Jak znaleźć znajomych na Discord

ten Lista przyjaciół funkcja Discord to idealne rozwiązanie do spotkań towarzyskich podczas grania. Zadzwoń do kilku swoich najbliższych graczy i łącz się z dowolnego miejsca, aby wspólnie cieszyć się ulubionymi grami.

Jak znaleźć znajomych na Discord

Discord ma kilka opcji czatów i audio, w tym udostępnianie ekranu i rozmowy wideo. Możliwości są nieskończone. Łączenie się z innymi graczami lub znajomymi jest proste, jeśli wykonasz kilka kroków.

Discord zapewnia Ci funkcję, która pozwala wyświetlić nie tylko swoją ulubioną drużynę, ale także pozwala komunikować się z każdym, kto akurat korzysta z platformy. Jeśli chcesz wysłać wiadomość DM do osoby, której nie ma na liście Twoich znajomych w Discord, zapoznaj się z tym artykułem.

To oprogramowanie do masowej komunikacji oznacza, że ​​nie będziesz musiał pamiętać nazwy użytkownika każdej osoby podczas próby nawiązania połączenia. W tym artykule omówię różne sposoby dodawania znajomych, zarówno nowych, jak i starych, do listy znajomych na Discord.

Jak dodać znajomych w Discord

Istnieje kilka różnych sposobów dodawania znajomych do listy znajomych. Możesz je wyszukiwać, używając ich nazwy użytkownika i tagu gracza, jeśli je znasz. Istnieje również możliwość dodania znajomego przez jego profil, a także za pomocą menu prawego przycisku myszy. W tym artykule opiszemy każdy z nich, a także to, co można znaleźć za pomocą Okno listy znajomych.

Okno listy znajomych na Discordzie

Dodanie znajomych do Listy znajomych oznacza, że ​​nie będziesz musiał udostępniać serwera, aby wysyłać wiadomości, tworzyć czaty grupowe lub sprawdzać ich status online. Będziesz mieć bezpośredni dostęp do każdej z tych rzeczy właśnie tam w Okno Przyjaciół.

Aby przejść do okna listy znajomych:

 1. Po zalogowaniu się do Discord kliknij ikonę Discord w lewym górnym rogu ekranu (powinna być wymieniona nad listą serwerów, w które jesteś zaangażowany.
 2. W menu Discord kliknij Przyjaciele ikonę znajdującą się po prawej stronie listy serwerów.

Gdy masz już dodanych znajomych, możesz ich posortować w oknie listy znajomych. Istnieje kilka kart, między którymi można się przełączać w zależności od tego, jak chcesz wyświetlić listę:

 • WSZYSTKO – Ta zakładka wyświetli wszystkich Twoich znajomych aktualnie dodanych do Twojej listy.
 • ONLINE – To pokazuje każdego z Twoich znajomych z listy, którzy są obecnie online, w tym tych, którzy mogą być bezczynni.
 • AŻ DO – Wszystkie prośby od znajomych, które otrzymałeś, będą siedzieć tutaj. Możesz przewijać i akceptować lub odrzucać do woli.
 • ZABLOKOWANY – Każdy użytkownik, którego zablokowałeś, będzie tutaj wymieniony.

Technicznie tylko ci, których chcesz nazwać „przyjacielem”, znajdą się w zakładkach „Online” lub „Wszystko”. Podczas przeglądania list informacje są podzielone na trzy kolumny:

 • NAZWA – Nazwa użytkownika znajomego (nie mylić z jego pełnym tagiem).
 • STATUS – W tej kolumnie znajdziesz ich status online i grę, w którą aktualnie grają.
 • WSPÓLNE SERWERY – Jeśli udostępniasz serwer któremuś ze swoich znajomych, nazwa serwera pojawi się tutaj. Twoje okno może wymagać rozszerzenia, jeśli wspólne serwery się nie wyświetlają.

Możesz otworzyć czat z jednym ze swoich znajomych, klikając poziomy pasek, który pojawia się po najechaniu na jednego z nich. Ponadto, jeśli udostępniasz serwer, możesz kliknąć nazwę serwera, aby przejść bezpośrednio do kanału #general tego serwera.

Wróćmy więc do wspomnianego wcześniej odpowiedniego przycisku – Dodaj znajomego.

Dodaj znajomego przez nazwę użytkownika i tag

Możesz dodać kilku znajomych graczy bezpośrednio z okna listy znajomych, klikając Dodaj znajomego przycisk. Po kliknięciu przycisku pojawia się nowe okno:

Z tego okna można usunąć kilka różnych rzeczy, ale na razie skupimy się na polu tekstowym. Jeśli znasz DiscordTag znajomego, którego chcesz dodać, możesz wpisać go w pole i nacisnąć Wyślij zaproszenie do znajomych.

DiscordTag wymaga posiadania pełnej nazwy użytkownika znajomego (z uwzględnieniem wielkości liter), a następnie serii #s, zakończonej 4-cyfrowym DiscordTag. Wszystkie te informacje można uzyskać od znajomego, który dostarczył je do Ciebie lub pobierając je z jego profilu. Możesz także kliknąć lewym przyciskiem myszy na ich awatar, jeśli masz go łatwo dostępny.

Wpisując to całkowicie w polu tekstowym, otrzymasz wiadomość w kolorze zielonym:

wskazujące, że żądanie zakończyło się powodzeniem lub wiadomość w kolorze czerwonym:

to mówi ci, że coś było nie tak. Jeśli pojawi się czerwony komunikat, upewnij się, że wszystkie wpisane informacje są poprawne i spróbuj jeszcze raz.

Jeśli chcesz połączyć kilka innych kont mediów społecznościowych z Discordem, możesz to zrobić, naciskając przycisk Połącz konta znajdujący się na dole okna. Musisz się zalogować i autoryzować każdą platformę mediów społecznościowych, z którą chcesz się połączyć. Spowoduje to zapełnianie znajomych w sekcji „Sugestia znajomych”, o ile oni również mają konto Discord.

Dodaj znajomego przez przycisk profilu

Jeśli zdecydujesz się zlokalizować DiscordTag znajomego, odwiedzając jego profil, być może zauważyłeś ładną, zieloną Wyślij zaproszenie do znajomych przycisk w ten sposób:

Nie wiesz, jak wrócić do profilu użytkownika?

Istnieje kilka sposobów dodawania znajomych w Discord. Możesz albo:

 1. Kliknij lewym przyciskiem myszy awatar przyszłego znajomego, a następnie ponownie kliknij lewym przyciskiem awatar w nowym oknie.

  LUB

 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy imię lub awatar potencjalnego znajomego i wybierz Profil z menu.

Dodaj znajomego za pomocą menu prawego przycisku myszy

Ta alternatywa dla dodania znajomego jest prawdopodobnie najprostsza. Nie potrzebujesz silnej pamięci ani przeszukiwania profili. Wszystko, co musisz zrobić, aby wysłać zaproszenie do znajomych, to kliknąć prawym przyciskiem myszy nazwę przyszłego hombre i wybrać Dodaj znajomego z menu.

Super szybkie, super słodkie! Wykonanie tych kroków pozwoli ci błyskawicznie zdobyć własną ekipę graczy.

Nawiązywanie znajomości w czatach grupowych

Zakładając, że połączyłeś się z kimś za pośrednictwem czatu i chciałbyś wysłać zaproszenie do tej osoby w wiadomościach, możesz zrobić kilka rzeczy. Jak stwierdzono powyżej; będziesz potrzebować 4-cyfrowego kodu, który towarzyszy nazwie użytkownika. To może nie wydawać się łatwo dostępne.

Na czacie grupowym możesz kliknąć zdjęcie profilowe nadawcy, z którym chcesz się połączyć. Ich pełna nazwa użytkownika pojawi się w oknie czatu; w komplecie czterocyfrowy kod. Po zebraniu tych informacji możesz wykonać powyższe kroki, aby wysłać zaproszenie do znajomych.

Często Zadawane Pytania

Mam prawidłową nazwę użytkownika, ale pojawia się błąd. Co się dzieje?

Kiedy wyślesz zaproszenie do znajomych w Discord, będziesz potrzebować czterocyfrowego identyfikatora użytkownika. Ten identyfikator jest wpisywany „#0000” i jeśli nie zostanie wprowadzony poprawnie, nie będziesz mógł zaprzyjaźnić się z innym użytkownikiem.

Kolejną rzeczą do sprawdzenia jest to, czy używasz właściwej interpunkcji. Jeśli są jakieś wielkie litery lub znaki specjalne, pamiętaj, aby je uwzględnić.

Jak mogę poznać nowych przyjaciół na Discordzie?

Najlepszym sposobem na poznanie innych użytkowników jest dołączenie do serwerów Discord. Istnieje kilka opcji i na pewno znajdziesz wiele, które pasują do Twoich zainteresowań. Aby znaleźć serwery publiczne, kliknij ikonę kompasu pod listą serwerów, na których już jesteś.

Możesz przewinąć listę serwerów lub skorzystać z paska wyszukiwania, aby znaleźć serwer, który Cię interesuje. Możesz wyszukiwać swoje ulubione gry, a nawet inne treści.