Jak ustawić kanał tylko do odczytu w Discord

Discord to jedna z najpopularniejszych usług czatu tekstowego i głosowego na świecie nie bez powodu: jest pełna różnych unikalnych i zaawansowanych funkcji. Ale nowi użytkownicy mogą trochę potrwać, zanim nauczą się korzystać ze wszystkich niesamowitych funkcji Discorda.

Na przykład, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak kanał Discord pokazuje mnóstwo informacji, ale nie pozwala ci komentować ani mówić, gdy jest w nim?

Te konkretne kanały są wyznaczonymi kanałami tylko do odczytu, które doskonale nadają się do konsolidacji informacji, takich jak podstawowe zasady serwera, grupy i informacje o raidach, gdy dotyczą gier, przyszłych wydarzeń i wielu innych rzeczy. Jest często używany w przypadku kanałów, na które zezwala się nowym użytkownikom, aby zapoznać się z tym, czym jest serwer discord, zanim użytkownik zostanie zaakceptowany do ekskluzywnej grupy.

"To fajnie. Jak mam to zrobić na moim serwerze Discord?”

Jest to prawdopodobnie jedna z łatwiejszych funkcji w Discord i dotyczy raczej tego, czego nie robisz, niż tego, co faktycznie musisz zrobić. Chociaż szczerze mówiąc, tak proste, jak to jest, ma o wiele więcej kroków, niż można sobie wyobrazić.

Poniżej podam wszystkie instrukcje potrzebne do skonfigurowania kanału w stylu „Ogłoszenia” tylko do odczytu na serwerze Discord.

Konfigurowanie kanału tylko do odczytu w Discord

Zanim zaczniemy, oczywiście będziesz musiał znajdować się na własnym serwerze Discord lub otrzymać uprawnienia do tworzenia nowych ról i kanałów na innym serwerze Discord. Jeśli to zostanie ustalone, możemy zacząć od stworzenia nowej roli.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do menu ustawień serwera, klikając prawym przyciskiem myszy nazwę serwera, aby otworzyć menu rozwijane, a następnie wybierz Ustawienia serwera oraz Role.

 2. Po otwarciu okna kliknij „+‘ znajduje się po prawej stronie Role okno.

 3. Spowoduje to wyświetlenie pola tekstowego, w którym możesz wpisać nazwę roli. Możesz nazwać to, co chcesz, ale w tym samouczku wybieram „Ogłoś administratora”. Wybierz kolor roli (różowe wygrane), a następnie kliknij Zapisz zmiany przycisk.

 4. Teraz musisz przypisać nową rolę „Ogłoś administratora” odpowiednim członkom, którym chcesz ją nadać, klikając kartę „Członkowie” na prawym pasku bocznym (podobnie jak w przypadku zakładki „Role”).

 5. Kliknij „+” po prawej stronie wybranych członków i wybierz nową rolę z dostępnych opcji.

 6. Po wybraniu wszystkich wyznaczonych członków do pożądanej roli „Ogłoś administratora” będziesz musiał utworzyć nowy kanał. Poniżej miejsca, w którym znajdują się Twoje kanały, kliknij prawym przyciskiem myszy otwarty obszar i wybierz Utwórz kanałl z opcji w oknie dialogowym.

 7. Następnie utwórz nazwę dla swojego kanału tylko do odczytu. Pozostając przy naszym obecnym temacie, zamierzam nazwać ten kanał „ogłoszeniami”. Po ustaleniu i uzupełnieniu nazwy kliknij Utwórz kanał przycisk. (upewnij się, że #kanał tekstowy opcja jest kliknięta.)

 8. Aby ograniczyć kanał do kanału tylko do odczytu (a także uprawnienia tylko dla osób z nową rolą „Ogłoś administratora”), musisz ustawić uprawnienia kanału. Możesz uzyskać do niego dostęp, klikając Koło zębate ikonę znajdującą się po prawej stronie kanału, na którym się koncentrujesz.

 9. W menu Edytuj kanał kliknij kartę „Uprawnienia”. To otworzy Uprawnienia ogólne okno, w którym będziesz mógł włączyć lub wyłączyć określone uprawnienia dostosowane do poszczególnych ról.

 10. Śmiało i kliknij tę wszechmocną ikonę „+”, którą pokochaliśmy. Znajduje się na prawo od Role/członkowie. Znajdź i wybierz nową rolę, którą chcesz zmodyfikować.

 11. Z @wszystkoe rola została wybrana i podświetlona, ​​przewiń w dół i odrzuć uprawnienie „Wysyłanie wiadomości”, wybierając czerwony x. Następnie kliknij Zapisz zmiany przycisk, który się pojawi.

 12. Następnie wybierz i zaznacz nową utworzoną rolę i przewiń w dół, aby zaakceptować uprawnienie „Wyślij wiadomości”, wybierając zielony znacznik wyboru. Następnie kliknij Zapisz zmiany przycisk, który się pojawi.

Umożliwia to teraz wysyłanie wiadomości w obrębie kanału tylko tym, którzy obecnie zachowują rolę „Administrator ogłaszania” (lub cokolwiek, co nazwałeś swoją).

Jest to szczególnie przydatne dla innych administratorów, których uważasz za wystarczająco godnych, aby organizować i śledzić przyszłe ogłoszenia, gdy nie możesz lub po prostu nie chcesz tego robić samodzielnie. Wszyscy pozostali na kanale otrzymują pozwolenie tylko do odczytu.

A jeśli chcę ograniczyć wiadomości?

Jeśli chcesz, aby użytkownicy mogli wysyłać wiadomości, ale nie chcesz, aby nowicjusze spamowali Twój czat, możesz użyć funkcji „Slow mode” w ustawieniach serwera. Przejdź do zakładki „Przegląd” serwera i przesuń suwak od pięciu sekund do sześciu godzin. Najnowsi użytkownicy będą mogli wysyłać wiadomości tylko co pięć sekund lub cokolwiek to ustawisz.

Czy mogę ponownie otworzyć kanał dla wiadomości?

Absolutnie, po prostu postępuj zgodnie z tymi samymi instrukcjami, co powyżej, ale klikaj zielone czeki zamiast czerwonych X.