Jak usunąć wszystkie zapisane wyszukiwania na Twitterze

Opcja zapisanych wyszukiwań na Twitterze umożliwia szybki dostęp do zapytań za pośrednictwem menu obok pola wyszukiwania. Możesz wrócić do zapisanych wyszukiwań i uruchomić je ponownie bez wpisywania słów. Istnieją jednak pewne ograniczenia.

Jak usunąć wszystkie zapisane wyszukiwania na Twitterze

Jak być może już wiesz, Twitter pozwala na zapisanie tylko 25 wyszukiwań na konto. Chociaż dla niektórych może to być za mało, nie ma powodu, aby zachowywać zapytania, których już nie potrzebujesz. Usuwając stare wyszukiwania, możesz zwolnić miejsce na nowe.

Poniższe sekcje koncentrują się na usuwaniu zapisanego wyszukiwania, ale zamieściliśmy również kilka wskazówek, jak zoptymalizować tę funkcję.

Jak usunąć zapisane wyszukiwania na Twitterze

Wystarczy kilka dotknięć lub kliknięć, aby usunąć zapisane wyszukiwania. Możesz to zrobić na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym (iOS/Android) za pomocą następujących metod.

Używanie komputera i przeglądarki internetowej do usuwania zapisanych wyszukiwań na Twitterze

  1. Uruchom przeglądarkę i zaloguj się na swoje konto na Twitterze. Strona logowania na Twitterze
  2. Następnie przejdź do Pole wyszukiwania w prawym górnym rogu kliknij go, a następnie znajdź i wybierz wyszukiwanie, które chcesz usunąć. Aby usunąć wybrane wyszukiwanie, kliknij mały „x” ikona po prawej stronie.

jak usunąć zapisane wyszukiwanie na Twitterze

Rozwijane okno może wyświetlać Ostatnie wyszukiwania lub tylko Zapisane wyszukiwania, jeśli od jakiegoś czasu nie zadajesz żadnych zapytań. Ta metoda dotyczy wszystkich wyszukiwań – hashtagów, słów kluczowych lub nazw użytkowników.

W niektórych przypadkach „xIkona może się nie pojawić. Jeśli tak, kliknij zapisane zapytanie, aby ponownie przeprowadzić wyszukiwanie, i wybierz trzy kropki, aby uzyskać dostęp do przepełnienia. Następnie kliknij Usuń to zapisane wyszukiwanie.

Usuń zapisane wyszukiwania na Twitterze

Uwagi

Łatwo pomylić Prześlij pole Tweet z Pole wyszukiwania. Wyszukiwanie znajduje się w prawym górnym rogu ekranu (aby przesłać tweety, użyj pola w dolnej części ekranu).

Jeśli usuniesz zapytania z Ostatnie wyszukiwania, nadal można je zobaczyć w zapisane wyszukiwania – gdybyś je najpierw uratował.

Usuwanie zapisanych wyszukiwań w Twitterze na urządzeniu mobilnym

Metoda dla urządzeń mobilnych jest bardzo podobna do opisanej powyżej.

  1. Stuknij aplikację Twitter, aby ją uruchomić. Ikona aplikacji na Twitterze
  2. Następnie dotknij Pole wyszukiwania i wybierz zapytanie, które chcesz usunąć.

    Twitter Jak usunąć zapisane wyszukiwaniar

  3. Stuknij w "x” obok zapisanego wyszukiwania i to wszystko.

Po raz kolejny istnieje możliwość, że „xIkona może się nie pojawić. Wystarczy dotknąć zapytania, aby przeprowadzić wyszukiwanie, a następnie wybrać trzy pionowe kropki, aby uzyskać więcej opcji, i nacisnąć Usuń wyszukiwanie.

Rzeczy do zapamiętania

Istnieje możliwość, że zapytanie może zniknąć po kilku dniach po wykonaniu czynności związanych z jego usunięciem. Zasadniczo dzieje się tak w przypadku nietypowych zapisanych wyszukiwań, które nie odpowiadają żadnym wynikom wyszukiwania na Twitterze ani tweetom. Zawsze możesz wrócić i spróbować usunąć go ponownie, jeśli nadal tam jest po kilku dniach.

Zapisana funkcja wyszukiwania nie daje możliwości edytowania zapisanego zapytania. To kolejny powód, dla którego może być konieczne usunięcie go więcej niż raz. Nie możesz edytować zapisanego wyszukiwania, tylko zastąp je nowym.

Zapisywanie wyszukiwań na Twitterze

Zapisywanie wyszukiwań jest również bardzo proste i szybkie. Przejdź do Pole wyszukiwania, wpisz słowo kluczowe, nazwę użytkownika lub hashtag i kliknij ikonę wyszukiwania. Wyniki pojawiają się w głównej kolumnie/menu rozwijanym.

Stuknij lub kliknij ikonę przepełnienia (trzy kropki) w prawym górnym rogu, aby wyświetlić więcej opcji. Wybierać Zapisz to wyszukiwanie i automatycznie pojawia się w menu zapisanych wyszukiwań. Twitter umożliwia również modyfikację wyszukiwania przed zapisaniem.

Możesz ograniczyć wyszukiwanie do wiadomości, zdjęć, kont, tweetów lub pozostawić wszystkie opcje włączone. Wyszukiwania można zawęzić do osób, które znasz lub według lokalizacji (z każdego miejsca/w pobliżu).

Zaawansowane opcje wyszukiwania

Zaawansowane wyszukiwanie na Twitterze zajmuje więcej czasu, ponieważ masz do wyboru różne filtry. Jednak na dłuższą metę oszczędza czas. Możesz zapisać zaawansowane wyszukiwania i zachować je jako listę rzeczy do zrobienia z szybkim dostępem lub przypomnienie o hashtagach, tweetach lub użytkownikach, których monitorujesz.

Dodatkowe porady i wskazówki

Śledzenie niektórych wyszukiwań na Twitterze może być trudne. Rozmowy, hashtagi i słowa kluczowe poruszają się szybko i łatwo stają się przytłaczające. Aby wyszukiwać skuteczniej, musisz dopasować frazę do konkretnego tematu.

Wskazane jest ponowne uruchomienie różnych wersji zapisanego wyszukiwania, aby ocenić, czy niektóre z nich zapewniają lepsze wyniki. Istnieje kilka aplikacji innych firm, które mogą w tym pomóc.

Nadążać za Niebieskim Ptakiem

Jako jedna z najpopularniejszych platform Twitter oferuje wiele możliwości śledzenia trendów, które Cię interesują Zapisane wyszukiwania funkcja jest tutaj, aby pomóc, ale możesz szybko wyczerpać 25 miejsc na swoje zapytania. Na szczęście usunięcie zapisanego wyszukiwania i utworzenie miejsca na więcej zajmuje tylko chwilę.