Jak usunąć wszystkie zapisane hasła w Chrome

Jeśli jesteś jak większość internautów, prawdopodobnie do tej pory utworzyłeś więcej niż kilka kont. Platformy mediów społecznościowych, usługi subskrypcji i wszelkiego rodzaju strony internetowe wymagają dołączenia do ich społeczności poprzez zarejestrowanie się.

Jak usunąć wszystkie zapisane hasła w Chrome

Z czasem śledzenie wszystkich danych logowania staje się coraz trudniejsze. Przeglądarki wykorzystują to i oferują łatwy sposób uzyskiwania dostępu do stron internetowych poprzez zapamiętanie danych logowania. To podstępny sposób na zabezpieczenie Twojej lojalności. Chciałbyś używać przeglądarki na wszystkich swoich urządzeniach, aby móc zsynchronizować swoje dane logowania.

Bez względu na to, jak wygodne może to być, nie jest pozbawione wad.

Przede wszystkim po pewnym czasie na pewno zapomnisz hasła. Może nawet twoje nazwy użytkownika.

Co się stanie, jeśli nie tylko Ty korzystasz z komputera? Może członkowie Twojej rodziny mają do niego dostęp lub chcesz go pożyczyć znajomemu. W takim przypadku upewnij się, że nikt nie może zalogować się na twoje konta. Na szczęście istnieje wygodne rozwiązanie tego problemu. Upewnij się, że wylogujesz się z konta Gmail w Chrome, a Twoje dane logowania nie będą już wyświetlane w ustawieniach.

Aby mieć absolutną pewność, metodą brute force byłoby usunięcie wszystkich zapisanych haseł.

Usuwanie wszystkich haseł w łatwy sposób

O ile nie wstrzymasz śledzenia, Google Chrome przechowuje dane przeglądania, takie jak historia, pliki cookie i hasła, na które pozwalasz jej zapisywanie. Możesz usunąć wszystkie te dane w kilku prostych krokach.

 1. Otwórz Google Chrome.
 2. Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu i kliknij „Więcej narzędzi.’ W wyświetlonym oknie kliknij „Wyczyść dane przeglądania.’

 3. Przejdź do Zaawansowany
 4. Upewnij się, że ramy czasowe są ustawione na Cały czas.
 5. Kliknij pole wyboru obok Hasła, wraz ze wszystkimi innymi danymi, które chcesz usunąć.

 6. Kliknij Wyczyść dane aby usunąć wszystkie hasła i wybrane dane.

Nie powinno to zająć więcej niż kilka minut.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do Wyczyść dane przeglądania okno za pomocą skrótów klawiszowych, możesz to zrobić ręcznie, wpisując chrome://historia na pasku adresu i wybierz Wyczyść dane przeglądania, a następnie wykonaj kroki 3-6 z powyższego samouczka.

Spowoduje to trwałe usunięcie wszystkich haseł, więc podczas próby zalogowania się na stronie internetowej zostaniesz poproszony o podanie danych logowania, po czym Chrome ponownie zapyta, czy chcesz zapisać hasło.

Jeśli chcesz powiedzieć Chrome, aby o tym zapomniał, możesz to zrobić w prosty sposób.

Usuń wszystkie hasła na swoim koncie Google

Usunięcie wszystkich zapisanych haseł z Chrome to jedno, ale możesz też usunąć je wszystkie ze swoich kont Google. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć Google Chrome i upewnić się, że jesteś zalogowany (kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu) i wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu. Następnie kliknij „Ustawienia”.

 2. Następnie kliknij „Autouzupełnianie' po prawej stronie. Następnie kliknij „Hasła.’

 3. Teraz kliknij niebieski hiperłącze „Konto Google.’

 4. Otworzy się nowe okno. Możesz wyeksportować swoje hasła lub kliknąć trybik Ustawienia w prawym górnym rogu i wybrać „X” obok każdego hasła, które chcesz usunąć.

Jeśli masz wiele kont Google, może być konieczne wykonanie tych czynności dla każdego konta. Aby Twoje hasła nie były zapisywane, wykonaj czynności opisane w następnej sekcji.

Uniemożliwianie przeglądarce Google Chrome monitowania o zapisanie haseł

Jeśli denerwuje Cię wyskakujące okienko, które pojawia się za każdym razem, gdy próbujesz zalogować się do nowej witryny, możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach Google Chrome. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz Google Chrome.
 2. Kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu okna.

 3. Kliknij „Autouzupełnianie” w menu po lewej stronie.

 4. Przewiń lekko w dół i kliknij „Hasła”

 5. Wyłącz opcję „Oferuj zapisywanie haseł”.

Gdy to zrobisz, Chrome nie będzie już prosić o zapisywanie haseł. Jeśli zmienisz zdanie, zawsze możesz ponownie włączyć tę opcję.

Co zrobić z hasłami?

Czy są jakieś alternatywy dla Chrome zapamiętywania haseł? W rzeczywistości istnieje co najmniej kilka opcji.

Możesz przejść do starej szkoły i zapisać hasła na kartce papieru. Jednak może to nie być najlepszy pomysł, ponieważ zawsze jest szansa, że ​​ktoś go znajdzie.

Zamiast tego możesz skorzystać z aplikacji do zarządzania hasłami. Jest ich mnóstwo i są bezpiecznym sposobem na zapamiętywanie haseł. Są dostępne na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do swoich haseł, kiedy tylko ich potrzebujesz.

Ważne jest, aby wspomnieć, że powinieneś używać tylko aplikacji haseł, która ma dobre wyniki. A to zwykle oznacza ugruntowaną firmę, której możesz swobodnie powierzyć swoje dane logowania.

Często Zadawane Pytania

Jak usunąć tylko jedno zapisane hasło?

Jeśli chcesz, aby Chrome był schludny i uporządkowany, możesz usunąć tylko jedno hasło naraz. Oczywiście, jeśli regularnie usuwasz zapisane hasła i gdy ich już nie potrzebujesz, może to również zwiększyć Twoje bezpieczeństwo w Internecie.

Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać powyższe kroki, aby przejść do strony „Hasła” w Chrome. Kliknij trzy pionowe kropki obok hasła, które chcesz usunąć, i kliknij „Usuń”.

Nazwa użytkownika i hasło znikną.

Czy Menedżer haseł Google jest bezpieczny?

W przypadku większości osób Menedżer haseł Google doskonale nadaje się do ochrony poufnych informacji. Należy jednak pamiętać, że głównym priorytetem Chrome z pewnością nie jest ochrona hasła.

Jeśli więc obawiasz się o bezpieczeństwo swoich haseł, najlepiej skorzystać z usługi przeznaczonej specjalnie do tego celu, takiej jak LastPass.

Ostatnie słowo

Ogólnie rzecz biorąc, jedynym urządzeniem, na którym chcesz, aby Chrome zapisywał Twoje hasła, jest to, którego nikt nie używa oprócz Ciebie. Jeśli istnieje szansa, że ​​inne osoby mogą uzyskać dostęp do Chrome z Twojego urządzenia, możesz też wylogować się z Chrome zamiast usuwać wszystkie hasła.

Menedżery haseł to złoty standard, jeśli chodzi o bezpieczeństwo haseł, więc warto spróbować. Jeśli tak, podziel się swoimi rekomendacjami w sekcji komentarzy poniżej.