Jak wyłączyć @wszystkich w Discord

Otrzymywanie @wzmianek w Discord może być zarówno przywilejem, jak i irytacją, w zależności od tego, skąd pochodzą. Bardziej znaną wzmianką o tym ostatnim jest @everyone. @everyone może służyć jako świetne przypomnienie lub aktualizować @mention, gdy zostanie odebrany raz na jakiś czas. Jednak może być również nadużywany przez tych, którzy lubią negatywną uwagę i dziecinne wybryki. Możesz ustawić swój kanał na „Tylko do odczytu” lub wykonać poniższe czynności, aby wyeliminować przynajmniej niektóre niedogodności.

Jak wyłączyć @wszystkich w Discord

Aby uchronić swoją rodzinę Discord przed ciągłym zalewem bezsensownych, potencjalnie irytujących powiadomień @everyone od przypadkowych użytkowników, dobrze byłoby wiedzieć, jak to wyłączyć.

W tym artykule nauczę Cię, jak to zrobić. Jeśli jesteś właścicielem serwera lub masz uprawnienia administratora, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć @everyone na jednym kanale Discord, a także jak wyłączyć to dla całego serwera.

Wyłącz @everyone kanału

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy na Discord, wyłączenie @everyone tylko dla jednego kanału jest niezwykle łatwe. Aby rozpocząć, musisz zalogować się do Discord i kliknąć serwer, na którym chcesz wyłączyć @wzmiankę.

Jeśli wszystko gotowe:

Kliknij nazwę kanału prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić wyskakujące menu.

Pamiętaj, aby wybrać kanał, na którym chcesz wyłączyć tylko wzmiankę @everyone. Musi to być również kanał tylko do odczytu, ponieważ @everyone nie jest dostępny dla kanałów głosowych.

Kliknij 'Edytuj kanał.’

Z menu po lewej stronie przejdź do zakładki „Uprawnienia”.

W głównym oknie z listy ról/członków upewnij się, że masz @wszyscy podświetlony.

Kliknij „X” obok wzmianki @Wszyscy

Przewiń listę, aż znajdziesz sekcję „Uprawnienia tekstowe”. Wyłącz opcję „Wspomnij wszystkich”, klikając czerwony „X”. W dowolnym momencie, gdy zechcesz go ponownie włączyć, przełączysz go, klikając zielony znacznik wyboru.

Zapisz zmiany

Po wybraniu przełącznika u dołu ekranu pojawi się okno dialogowe. Jeśli jesteś zadowolony ze swojej decyzji, kliknij Zapisz zmiany przycisk, aby potwierdzić.

Jeśli chcesz wyłączyć @everyone dla jakichkolwiek dodatkowych ról, musisz ponownie wykonać tę procedurę, upewniając się, że zamiast tego podświetlisz te konkretne role/członkowie.

Wyłącz @everyone na serwerze

Aby wyłączyć @everyone dla każdego kanału na serwerze Discord, musisz wejść do menu Ustawienia serwera. Aby tam dotrzeć:

Otwórz ustawienia serwera

Kliknij lewym przyciskiem nazwę serwera i wybierz Ustawienia serwera z wymienionych opcji.

Stuknij w „Role”

Przejdź w dół do zakładki "Role" z menu po lewej stronie.

Kliknij @wszyscy

Atrakcja @wszyscy z sekcji Role/Członkowie.

Wyłącz „Wzmianka dla @wszystkich”

W oknie "Role" przewiń do sekcji "Uprawnienia tekstu" i wyłącz opcję "Wspomnij wszystkich".

Zapisz zmiany

Otrzymasz wyskakujące okienko u dołu ekranu, tak jak w przypadku przejścia jednokanałowego. Aby potwierdzić wybór wyłączenia @everyone na serwerze, kliknij Zapisz zmiany przycisk. Jeśli chcesz ponownie włączyć tę opcję, wróć i włącz ją ponownie. Zawsze będzie dostępny.

Podobnie, jeśli masz inne role, dla których chcesz wyłączyć @everyone, zaznacz odpowiednią rolę na liście Role/członkowie i wyłączaj je wszystkie po kolei, aż zostaną spełnione.

Tłumienie @wszystkich

Chociaż mogłeś uniemożliwić korzystanie z wzmianki @everyone przez niektóre role, nadal jest prawdopodobne, że otrzymasz irytujące powiadomienia za każdym razem, gdy ktoś spróbuje z niej skorzystać. Możesz na to zezwolić na wypadek, gdyby ktoś wspomniał o czymś, czemu warto się przyjrzeć, ale możesz też całkowicie to wyłączyć.

Aby pominąć @everyone na poziomie serwera:

Kliknij nazwę swojego serwera i tym razem wybierz Ustawienia powiadomień.

W oknie, w „Ustawieniach powiadomień serwera”, upewnij się, że wypełniona jest opcja „tylko @wzmianki”.

Nieco niżej włącz opcję „pomiń @wszyscy i @tutaj”.

Kliknij 'Gotowe' po zakończeniu wprowadzania zmian.

Podejmując tę ​​decyzję, nie będziesz musiał potwierdzać jej przyciskiem zapisu. To jest automatyczne. Podobnie jak w przypadku każdej innej decyzji, którą omawiałem, jeśli chcesz wrócić do poprzednich ustawień, po prostu wyłącz to.

Proszę bardzo. Żadnych wzmianek @everyone i żadnych powiadomień, gdy ktoś spróbuje z niego skorzystać. Wyłączyłeś też powiadomienia dla @here. Podczas gdy wzmianki @everyone trafiają bezpośrednio do wszystkich na serwerze, niezależnie od tego, czy są w trybie online, czy w trybie offline, @here jest kierowane tylko do osób aktualnie online. To może być tak samo irytujące jak @everyone, więc tak naprawdę zabijasz tylko dwie pieczenie na jednym ogniu.

Opcje bez uprawnień administratora

Jeśli nie jesteś administratorem serwera lub nie jesteś właścicielem, nie rozpaczaj. Nadal masz dużą władzę nad swoim pokojem, jeśli chodzi o @everyone. Przyjrzyjmy się niektórym z twoich opcji.

  • Opuść kanał
  • Wyłącz powiadomienia dla tego kanału
  • Wyłącz @wzmianki dla tego kanału

Bardziej praktyczną opcją jest wyłączenie @everyone dla kanału i możesz to zrobić, nawet jeśli nie jesteś administratorem.

Kliknij prawym przyciskiem myszy kanał i kliknij „Ustawienia powiadomień”

Kliknij „Tylko @wzmianki”

Możesz także wyciszyć kanał na pewien czas, korzystając z opcji tuż nad „Ustawieniami powiadomień”.

Jeśli chcesz opuścić kanał, po prostu kliknij strzałkę w dół po prawej stronie nazwy serwera u góry. Kliknij „Opuść serwer” z menu rozwijanego.

Nic dziwnego, że Discord jest ulubieńcem graczy. Dzięki tak wielu opcjom dostosowywania możesz wybrać swoje preferencje komunikacyjne i cieszyć się odrobiną ciszy i spokoju, kiedy tylko chcesz.