Recenzja Dell OptiPlex GX620 MT

609 £ Cena w recenzji

Wreszcie mamy starszego brata rodziny: MT (mini-wieża). Ma konwencjonalny układ, dzięki czemu wnęki napędów są umieszczone poziomo na całej szerokości obudowy; we wszystkich pozostałych modelach dyski są ustawione pionowo, gdy obudowa stoi na boku. Jest praktyczny, ale mniej inspirujący do oglądania.

Recenzja Dell OptiPlex GX620 MT

Jednak ma też najszerszy i najprostszy wachlarz możliwości rozbudowy. Większy rozmiar zapewnia wystarczająco dużo miejsca w środku na dwie zewnętrzne wnęki 5,25 cala plus jedną 3,5 cala, oprócz sprzętu do montażu dwóch dysków twardych (są cztery porty SATA). Istnieje również wyraźna ścieżka przepływu powietrza z masywnego radiatora i wentylatora wlotowego do tylnej kratki. Jednak nasz MT brzęczał wyraźnie, więc chcielibyśmy, aby był schowany pod biurkiem.

Podobnie jak płyty główne DT i SF, MT ma gniazdo PCI Express 16x na opcjonalną kartę graficzną, ale jest miejsce na kartę o pełnej wysokości bez konieczności uciekania się do risera. Ma również dwa gniazda PCI o pełnej wysokości i jest jedyną maszyną w ofercie z gniazdem PCI Express 1x.

Innym kluczowym obszarem, w którym wygrywa, jest cena: MT kosztuje co najmniej 50 funtów mniej niż inne podwozie, mimo że ma zasadniczo tę samą specyfikację.

PRZEGLĄD SERII GX620

Jeden rozmiar dla wszystkich nie jest mantrą, według której może żyć dział IT. Różne sekcje w Twojej organizacji, nawet różne osoby, mają własne wymagania dotyczące komputerów PC, jednak wybór kilku różnych modeli szybko zwiększa koszty pomocy technicznej.

Do tej pory nie było możliwe zaspokojenie potrzeb całej organizacji za pomocą jednego obrazu dysku twardego, ale dzięki chipsetowi Intela 945 wszystko się zmieni. Dell jest pierwszym producentem, który sprostał temu wyzwaniu, oferując serię OptiPlex GX620 zaprojektowaną tak, aby zaspokoić różnorodność, oferując różne obudowy i specyfikacje, ale ze wspólną architekturą i obrazem dysku twardego, które będą działać we wszystkich modelach.

Tutaj przeglądamy całą serię GX620, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak się one układają. Wspominamy również o serii OptiPlex GX520. Żadne próbki nie były dostępne do przeglądu, ale należy do tej samej rodziny, a oba zakresy mają wiele podobieństw.

W rzeczywistości trzy obudowy, które składają się na serię GX520 – Small Form Factor (SF), Desktop (DT) i Mini-tower (MT) – są również używane w serii GX620, ale GX620 otrzymuje czwarty element wielkości kufla zwany również Ultra Small Form Factor (USFF).

Łącząc obie serie, masz do wyboru cztery obudowy i siedem podstawowych modeli, z pełną kompatybilnością z obrazem i systemem BIOS. Urządzenia GX620, z większą liczbą oznaczeń, są najlepszymi w rodzinie. Różnica, mówi Dell, polega na tym, że GX520 są przeznaczone do wdrożenia jako komputery klasy średniej, z prawdopodobnie trzyletnim okresem eksploatacji przed utylizacją, podczas gdy GX620 z bardziej złożonymi płytami głównymi, wyższymi specyfikacjami i lepszymi możliwościami aktualizacji, są przeznaczone do bardziej wymagających środowisk i dłuższego rozlokowanie.

Firmy dbające o bezpieczeństwo powinny również zauważyć, że tylko GX620 zawiera moduł TPM (Trusted Platform Module). To urządzenie pomaga blokować hakerów, zapewniając sprzętowe uwierzytelnianie sieci.

Kluczowym elementem spajającym wszystkie modele jest chipset Intel 945 Express. Oprócz zalet związanych z wydajnością i nowymi funkcjami, jego nowość sprawia, że ​​jest to dobry wybór, jeśli chodzi o długowieczność podczas progresywnego wdrażania. Dell twierdzi, że będzie oferował platformy przez około 15 miesięcy.

SPECYFIKACJA

Wybór procesorów jest zróżnicowany, a opcje Celeron D i Pentium 4 są uzupełniane przez dwurdzeniowe układy Pentium D z serii GX620. Gama GX520 i najmniejszy GX620 są ograniczone do 2 GB pamięci DDR2 SDRAM 533 MHz (PC4300) w dwóch gniazdach DIMM, ale trzy większe GX620 mają cztery gniazda do 4 GB.