Jak usunąć tytuły z „Kontynuuj oglądanie” w Disney Plus?

Dla porównania, Disney Plus to nowsza usługa przesyłania strumieniowego, co oznacza, że ​​istnieją wspólne funkcje, które nie są jeszcze dostępne. Jedną z tych funkcji jest lista Kontynuuj obserwację. Podczas gdy pojawia się lista, użytkownicy nie mają jeszcze pełnej kontroli nad tym, co się pojawia.

Niestety, w przeciwieństwie do Netflix i innych serwisów, nie ma możliwości usunięcia treści z karuzeli Kontynuuj oglądanie. Ale jest kilka obejść, które odkryliśmy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zarządzaniu treściami Kontynuuj oglądanie.

Usuwanie tytułów z Kontynuuj oglądanie

Możliwość przejścia bezpośrednio do ulubionych programów lub filmów po zrobieniu sobie przerwy jest świetna. Ale są chwile, kiedy chcesz uporządkować tę sekcję. Być może skończyłeś film, ale nie obejrzałeś do końca napisów końcowych. Ten tytuł pozostanie, dopóki go nie skończysz.

Disney Plus

Szybkie przewijanie do przodu

Może się to wydawać niewiarygodnie niepraktycznym rozwiązaniem, ale opcji jest niewiele. Więc oglądałeś program telewizyjny i znudziłeś się po pierwszych dwóch odcinkach. Ale Disney Plus tego nie rozumie i chce, żebyś dokończył serial. Tak więc program trwa w sekcji „Kontynuuj oglądanie”. Jedynym prawdziwym sposobem na pozbycie się serialu jest dokończenie oglądania go w całości. Ale to po prostu nie jest praktyczne.

Szybszą metodą na pozbycie się serialu jest przejście do ostatniego odcinka poprzedniego sezonu i przewinięcie do końca napisów końcowych. Niech rozegrają się ostatnie minuty. Po zakończeniu pokazu odśwież ekran główny Disney Plus i powinien zniknąć.

Program jest usuwany z sekcji „Kontynuuj oglądanie” po jego zakończeniu. I w przeciwieństwie do Netflix, Disney Plus nie pokazuje tej małej odznaki informującej o dostępności nowego odcinka. Tak więc nie pojawi się ponownie w sekcji „Kontynuuj oglądanie”.

Jak pozbyć się dalszego oglądania

To samo możesz zrobić z filmami. Jeśli zatrzymałeś film i jesteś pewien, że go nie dokończysz, po prostu przewiń do przodu i nie będziesz musiał go oglądać ponownie. To mniej niż eleganckie podejście, ale warto spróbować.

Zakończ swoje programy w tle

Zakładając, że metoda szybkiego przewijania do przodu nie działa, możesz zrobić jeszcze jedną rzecz, aby zakończyć całą zawartość w sekcji Kontynuuj oglądanie.

Jeśli używasz komputera do przesyłania strumieniowego Disney Plus, możesz użyć funkcji obrazu w obrazie, aby kontynuować oglądanie wszystkich filmów Disney Plus. Ta metoda jest nieco łatwiejsza, ponieważ możesz wykonywać wiele zadań; Disney Plus może grać na komputerze, jednocześnie dbając o ważniejsze sprawy. Możesz nawet wyciszyć Disney Plus, aby nie słyszeć odtwarzanej zawartości.

Użyj wielu profili

Oto inne podejście do rozważenia. Disney Plus umożliwia siedem profili na konto. Jeśli na Twoim koncie jest co najmniej jeden profil do zapisania, możesz użyć go jako profilu testowego. To środek zapobiegawczy, ale może zadziałać.

Jeśli chcesz wypróbować nowy program, zacznij oglądać go na jednym profilu, a jeśli Ci się spodoba, kontynuuj oglądanie z tego, którego zwykle używasz. Jeśli ci się nie podoba, pozostaje w sekcji „Kontynuuj oglądanie” drugiego profilu.

Ta metoda oznacza trochę żonglowania, ale oznacza również lepiej zorganizowany profil podstawowy. I mniej rekomendacji programów telewizyjnych i filmów, których nie chcesz oglądać.

Disney Plus Pozbądź się dalszego oglądania

A co z listą obserwowanych filmów Disney+?

Lista obserwowanych Disney Plus to kolejna sekcja, w której możesz znaleźć niektóre tytuły, które chcesz usunąć. Ale to są tytuły, które celowo umieściłeś na liście. Zdarza się, że myślisz, że coś obejrzysz, ale potem przeczytaj recenzje i postanawiasz tego nie robić.

Dobrą wiadomością jest to, że zarządzanie listą obserwowanych filmów Disney Plus to bułka z masłem. A oto jak usunąć niechciany tytuł:

  1. Zaloguj się na swoje konto Disney Plus i otwórz swój profil.

  2. W górnej części ekranu wybierz Lista obserwowanych jeśli używasz wersji na komputer. Jeśli używasz aplikacji, wybierz swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu ekranu.

  3. Gdy dojdziesz do listy obserwowanych, kliknij lub dotknij tytułu, który chcesz usunąć.

  4. Zaznacz znacznik wyboru obok przycisku „Odtwórz”.

Powinieneś teraz zobaczyć znak „+” zamiast znacznika wyboru. Oznacza to, że wybrany tytuł nie znajduje się już na liście obserwowanych.

Disney Plus Pozbądź się dalszego oglądania

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Disney Plus.

Czy Disney+ kiedykolwiek doda lepsze rozwiązanie?

Disney+ nie wspomniał nic o dodawaniu łatwiejszego sposobu usuwania treści z listy „Kontynuuj oglądanie”. Ale możesz wesprzeć opinie. Jak wspomniano wcześniej, lista „Kontynuuj oglądanie” nie była nawet częścią oryginalnego interfejsu Disney+.

Im więcej użytkowników, którzy poproszą o tę funkcję, może poprosić Disneya o jej dodanie. Wystarczy wejść na tę stronę i kliknąć „Mam propozycję produktu lub treści”. Następnie kliknąć hiperłącze „Przekaż opinię” i wypełnić formularz.

Czy mogę usunąć ostatnio oglądane treści w Disney Plus?

Niestety Disney Plus też tego nie ułatwia. Ale mamy tutaj artykuł, który omawia kilka obejść.

W miarę starzenia się Disney Plus te funkcje mogą się pojawić. Na razie upewnij się, że aplikacja Disney+ jest zaktualizowana i miej oko na możliwość usunięcia elementów z listy ostatnio obserwowanych.

Znajdowanie najlepszych filmów i programów telewizyjnych

Kiedy po raz pierwszy odkrywasz usługę przesyłania strumieniowego, taką jak Disney Plus, może to być ekscytujące. Przeglądasz wszystkie świetne treści i klikasz wszelkiego rodzaju rzeczy. Ale po pewnym czasie decydujesz się na kilka rzeczy.

Dopóki Disney Plus nie znajdzie prostego rozwiązania, aby pozbyć się funkcji „Kontynuuj oglądanie”, ludzie mogą korzystać z jednej z powyższych metod, aby osiągnąć cel.