Jak wyłączyć automatyczną jasność na komputerze Mac?

Właściciele komputerów Mac z wbudowanymi wyświetlaczami prawdopodobnie wiedzą, że jasność ekranu można zmienić za pomocą klawiszy funkcyjnych na klawiaturze lub w interfejsie użytkownika systemu macOS za pomocą Preferencji systemowych lub narzędzia innej firmy. Ale być może zauważyłeś również, że domyślnie ekran komputera Mac automatycznie dostosowuje poziom jasności.

Twój Mac używa wbudowanego czujnika światła otoczenia do wykrywania jasności w pomieszczeniu, a następnie może automatycznie zwiększać lub zmniejszać jasność ekranu komputera Mac. W pomieszczeniu o słabym oświetleniu? Twój ekran przyciemni się sam, więc nie zrzuci cię z kanapy z powodu szalonych poziomów światła. A jeśli jesteś na słonecznej plaży z laptopem, to automatycznie rozjaśnić jego wyświetlacz w celu poprawy widoczności. (Jeśli jesteś na plaży ze swoim iMac zamiast tego, cóż… brawa dla ciebie).

Ale niektórzy użytkownicy wolą mieć pełną kontrolę nad jasnością ekranu komputera Mac i nie chcą, aby system zmieniał to za nich. Na szczęście łatwo jest wyłączyć automatyczną jasność na komputerze Mac. Oto jak.

Jak wyłączyć automatyczną jasność na komputerze Mac?

Wyłącz automatyczną jasność w macOS

  1. Kliknij menu Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz Preferencje systemu.
  2. Preferencje systemu pulpitu Mac

  3. Wybierz Wyświetlacze szkło.
  4. Wyświetlane są preferencje systemu Mac

  5. Pod Wyświetlacz tam, usuń zaznaczenie Automatycznie dostosuj jasność opcja.

Mac automatycznie dostosowuje jasność

Po usunięciu zaznaczenia tej opcji ekran nie będzie się już rozjaśniał ani ściemniał bez Twojej zgody! Oczywiście możesz ręcznie dostosować to ustawienie z tego samego Preferencje systemowe > Wyświetlacze > Wyświetlacz okienko za pomocą suwaka "Jasność" pokazanego powyżej lub możesz użyć odpowiednich klawiszy funkcyjnych (lub paska dotykowego) na klawiaturze. Te klawisze funkcyjne to zwykle F1 i F2, ale zauważysz, że są to te z ikonami słońca.

Wreszcie jest jeszcze jeden sposób na wyłączenie funkcji automatycznej jasności - robiąc to dla podświetlanej klawiatury. Jeśli masz laptopa, na którym klawisze nieco się świecą, możesz ponownie pozwolić komputerowi Mac zdecydować, jak jasny będzie ten blask, lub zmusić go do pozostania na określonym poziomie jasności. Aby to zrobić, odwiedź Menu Apple > Preferencje systemowe > Klawiaturai na karcie „Klawiatura” usuń zaznaczenie opcji „Dostosuj jasność klawiatury przy słabym oświetleniu”.

automatyczna jasność klawiatury mac

Aby później zmienić poziom jasności, ponownie możesz użyć odpowiednich klawiszy funkcyjnych (zwykle F5 i F6) lub elementów sterujących na pasku dotykowym, które wyglądają jak… hm… małe wschody słońca? Z czego ten mniejszy przyciemnia podświetlenie? Te rzeczy są trudne do opisania, moi przyjaciele.

Jasność paska dotykowego macbooka

W ciągu Preferencje systemowe > Klawiatura > Klawiatura, możesz także skonfigurować, jak długo podświetlenie ma być włączone, gdy komputer Mac przestanie być używany. Podświetlenie klawiatury oczywiście wyczerpuje baterię, więc podobnie jak jasność wyświetlacza, będziesz chciał dostosować te ustawienia odpowiednio do poziomu tolerancji na zużycie baterii. Podoba mi się, że mój wyświetlacz jest jasny tak jasny, jak może być przez większość czasu, więc jestem gotów nieco szybciej rozładować baterię, aby zobaczyć, jak cały ekran jest oświetlony i takie tam.

Aha, i jeszcze jedno — jeśli ciekawi Cię, jak dostosować podobne ustawienia na iPhonie lub iPadzie, przejdź dalej i przeczytaj TekRevuewłasny Jim Tanous daje nam swoje zdanie na ten temat!