Czy Discord powiadamia użytkownika, gdy go kopniesz lub uruchomisz?

Discord stał się popularnym środkiem komunikacji dla graczy online. Wypełniła lukę, gdy żadna inna usługa internetowa nie zapewniała bezpłatnej komunikacji, czy to w formie tekstu, głosu, wideo czy obrazu. Jasne, był Skype, który był zbyt potrzebujący i agresywny. Zużył dużo pamięci RAM i znacznie zwiększył opóźnienia w grze. Prawdę mówiąc, Skype nigdy nie był przeznaczony dla graczy.

Czy Discord powiadamia użytkownika, gdy go kopniesz lub uruchomisz?

Discord jest darmowy i wygląda na to, że zostanie. Podobnie jak inne platformy, nie jest wolny od denerwujących, toksycznych lub wręcz niegrzecznych komentarzy innych. Możesz stworzyć własny serwer lub dołączyć do innego. Każdy serwer ma własny zestaw reguł ustawionych przez właściciela i administratorów serwera.

Jeśli inni użytkownicy łamią zasady Twojego serwera lub po prostu działają Ci na nerwy, jak sobie z tym radzisz? Na szczęście możesz dać im but lub, jeśli przekroczą linię, uderzyć młotkiem bana.

Czy wyrzucony użytkownik będzie wiedział, że go zbanowałem?

To logiczne pytanie. Możesz nie chcieć ranić uczuć tej osoby i prawdopodobnie nie chcesz, aby dołączyła z powrotem do twojego serwera pod inną nazwą użytkownika, gdy tylko zda sobie sprawę, że została uruchomiona.

Na szczęście Discord nie powiadamia innych użytkowników, gdy zostali zbanowani lub uruchomieni. Co lepsze, nie będą wiedzieć, KTO ich kopnął. Ta ostatnia część jest szczególnie korzystna w przypadku serwerów z wieloma administratorami.

Teraz tylko dlatego, że nie otrzymają powiadomienia, nie oznacza, że ​​nie będą wiedzieć, że zostali wyrzuceni. Serwer całkowicie zniknie z jego listy serwerów po wyrzuceniu. Więc to nadal jest oczywiste. Omówimy to nieco bardziej szczegółowo poniżej, ale najpierw przyjrzyjmy się, jak kogoś zbanować i zobaczmy, w jaki sposób potencjalnie mogliby niepostrzeżenie wrócić na serwer.

Jak kopać, blokować lub przycinać użytkowników na Discord

Bycie właścicielem lub moderatorem serwera Discord może być czasami bardzo wymagające. Ponieważ Discord jest darmowy, możesz mieć wiele kont i przełączać się między nimi tak, jak chcesz. To pozwala niektórym nieznośnym ludziom być naprawdę denerwującym i trudnym do pokonania.

Jak kogoś kopnąć lub wystartować:

 1. Otwórz Discord na telefonie lub w przeglądarce na komputerze.
 2. Przejdź do żądanego serwera za pomocą paska bocznego po lewej stronie.
 3. Wybierz kanał, z którego chcesz kogoś wyrzucić.
 4. Znajdź jego nazwę użytkownika na pasku po prawej stronie lub ręcznie przeszukuj historię wiadomości kanału.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy ich nazwę, a pojawi się menu rozwijane.
 6. Wybierz Kick „nazwa użytkownika” u dołu listy.

Discord Powiadom użytkownika, gdy go wyrzucisz lub uruchomisz

Notatka: Kopnięcie kogoś nie jest rozwiązaniem trwałym. Ten użytkownik może łatwo ponownie dołączyć do Twojego serwera, jeśli jest on publiczny lub ktoś, kto już jest na serwerze, wyśle ​​mu nowe zaproszenie.

Jak masowo kopać lub przycinać ludzi:

 1. Jeśli Twój serwer jest zbyt duży i jest wielu nieaktywnych użytkowników, którzy nie logowali się od dłuższego czasu, możesz ich usunąć.
 2. Otwórz ustawienia serwera znajdujące się w lewym górnym rogu.

  Czy Discord powiadamia użytkownika, gdy go kopniemy lub uruchomimy?

 3. Zobaczysz listę członków po prawej stronie i przypisane im role. Powyżej tej listy znajduje się opcja Prune.

  Czy Discord powiadamia użytkowników o ich wyrzuceniu lub uruchomieniu?

 4. Wybierz czas, przez jaki musieli pozostać nieaktywni, aby się uruchomić. Może to być jeden, siedem lub trzydzieści dni. Zobaczysz liczbę użytkowników, którzy zostaną wyrzuceni w każdym przypadku.
 5. Nie spowoduje to uruchomienia graczy, którzy mają już przypisane role na serwerze.

Jak zbanować użytkownika na Discord:

 1. Aby zbanować kogoś na Discordzie, wykonaj poprzednie kroki, ale wybierz Ban "nazwa użytkownika" zamiast Kick.
 2. Pojawi się okno z dodatkowymi opcjami.
 3. Możesz usunąć wiadomości tego użytkownika na kanale przez różne okresy czasu. Oszczędza to czas rzeczywisty, ponieważ nie będziesz musiał ich usuwać ręcznie.
 4. Możesz także powiadomić ich o przyczynie zablokowania. Jest to jednak opcjonalne.
 5. Gdy skończysz, potwierdź, naciskając Ban.
 6. Kiedy użytkownik zostanie zbanowany, nie ma powrotu na twój serwer, tzn. ban jest permanentny.

  zakaz niezgody

Jak odblokować użytkownika Discord:

 1. Jeśli zmienisz zdanie i zdecydujesz się komuś wybaczyć, zawsze możesz go odblokować.
 2. Uzyskaj dostęp do ustawień serwera w lewym górnym rogu, przede wszystkim do swoich kanałów.
 3. Pojawi się rozwijane menu z banami na dole listy.
 4. Zobaczysz chronologiczną listę wszystkich użytkowników, których wcześniej zbanowałeś.
 5. Po kliknięciu czyjejś nazwy użytkownika zobaczysz powód, dla którego go zbanowałeś i opcję cofnięcia blokady. Kliknij przycisk „Odwołaj ban”, a użytkownik będzie mógł ponownie dołączyć do Twojego serwera.

Uwaga: Sekcja „Powody banowania” jest przydatnym narzędziem, szczególnie w przypadku większych serwerów, na których jest kilku administratorów. Inni admini lub właściciel serwera mogą cofnąć bana, jeśli uznają, że kara była zbyt wysoka lub z głupiego powodu.

Co się dzieje, gdy kogoś kopniesz lub wyrzucisz?

Wykopywanie ludzi z serwera może zranić ich uczucia, jeśli to zauważą. Nie ma powiadomienia ostrzegającego użytkowników Discord, że zostali usunięci z serwera. Widzą tylko serwer, którego brakuje na ich liście serwerów.

Użytkownicy, którzy zostali wyrzuceni, mogą ponownie dołączyć, jeśli Twój serwer jest publiczny lub jeśli otrzymają nowe zaproszenie do powrotu. Jest to szczególnie dobre dla użytkowników wyrzuconych z procesu przycinania. Dostają drugą szansę, jeśli nie zrobią nic złego. Banowanie to trwałe rozwiązanie dla użytkowników, których wykroczenia są zbyt poważne, aby można je było sprawdzić.

Niestety, Discord używa adresów IP do banów, więc możliwe jest, że członek może ominąć bana. Będziesz mieć możliwość zgłoszenia konkretnego użytkownika za naruszenie warunków użytkowania Discord. Jeśli wykroczenia zostaną uznane za poważne i uzasadnione, użytkownik otrzyma całkowity zakaz korzystania z Discorda.

Jeśli potrzebujesz pomocy w moderowaniu serwerów, zawsze możesz zainstalować bota.

Dyno Bot do blokowania użytkowników

Boty są niezwykle przydatne w zarządzaniu serwerem Discord. Od ustawiania ról po usuwanie wiadomości, Dyno Bot jest jednym z najbardziej wszechstronnych Discord Botów. Dyno może ci nawet pomóc w nieprzyjemnym zadaniu banowania innych użytkowników na twoim serwerze.

Używając odpowiednich poleceń moderatora, ten bot umożliwia:

 • Wykop członka
 • Zablokuj członka
 • Zablokuj kogoś i zapisz jego wiadomości (ta jest całkiem fajna, jeśli chcesz kogoś zgłosić w przyszłości)
 • Wycisz i wyłącz wyciszenie innych użytkowników — jeśli ktoś jest trochę niesforny, ale ogólnie lubisz jego towarzystwo, możesz go wyciszyć.
 • Ostrzeż użytkownika — ostrzeżenie zapobiegawcze, poinformuj członka, że ​​jego zachowanie jest niedopuszczalne. Możesz także „Odstraszyć” użytkownika.
 • Zablokuj kogoś, kto nie jest na serwerze – do tego będziesz potrzebować jego nazwy użytkownika.

Jeśli szukasz dodatkowej pomocy z serwerem Discord, możesz zainstalować Dyno Bot na wybranym serwerze, odwiedzając stronę internetową i postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.