Jak DM kogoś w TikTok

Powstanie TikTok to widok, który warto zobaczyć. Nawet jeśli nie jesteś szczególnie obeznany z mediami społecznościowymi, prawdopodobnie słyszałeś plotki o tej nowej rzeczy, która ma obsesję na punkcie wszystkich dzieci.

Gdy uczysz się TikTok, dostępnych jest wiele funkcji. Jasne, możesz opublikować film, udostępnić film innej osoby, stworzyć film w duecie ze swoim ulubionym twórcą i nie tylko. Ale jednym z prostszych oczekiwań platform mediów społecznościowych jest umiejętność komunikowania się z innymi.

Jeśli zastanawiasz się, jak możesz wysłać wiadomość do innego użytkownika TikTok, w tym artykule dowiesz się, jak i nauczyć innych fajnych sztuczek, które TikTok ma do zaoferowania.

Wiadomości bezpośrednie

Wiadomości bezpośrednie to prywatna forma komunikacji między dwoma użytkownikami. Część „bezpośrednia” sugeruje, że nie jest dostępna dla innych, na przykład w przypadku komentarzy. Jeśli chodzi o bezpośrednie wiadomości w mediach społecznościowych, możesz zdecydować, czy to dla Ciebie. Niektórzy wolą nie wyłączać go całkowicie – zawsze możesz zignorować kogokolwiek, prawda?

TikTok, podobnie jak wszystkie inne, ma tę opcję. Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć, jak wysłać komuś wiadomość DM na TikTok, robisz to w ten sposób:

wiadomości nie mogą zostać wysłane

Istnieją dwa sposoby wysyłania wiadomości DM na TikTok. Przyjrzyjmy się obu.

Wyślij wiadomość DM za pomocą ikony skrzynki odbiorczej

Po otwarciu aplikacji TikTok zobaczysz ikona skrzynki odbiorczej na dnie. Naciśnij go, a to zaprowadzi Cię do strony aktywności.

W prawym górnym rogu zobaczysz ikonę wiadomości na czacie. Naciśnij go, a zobaczysz listę osób, które obserwujesz.

bezpośrednie wiadomości

Stuknij w osobę, a natychmiast otrzymasz polecenie napisania wiadomości.

Wyślij wiadomość DM przez profil użytkownika

Inny sposób na wysłanie wiadomości do jednego z Twoich obserwujących:

 1. Przejdź bezpośrednio do ich strony profilowej
 2. W prawym górnym rogu kliknij trzy kropki

  menu

 3. Pojawi się panel. Wybierz opcję „Wyślij wiadomość”.

  Wyślij wiadomość

Jak zrezygnować z czatów

TikTok daje ci trochę większą kontrolę nad skrzynką odbiorczą niż inne popularne serwisy społecznościowe. Oprócz prostego blokowania niechcianych użytkowników, możesz tak ustawić swoje ustawienia, aby zezwalać na wiadomości DM tylko od określonych typów użytkowników.

Możesz zaakceptować wiadomości od „Wszyscy”, „Znajomi” lub „Nikt”. Aby dostosować te ustawienia, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do strony swojego profilu
 2. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu
 3. Wybierz „Prywatność”

 4. Wybierz „Kto może wysyłać Ci wiadomości”.

  kto może wysyłać Ci wiadomości?

 5. Wybierz z listy opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Pamiętaj, że nawet jeśli przełączysz tę opcję na „Znajomi” lub „Nikt”, osoby, z którymi kontaktowałeś się w przeszłości, nadal mogą wysyłać Ci wiadomości.

Dlaczego nie mogę wysłać wiadomości DM?

Istnieje kilka skarg od użytkowników TikTok, którzy nie mogli wysyłać wiadomości DM z tego czy innego powodu. W przeciwieństwie do Facebooka i Instagrama, gdzie możesz wysłać wiadomość do osoby, która nie jest Twoim przyjacielem (ale trafia ona do skrzynki odbiorczej „Żądania wiadomości”), TikTok nie zawsze umożliwia wysyłanie wiadomości.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku wiadomości TikTok DM, jest to, że aby je wysłać, musisz zaprzyjaźnić się z odbiorcą i zarejestrować swój numer telefonu w aplikacji. Ideą tej pozornie dziwnej polityki jest ograniczenie spamu.

Drugą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że TikTok zbanował wiadomości dla użytkowników poniżej 16 roku życia (chociaż może się to różnić w zależności od regionu). Aby chronić młodszych użytkowników i uniknąć potencjalnych procesów sądowych, firma podjęła działania mające na celu zapobieganie problemom dotyczącym nieletnich.

Jeśli więc pojawi się komunikat o błędzie, upewnij się, że użyłeś swojego numeru telefonu podczas konfigurowania aplikacji. Możesz oczywiście uzyskać tymczasowy numer telefonu, ale później możesz mieć problemy z dostępem do swojego konta TikTok.

Następnie sprawdź swoje połączenie internetowe. Słabe połączenie internetowe może powodować problemy z wysyłaniem wiadomości w TikTok. Jeśli korzystasz z Wi-Fi, spróbuj przełączyć się na komórkową transmisję danych.

Ponadto, dzięki funkcjom antyspamowym TikTok, upewnij się, że nie wysłałeś zbyt wielu wiadomości do zbyt wielu osób w krótkim czasie. Chociaż ograniczenia wiadomości nigdy nie zostały potwierdzone, nie możesz obserwować zbyt wielu osób naraz bez błędu. Na tej podstawie zakładamy, że niektórzy użytkownicy wysyłają zbyt wiele losowych wiadomości DM w krótkim czasie.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę powstrzymać tylko jedną osobę od wysyłania do mnie wiadomości?

Jak wspomniano wcześniej, możesz całkowicie wyłączyć funkcję DM. Ale to nie ogranicza go do jednego lub dwóch uciążliwych użytkowników, wyłączenie tej funkcji oznacza, że ​​nikt nie może do Ciebie wysłać wiadomości. To naturalne, że możesz się zastanawiać, czy możesz powstrzymać tylko jednego lub dwóch użytkowników przed wysyłaniem Ci wiadomości.

Jedynym sposobem, aby to zrobić, jest całkowite zablokowanie konta tej osoby. Mamy dla Ciebie cały artykuł na ten temat.

Czy mogę skontaktować się z kimś na TikTok bez numeru telefonu?

Niestety nie. TikTok wymaga numeru telefonu, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji aplikacji. Możesz jednak użyć numeru Google lub innego tymczasowego zasobu numeru telefonu, aby włączyć tę funkcję. Pamiętaj tylko, że korzystanie z tej opcji może spowodować trudności w późniejszym logowaniu i odzyskaniu konta.

Jeśli otrzymujesz kod błędu podczas wysyłania wiadomości DM do kogoś, kto twierdzi, że potrzebujesz numeru telefonu, ale masz już zarejestrowany, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej TikTok, aby uzyskać pomoc.

Na zakończenie Wytyczne dla społeczności TikTok

Ostatni astronomiczny sukces TikTok, jakkolwiek fascynujący, budzi pewne obawy. Ponieważ większość użytkowników aplikacji to bardzo młodzi ludzie, głównie nieletnie dzieci, firma ma obszerne wytyczne dla społeczności. Obejmuje to bezpośrednie wiadomości. Oprócz tego, że nie możesz wysłać wiadomości DM do nikogo, kto Cię nie obserwuje, możesz również zablokować użytkownikowi możliwość wysyłania nieodpowiedniej wiadomości.

Aby to zrobić, przejdź do tej rozmowy i kliknij trzy kropki, a następnie wybierz „Zgłoś” lub „Zablokuj”. Spowoduje to wysłanie kwestionowanej wiadomości do moderatorów do sprawdzenia, a także uniemożliwi danej osobie zobaczenie Twojego profilu i skontaktowanie się z Tobą w jakikolwiek sposób.

Daj nam znać, co myślisz o bezpośrednich wiadomościach w komentarzach poniżej.