Jak wyłączyć komentarze w poście na Facebooku

Jako ogromna platforma mediów społecznościowych, Facebook został stworzony, aby zachęcać użytkowników do interakcji. Dlatego możemy mieć aż siedem różnych reakcji na dany post. Jednak czasami sprawy mogą wymknąć się spod kontroli, zwłaszcza w sekcji komentarzy. Tutaj do gry wchodzą administratorzy. Jako twórca grupy możesz wyłączyć komentarze do posta na Facebooku, zarówno prywatne, jak i publiczne. Pozwala to na prowadzenie rozmowy z szacunkiem, nie wspominając o zapobieganiu naruszeniom Regulaminu.

Jak wyłączyć komentarze w poście na Facebooku

Jednak jeśli chodzi o posty na osi czasu, nie ma bezpośredniego sposobu na wyłączenie komentarzy. Jeśli nie chcesz, aby ludzie wchodzili w interakcję z Twoimi treściami, musisz dostosować ustawienia prywatności. To samo dotyczy stron na Facebooku. Na szczęście istnieje kilka sposobów ochrony swojego profilu przed niepożądaną uwagą. W tym artykule dowiesz się, jak filtrować sekcję komentarzy, korzystając z Polityki prywatności Facebooka.

Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł ukryć wszystkie komentarze, przełączając przełącznik? Niestety, ani wersja desktopowa, ani aplikacja mobilna nie mają takiej funkcji. Przynajmniej nie jeśli chodzi o twoją oś czasu lub posty na stronie.

Istnieją jednak kroki, które możesz podjąć, aby uniknąć spamowania lub trollingu w sekcji komentarzy. Możesz wybrać, kto ma wejść w interakcję z Twoim profilem, edytując ustawienia prywatności w swoich publicznych postach. Istnieje również możliwość zakazania używania określonych słów lub fraz. Kiedy pojawia się push, zawsze możesz zrobić to w staromodny sposób i ręcznie usunąć komentarze. Czytaj dalej, aby zapoznać się ze wszystkimi krokami, które możesz wykonać, aby zarządzać swoim profilem.

Na pulpicie

Chociaż nie możesz całkowicie wyłączyć tej funkcji, możesz zawęzić liczbę osób, które mogą komentować. Przełączając się na inne ustawienie prywatności, decydujesz, kto wchodzi w interakcję ze wszystkimi Twoimi publicznymi postami. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz preferowaną przeglądarkę i zaloguj się na swoje konto na Facebooku.

 2. Przesuń kursor do lewego górnego rogu ekranu. Kliknij strzałkę w dół, aby otworzyć listę rozwijaną.

 3. Wybierz „Ustawienia i prywatność” z panelu, a następnie przejdź do „Ustawienia”.

 4. Przewiń w dół i znajdź sekcję „Komentarze do postów publicznych”. Wybierz „Edytuj” po prawej stronie.

 5. Kliknij strzałkę w dół w zakładce „Publiczne”, aby otworzyć listę rozwijaną.

 6. Wybierz „Znajomi”, jeśli chcesz, aby Twoi znajomi tylko komentowali Twoje publiczne wpisy. Jeśli nie masz nic przeciwko znajomym znajomych, jest też taka opcja.

Uniemożliwi to użytkownikom, którzy Cię nie obserwują, komentowanie, nawet jeśli nadal będą mogli wyświetlać post. Oczywiście możesz również włączyć to ustawienie dla poszczególnych przesyłanych plików. Oto jak:

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku za pomocą przeglądarki.

 2. Przewiń oś czasu i znajdź wpis, który chcesz edytować.
 3. Przesuń kursor do trzech poziomych kropek w prawym górnym rogu. Kliknij, aby uzyskać dostęp do menu opcji.

 4. Wybierz „Kto może komentować Twój wpis?” z listy.

 5. Pojawi się wyskakujące okienko. Możesz tylko zezwolić znajomym na komentowanie. Jeśli w poście wymienione są jakieś strony lub profile, możesz umożliwić im komentowanie.

Facebook ukryje wtedy sekcję komentarzy przed użytkownikami, których nie ma na liście Twoich znajomych. Pamiętaj, że ludzie będą mogli zobaczyć, że ograniczyłeś komentarze do wpisu.

Na Macu

Chociaż w ostatnich miesiącach było pewne napięcie między Markiem Zuckerbergiem i Timem Cookiem, Apple nadal nie zablokował Facebooka na swoich urządzeniach. Możesz uzyskać dostęp do swojego konta za pomocą Safari lub dowolnej innej wybranej przeglądarki. Od tego momentu te same kroki są prawie takie same:

 1. Otwórz Safari na MacBooku.

 2. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku.

 3. Wybierz Ustawienia i prywatność > Ustawienia > Komentarze do postów publicznych.

 4. Wybierz, kto może komentować Twoje wpisy publiczne, klikając „Edytuj”.

Oczywiście możesz zrobić to samo dla poszczególnych postów. Po prostu zmień ustawienie z „Publiczne” na „Znajomi”, a sekcja komentarzy zostanie usunięta.

Jest jeszcze jeden sposób na uzyskanie większej kontroli nad tym, jakie komentarze mogą pojawiać się w Twoim profilu. Możesz oznaczać słowa kluczowe i frazy, aby odfiltrować niechcianą treść. Kluczem jest zakazanie najczęściej używanych słów, takich jak zaimki, przedimki, przyimki. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do Ustawienia i prywatność > Ustawienia.

 2. Wybierz „Profil i tagowanie” z panelu po lewej stronie.

 3. W pierwszej sekcji znajdź opcję ukrywania komentarzy zawierających określone słowa. Kliknij „Edytuj” po prawej stronie.

 4. Wpisz słowa kluczowe w poniższym oknie dialogowym. Aby zablokować większość komentarzy, wybierz słowa takie jak „to”, „ja”, „the” i inne.
 5. Kliknij „Zapisz”, aby włączyć tę funkcję.

Na Androidzie

Użytkownicy Androida mogą pobrać aplikację ze sklepu Google Play i w ten sposób zarządzać swoimi profilami. Facebook nie dodał specjalnej funkcji do wersji mobilnej, ale nadal możesz zarządzać ustawieniami prywatności w swoich publicznych postach. Aplikacja ma podobny interfejs do trybu pulpitu, więc kroki są dość podobne:

 1. Stuknij ikonę Facebooka na ekranie głównym.

 2. W prawym górnym rogu dotknij trzech poziomych linii, aby otworzyć menu rozwijane.

 3. Przewiń w dół i wybierz „Ustawienia i prywatność”.

 4. Wybierz "Ustawienia" z listy rozwijanej.

 5. Przewiń do sekcji „Prywatność” i dotknij „Wpisy publiczne”.

 6. Otworzy się nowe okno. Stuknij kółko obok preferowanego ustawienia w sekcji „Komentarze do postów publicznych”.

Możesz również edytować ustawienia poszczególnych postów w aplikacji. Oto jak:

 1. Znajdź post na swojej osi czasu.
 2. Stuknij w trzy poziome kropki w prawym górnym rogu.

 3. Jeśli jest to wpis publiczny, możesz wyłączyć komentarze dla osób spoza Twojej listy znajomych.
 4. Jeśli tak nie jest, nie możesz wyłączyć komentarzy. Istnieje jednak opcja "Edytuj prywatność". Kliknij na to.

 5. Wybierz „Z wyjątkiem znajomych”. Możesz uniemożliwić konkretnej osobie komentowanie, ukrywając przed nią wpis.

Na iPhonie

W App Store dostępna jest również bezpłatna wersja aplikacji do pobrania. Jest dokładnie taki sam jak wersja na Androida, co oznacza, że ​​możesz powtórzyć wszystkie powyższe kroki.

Jeśli jakiś konkretny profil Cię denerwuje, możesz całkowicie uniemożliwić im komentowanie Twojego profilu. Mało tego, dana osoba w ogóle nie będzie mogła niczego publikować. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz „Ustawienia” i przejdź do „Prywatność”.

 2. W sekcji „Wyświetlanie i udostępnianie” dotknij pierwszej opcji. Spowoduje to edycję osób, które mogą publikować w Twoim profilu.

 3. Wybierz opcję „Z wyjątkiem znajomych” z listy rozwijanej.

 4. Wpisz nazwę profilu, który Cię nęka.
 5. Dotknij „Gotowe”.

Jak wyłączyć komentarze w grupach na Facebooku?

Facebook ma inną politykę dla grup. Jako administrator możesz wyłączyć komentarze do postów, które uważasz za potencjalnie kontrowersyjne. Nie ma znaczenia, czy jest to grupa publiczna, czy prywatna; obowiązują te same zasady. Istnieją również kroki zapobiegawcze, które możesz podjąć, na przykład wymaganie zatwierdzenia przez administratora dla każdego posta.

Jeśli jednak chodzi o strony na Facebooku, możesz ukryć lub usunąć komentarze tylko z konkretnego posta. Podobnie jak Twoja oś czasu, nie możesz ich całkowicie wyłączyć. Jeśli chcesz poznać szczegóły, czytaj dalej.

Na pulpicie

Jak ustaliliśmy, tylko administratorzy grup mogą faktycznie włączyć tę funkcję. Proces jest dość prosty, co pozwala na szybkie działanie w przypadku pojawienia się problemu. Oto kroki:

 1. Otwórz Facebooka w preferowanej przeglądarce.

 2. Kliknij „Grupy” w panelu po lewej stronie i znajdź swoje.

 3. Przewiń do posta, który chcesz edytować.
 4. Kliknij trzy poziome kropki, aby otworzyć listę rozwijaną.

 5. Wybierz „Wyłącz komentowanie”.

Sam post pozostanie w kanale grupy. Jednak sekcja komentarzy zostanie usunięta. Jeśli chcesz całkowicie usunąć post, wykonaj następujące czynności:

 1. Znajdź post i otwórz menu rozwijane.
 2. Wybierz „Usuń post” z listy.

 3. Kliknij Warunki, które zostały naruszone. Możesz dodać notatkę w celu uzyskania dalszych wyjaśnień.
 4. Kliknij, aby podzielić się opinią z autorem, a następnie kliknij „Potwierdź”.

Na Macu

Aby uniknąć potencjalnych problemów, możesz od razu wyeliminować problematyczne posty. Wystarczy włączyć zatwierdzanie przez administratora, a będziesz mieć pełną kontrolę nad tym, jakie treści mogą być udostępniane w Twojej grupie. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz Safari i przejdź do swojego konta na Facebooku.

 2. Wybierz swoją grupę z panelu w swoim News Feed.
 3. Kliknij „Ustawienia” w panelu menu po lewej stronie.

 4. Włącz opcję „Zatwierdź wszystkie posty członków”.

 5. Kliknij „Zapisz”.

Od teraz będziesz otrzymywać powiadomienie za każdym razem, gdy dana osoba będzie chciała przesłać coś do Twojej grupy. Jako administrator możesz upewnić się, że post jest zgodny z Wytycznymi dla społeczności Twojej grupy i ogólnie z Facebookiem.

Oczywiście nie możesz przewidzieć, jak zareaguje każdy członek. Jeśli dyskusja stanie się zbyt agresywna, zawsze możesz całkowicie usunąć komentarz. Wystarczy kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu i włączyć tę funkcję.

Na Androidzie

Za pomocą aplikacji na Androida możesz zarządzać ustawieniami grup i stron. Aby wyłączyć komentarze do konkretnego posta, zrób to tak, jakbyś używał wersji internetowej.

Jeśli jednak chcesz ukryć komentarze na swoim Facebooku strona, musisz dostosować ustawienia moderacji strony. Na szczęście istnieje fajna funkcja, która pomoże Ci skutecznie zarządzać sekcją komentarzy. Jest to bardzo podobne do edytowania swojej osi czasu:

 1. Stuknij ikonę aplikacji, aby uruchomić swój kanał informacyjny.
 2. Stuknij w trzy poziome linie w prawym górnym rogu.

 3. Przewiń w dół i otwórz „Strony”.

 4. Znajdź swoją stronę i dotknij jej.

 5. Przejdź do Ustawienia > Ogólne.

 6. Przewiń do sekcji „Moderacja strony” i dotknij „Edytuj”.

 7. Znajdziesz opcję blokowania komentarzy zawierających określone słowa kluczowe lub frazy. Wpisz najczęściej używane słowa w oknie dialogowym, aby ograniczyć większość komentarzy.
 8. Po zakończeniu dotknij "Zapisz".

Na iPhonie

Po raz kolejny te same kroki dotyczą wersji na iPhone'a. Po zainstalowaniu aplikacji możesz wyłączyć komentarze w postach grupowych i zablokować niektóre słowa kluczowe na swojej stronie na Facebooku.

Wreszcie, zawsze możesz wybrać sekcję komentarzy, ręcznie usuwając wszystko, co jest obraźliwe lub nieodpowiednie. Usuwanie komentarzy może być uciążliwe, ale jest w 100% skuteczne. Oto jak to zrobić:

 1. Przytrzymaj komentarz, który chcesz usunąć.
 2. Wybierz „Usuń” w wyskakującym okienku

 3. Dotknij "Usuń", aby potwierdzić.

Bez komentarza

Chociaż Facebook umożliwia wyłączanie komentarzy w postach grupowych, nie ma takiej funkcji dla Twojej osi czasu i stron. Choć może to być frustrujące, dobrą wiadomością jest to, że możesz to obejść. Wiele ustawień prywatności pozwala decydować, kto i w jaki sposób będzie wchodzić w interakcję z Twoim profilem.

Najlepsze jest to, że nadal możesz publikować publicznie, nie martwiąc się o przypadkowe komentarze trolli. Możesz także filtrować konwersację, ukrywając uwagi zawierające określone słowa kluczowe i frazy. Jest to szczególnie przydatne w przypadku stron na Facebooku. Podsumowując, nawet bez całkowitego wyłączenia komentarzy, nadal możesz zarządzać swoim profilem.

Czy chcesz mieć możliwość wyłączenia komentarzy? Co sądzisz o Polityce prywatności Facebooka? Nie wyłączyliśmy komentarzy do tego artykułu, więc podziel się swoją opinią!