliśmy również oprogramowanie ShareCenter Sync firmy D-Link na hoście z systemem Windows 8.1 i obserwowaliśmy, jak zabezpiecza ten sam folder testowy z prędkością zaledwie 20 MB/s.

Aby utworzyć IP SAN, po prostu włączyliśmy usługę docelową iSCSI i dodaliśmy cele, które pojawiają się w jednym portalu. Wydajność jest słaba, a Iometer zgłasza niskie prędkości odczytu i zapisu wynoszące odpowiednio tylko 82 MB/s i 53 MB/s dla celu 100 GB.

Lepiej nadaje się do domowego biura niż do małego biura, D-Link ShareCenter+ DNS-345 jest przestarzały, a jego skromna specyfikacja sprzętowa pozostawia go w tyle za konkurencją. Warto rozważyć, czy potrzebujesz prostego, niedrogiego urządzenia NAS, ale jeśli wydajność ma kluczowe znaczenie, zalecamy Netgear, Qnap lub Synology.

Detale