Recenzja Dell OptiPlex GX620 DT

659 £ Cena w recenzji

Następna jest obudowa na komputer stacjonarny. Po raz pierwszy odchodzimy od napędów optycznych w stylu notebooków na rzecz jednostki standardowej. Jest też wnęka 3,5 cala na napęd dyskietek. Dwa z czterech gniazd pamięci DIMM są drożne, chociaż musisz odpiąć napęd optyczny, aby odsłonić pozostałe dwa.

Recenzja Dell OptiPlex GX620 DT

Po raz pierwszy widzimy również dwa porty SATA na płycie głównej, ale służy to zrobieniu obrazu ducha dysku podstawowego. W przypadku stałych konfiguracji z dwoma dyskami firma Dell zaleca większą obudowę MT.

Układ procesora i radiatora z przodu płyty głównej jest podobny do obudowy SF, ale z dyskiem twardym obok niego i z dala od przepływu powietrza do tylnej kratki, chyba że używasz kart rozszerzeń o pełnej wysokości. Jest jedno gniazdo PCI Express 16x i dwa standardowe gniazda PCI, wszystkie obsługują karty o połowie wysokości. Można jednak zainstalować jedną z dwóch opcjonalnych kart nośnych o pełnej wysokości, z których pierwsza obsługuje dwie karty PCI, a druga jedną kartę PCI i jedną kartę graficzną PCI Express 16x. Nasza maszyna została wyposażona w małą kartę konwertera DVI w gnieździe PCI Express, uzupełniającą wyjście VGA na tylnym panelu.

PRZEGLĄD SERII GX620

Jeden rozmiar dla wszystkich nie jest mantrą, według której może żyć dział IT. Różne sekcje w Twojej organizacji, nawet różne osoby, mają własne wymagania dotyczące komputerów PC, jednak wybór kilku różnych modeli szybko zwiększa koszty pomocy technicznej.

Do tej pory nie było możliwe zaspokojenie potrzeb całej organizacji za pomocą jednego obrazu dysku twardego, ale dzięki chipsetowi Intela 945 wszystko się zmieni. Dell jest pierwszym producentem, który sprostał temu wyzwaniu, oferując serię OptiPlex GX620 zaprojektowaną tak, aby zaspokoić różnorodność, oferując różne obudowy i specyfikacje, ale ze wspólną architekturą i obrazem dysku twardego, które będą działać we wszystkich modelach.

Tutaj przeglądamy całą serię GX620, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak się one układają. Wspominamy również o serii OptiPlex GX520. Żadne próbki nie były dostępne do przeglądu, ale należy do tej samej rodziny, a oba zakresy mają wiele podobieństw.

W rzeczywistości trzy obudowy, które składają się na serię GX520 – Small Form Factor (SF), Desktop (DT) i Mini-tower (MT) – są również używane w serii GX620, ale GX620 otrzymuje czwarty element wielkości kufla zwany również Ultra Small Form Factor (USFF).

Łącząc obie serie, masz do wyboru cztery obudowy i siedem podstawowych modeli, z pełną kompatybilnością z obrazem i systemem BIOS. Urządzenia GX620, z większą liczbą oznaczeń, są najlepszymi w rodzinie. Różnica, mówi Dell, polega na tym, że GX520 są przeznaczone do wdrożenia jako komputery klasy średniej, z prawdopodobnie trzyletnim okresem eksploatacji przed utylizacją, podczas gdy GX620 z bardziej złożonymi płytami głównymi, wyższymi specyfikacjami i lepszymi możliwościami aktualizacji, są przeznaczone do bardziej wymagających środowisk i dłuższego rozlokowanie.

Firmy dbające o bezpieczeństwo powinny również zauważyć, że tylko GX620 zawiera moduł TPM (Trusted Platform Module). To urządzenie pomaga blokować hakerów, zapewniając sprzętowe uwierzytelnianie sieci.

Kluczowym elementem spajającym wszystkie modele jest chipset Intel 945 Express. Oprócz zalet związanych z wydajnością i nowymi funkcjami, jego nowość sprawia, że ​​jest to dobry wybór, jeśli chodzi o długowieczność podczas progresywnego wdrażania. Dell twierdzi, że będzie oferował platformy przez około 15 miesięcy.

SPECYFIKACJA

Wybór procesorów jest zróżnicowany, a opcje Celeron D i Pentium 4 są uzupełniane przez dwurdzeniowe układy Pentium D z serii GX620. Gama GX520 i najmniejszy GX620 są ograniczone do 2 GB pamięci DDR2 SDRAM 533 MHz (PC4300) w dwóch gniazdach DIMM, ale trzy większe GX620 mają cztery gniazda do 4 GB.