Jak usunąć historię transakcji Venmo

Jeśli korzystasz z Venmo od jakiegoś czasu, prawdopodobnie rozumiesz aspekt sieciowy aplikacji. Możesz również wiedzieć, że może to sprawić, że niektóre lub wszystkie Twoje transakcje będą widoczne dla określonego kręgu osób. Jeśli martwisz się o prywatność, prawdopodobnie zastanawiałeś się, jak usunąć historię transakcji Venmo.

Jak usunąć historię transakcji Venmo

W tym artykule powiemy Ci, czy można to zrobić, i przedstawimy alternatywne rozwiązania wszelkich problemów związanych z prywatnością.

Krótka historia płatności

Niestety nie można całkowicie usunąć historii transakcji z Venmo. Nawet jeśli podejmiesz skrajne środki i zamkniesz konto Venmo, historia Twoich płatności pozostanie w systemie. Pojedyncze płatności zostaną również pozostawione na urządzeniach osób, z którymi dokonałeś transakcji, ponieważ te płatności są również częścią ich historii transakcji.

Nie martw się jednak – istnieją inne sposoby ochrony prywatności w Venmo.

Historia transakcji Venmo

Sprawy prywatne

Główny problem z widocznością transakcji wynika ze sposobu konfiguracji kanału Venmo. Domyślnym ustawieniem jest to, że wszystkie transakcje trafiają do kanału publicznego, co oznacza, że ​​każdy, kto ma interfejs API dewelopera Venmo, może je zobaczyć. Nie muszą mieć aplikacji ani nie potrzebują pozwolenia od użytkowników.

Chociaż kanał nie zawiera kwoty, która została przelana, wyświetlane są nazwiska i zdjęcia wszystkich zaangażowanych stron, a także data, godzina i cel transakcji. Ponadto wszystkie wiadomości, które zostały dołączone do transakcji, będą widoczne publicznie.

Najlepszym sposobem ochrony wszystkich tych informacji przed osobami spoza Twojej listy znajomych jest zmiana domyślnych ustawień publikowania w kanale. Można to zrobić dla wszystkich transakcji, w tym przeszłych transakcji. Oto jak to zrobić:

  1. W aplikacji Venmo przejdź do Ustawienia, a następnie Prywatność.
  2. W obszarze Domyślne ustawienia prywatności dostępne będą trzy opcje: Publiczny, Znajomi i Prywatny. Wybierz Prywatne. Dotknij Zmień mimo to w wyświetlonym oknie potwierdzenia.
  3. Ponownie na stronie Prywatność w obszarze Więcej wybierz Przeszłe transakcje.
  4. Na karcie Przeszłe transakcje dotknij opcji Zmień wszystkie na prywatne, a następnie zrób to ponownie w monicie o potwierdzenie.

Należy pamiętać, że chociaż w dowolnym momencie możesz zmienić domyślne ustawienia prywatności na inne opcje, jeśli ustawisz swoje wcześniejsze transakcje jako prywatne, tej zmiany nie można cofnąć.

Po wykonaniu czynności opisanych powyżej wszystkie Twoje transakcje zostaną usunięte z kanału publicznego i będziesz mógł je zobaczyć na karcie Prywatne. Pamiętaj, że wszystkie prywatne transakcje będą nadal widoczne dla odbiorcy lub nadawcy każdej płatności.

Oprócz tej metody, która dotyczy wszystkich transakcji, możesz również zmienić ustawienia prywatności dla każdej płatności z osobna. Można to zrobić od momentu dokonania płatności, wybierając Ustawienia prywatności dla dowolnej transakcji i wybierając preferowaną opcję.

Kto jeszcze może zobaczyć?

Jak każda inna usługa płatności i sieć społecznościowa, Venmo gromadzi ogromną ilość informacji o swoich użytkownikach i ich transakcjach. Pełną listę zebranych informacji można znaleźć w ich polityce prywatności, w sekcji „Informacje, które zbieramy”. Chociaż Venmo udostępnia niektóre Twoje dane stronom trzecim, większość zebranych danych służy do poprawy bezpieczeństwa transakcji i zapobiegania oszustwom.

usuń historię transakcji Venmo

Jednak głównym powodem, aby upewnić się, że Twoje dane są bezpieczne, są nieuprawnione osoby, które chcą uzyskać dostęp do Twoich danych z wielu powodów. Jak dotąd najbardziej znane historie o zagrożonej prywatności na Venmo mają łagodny charakter i służą bardziej jako przestroga niż cokolwiek innego. Mimo to powinieneś mieć świadomość, że w sieci są wścibskie oczy i upewnij się, że usuniesz ryzyko.

Grać bezpiecznie

Jeśli chodzi o finanse i prywatność w Internecie, nie ma powodu, aby nie być ostrożnym. W dzisiejszym świecie, gdy tak wiele informacji o użytkownikach jest gromadzonych i rozpowszechnianych za wyraźną lub nawet dorozumianą zgodą, w Twoim najlepszym interesie jest zachowanie prywatności niektórych bardziej wrażliwych spraw. Usługi Venmo nie powinny być wyjątkiem.

Zawsze jest alternatywa

Chociaż dowiedzieliśmy się, że nie ma możliwości całkowitego usunięcia historii transakcji Venmo, pokazaliśmy, jak możesz poprawić niektóre ważne ustawienia w aplikacji. Teraz możesz kontynuować i uczynić swoje konto Venmo bezpieczniejszym miejscem!

Czy zmieniłeś ustawienia prywatności dla kanału Venmo? Jakie domyślne ustawienie wybrałeś? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!