Co to jest tryb wolny w Discord

Czasami masz ochotę zwolnić tempo na czacie. Kiedy ilość tekstu przesuwającego się po ekranie zaczyna ranić Twoje oczy i powodować ból głowy, tryb Slow może być odpowiedzią na Twoje modlitwy. Jeszcze ważniejsze jest porzucenie „Wolnego Młota”, gdy rozmowa zaczyna przypominać tyradę, a nie coś bardziej serdecznego.

Co to jest tryb wolny w Discord

Aby nadać swojemu kanałowi tekstowemu Discord relaksującą pigułkę, będziesz chciał użyć funkcji trybu Slow, która została zintegrowana z Discord. Tryb Slow to prawdopodobnie najwygodniejszy sposób na przekształcenie hałaśliwego kanału w coś bardziej relaksującego. Działa to tak, że ograniczy liczbę wiadomości, które użytkownik może wysłać na kanale, na podstawie określonego czasu odnowienia. Czas odnowienia można dostosować, dzięki czemu możesz ustawić limit czasu od zaledwie pięciu sekund do nawet sześciu godzin.

Jest to funkcja dla każdego kanału, więc jakakolwiek aktywacja trybu Slow na jednym kanale nie wpłynie na rozmowy prowadzone na innym.

Aby uzyskać konfigurację trybu wolnego:

  1. Przejdź do Edytuj ustawienia kanału, klikając ikonę koła zębatego znajdującą się po prawej stronie kanału, w którym się znajdujesz lub po najechaniu kursorem myszy na kanał.
  2. Z zakładki „Przegląd” w menu po lewej stronie, tryb Slow można znaleźć w oknie po prawej stronie.
    • Karta „Przegląd” jest domyślnie wybierana po kliknięciu Edytuj kanał, więc nie powinieneś się zmieniać.
    • Opcja Slow Mode zawiera suwak, który umożliwia dostosowanie interwałów do określonych ustawień.
    • Tryb Slow jest domyślnie wyłączony. Aby go włączyć, wystarczy ustawić interwał na wybrany przez siebie remis.
  3. Po ustawieniu interwału kliknij Zapisz zmiany z wyskakującego okienka.

Tylko osoby z uprawnieniami do zarządzania kanałem, zarządzania wiadomościami, administratora lub właściciela serwera mogą dostosować to ustawienie. Będziesz także zwolniony z wszelkich spowolnień, co oznacza, że ​​możesz zwariować z każdą rozmową, jakiej zapragniesz. Jeśli jesteś tylko członkiem, który ma problem z innym członkiem, który spamuje kanał, na którym się znajdujesz, musisz skontaktować się z kimś na Discordzie z jednym (lub wszystkimi) z tych uprawnień.

Jak się dowiedzieć, czy został ustawiony tryb zwolniony?

Discord wykonał dla nas usługę umożliwiającą wszystkim natychmiastowe sprawdzenie, czy rzeczywiście został włączony tryb Slow. Jeśli kanał, na którym się znajdujesz, ma włączony tryb zwolniony, otrzymasz powiadomienie wraz z drżeniem ekranu podczas próby wysłania kolejnej wiadomości.

Zarówno aplikacje komputerowe, jak i mobilne będą miały te wskaźniki, aby upewnić się, że masz świadomość, że nadszedł czas, aby ułatwić komunikację wychodzącą. Masz teraz czas na zastanowienie się, zanim zaczniesz mówić (lub pisać), aby rozmowa mogła wrócić do czegoś bardziej przyjaznego i mniej awanturniczego.

Oto wskaźnik, że zostałeś trafiony ograniczeniem trybu wolnego:

Jeśli to widzisz, wiesz, że Twoje uprawnienia do czatu są zablokowane. Poświęć ten czas na zastanowienie się nad życiem, swoją przyszłością, strategiami gry, czymkolwiek. Po prostu zaciągnij hamulce na odpowiedzi. Po zniesieniu ograniczenia możesz wrócić do rozmowy, aż do syta.