Jak usunąć swoją historię w Life360

Od czasu wydania na Androida w 2008 r. (i kolejnej wersji iOS w 2011 r.) oprogramowanie do śledzenia lokalizacji, takie jak Life360, stało się coraz bardziej popularnym wyborem.

Jak usunąć swoją historię w Life360

Ale wraz z dodatkowym spokojem rodziców, dzieci śledzone przez oprogramowanie są dużym obciążeniem. Ale czy jest coś, co możesz zrobić, aby ukryć swoje zamiary przed wzrokiem ciekawskich?

Life360 to doskonałe źródło informacji o członkach rodziny. Nawet darmowa wersja oferuje wiele przydatnych funkcji. W tym artykule omówimy śledzenie i historię Life360.

Jak działa Life360?

Life360, dostępne w Google Play Store i Apple App Store, umożliwia tworzenie prywatnej sieci społecznościowej z członkami Twojej rodziny, znanej jako Circle. Gdy zostaniesz dodany do kręgu, wszyscy członkowie będą mogli zobaczyć Twoją lokalizację i miejsce, w którym byłeś. Możesz także ustawić Alerty miejsc, aby informować Cię, gdy członek Twojego kręgu przybędzie lub opuści określoną lokalizację.

Aplikacja używa zarówno Twojej lokalizacji GPS, jak i połączenia danych, aby regularnie wysyłać aktualizacje na swoje serwery. Jest to następnie śledzone i zapisywane w sekcji Historia w profilu każdego członka kręgu. W zależności od tego, czy posiadasz subskrypcję premium jednego z płatnych pakietów, dostępne są również dodatkowe raporty, takie jak Raport Kierowcy.

Krąg rodzinny

Dzięki temu członkowie Twojego kręgu poinformują Cię, gdzie jechałeś, jak szybko jechałeś, a nawet jeśli wykonałeś niebezpieczne ruchy, takie jak zbyt mocne hamowanie lub zbyt szybkie przyspieszanie.

Ponieważ jest to sieć społecznościowa, umożliwia wysyłanie wiadomości na czacie między członkami kręgu. Chociaż może to być przydatne, jeśli zauważysz, że Twój tata odbiera zakupy spożywcze i chcesz złożyć wniosek, nie jest to takie wspaniałe, jeśli próbujesz uciec w miejsce, do którego nie powinieneś iść bez telefonu.

usuń życie360

Czy możesz usunąć swoją historię Life360?

Technicznie tak, możesz, ale sposób, w jaki to zrobisz, prawdopodobnie nie przyniesie pożądanych rezultatów. Jeśli próbujesz uciec od kontroli i ukrywać swoje działania przed rodzicami lub partnerem, to nie będzie to skuteczne.

Zasadniczo jedynym sposobem na całkowite pozbycie się historii jest usunięcie konta Life360 lub opuszczenie kręgu. Oczywiście inni członkowie Twojego kręgu zostaną poinformowani o tym, że nie jesteś już połączony z aplikacją i jest całkiem prawdopodobne, że wkrótce pojawią się niewygodne pytania.

Nie możesz też uciec od samego wyłączenia GPS lub połączenia transmisji danych w telefonie, ponieważ aplikacja poinformuje innych członków Twojego kręgu, że przeszedłeś w tryb offline. Dodatkowo, ponieważ śledzi stan baterii i informuje członków Circle, gdy Twój telefon jest niski, trudno jest uciec od samego powiedzenia, że ​​Twój telefon umarł.

Jedynym innym sposobem całkowitego usunięcia historii jest usunięcie konta z kręgu. To mogłoby zadziałać, ale prawdopodobnie wymagałoby to oszustwa z twojej strony, ponieważ potrzebowałbyś dostępu do jednego z telefonów twoich rodziców. „Ups, przepraszam, mamo, przez przypadek skasowałem się z Kręgu. Czy możesz mnie znowu dodać? Nie jest to najbardziej przekonujące podejście, ale może Ci się przydać.

Napędowy

Ile historii jest przechowywane?

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli nie korzystasz z jednej z płatnych subskrypcji, to Historia Twoich ruchów będzie dostępna do przeglądania tylko przez dwa dni. Potem nie mogą zobaczyć, co porabiałeś. Jeśli jednak Twoja rodzina wykupiła jedną z opcji premium, będzie mogła uzyskać dostęp do historii z ostatnich trzydziestu dni.

Warto również pamiętać, że niekoniecznie jesteś bezpieczny przed złapaniem, jeśli korzystasz tylko z bezpłatnej wersji. Life360 przechowuje ostatnie trzydzieści dni, niezależnie od tego, czy jeszcze za to płacisz.

Dlatego po przejściu na płatny pakiet natychmiast uzyskasz dostęp do ostatnich trzydziestu dni historii. Biorąc pod uwagę, że najtańsza subskrypcja „Plus” kosztuje tylko 2,99 USD miesięcznie, nie jest wykluczone, że Twoja rodzina może zapłacić cenę tylko po to, aby dowiedzieć się, co robisz.

Jakie są inne opcje?

Tak naprawdę nie ma gwarancji, że zadziała. Możesz użyć jednej z różnych aplikacji do fałszowania GPS dostępnych na Androida, takich jak Fałszywa lokalizacja GPS, ale aby to zadziałało, musisz aktywować tryb programisty w telefonie. Apple, będąc spiętym, nie zezwala na aplikacje do fałszowania GPS w App Store, więc będziesz musiał użyć obejścia, aby sfałszować GPS. Na szczęście mamy tutaj artykuł, jak to zrobić.

fałszywy GPS

Jedyną inną realną opcją jest użycie drugiego telefonu lub tabletu, aby sfałszować swoją lokalizację. Chociaż może to być skuteczne w niektórych sytuacjach, szybko staje się oczywiste, jeśli zostawisz go gdzieś na zbyt długo. Nie wspominając już o tym, że zadzwonią do Ciebie lub wyślą Ci wiadomość za pośrednictwem aplikacji, wtedy nie będziesz w stanie odpowiedzieć, co samo w sobie spowoduje dość szybkie wywołanie czerwonych flag.

Tylko trochę powtarzania historii

Pod koniec dnia może warto po prostu ugryźć kulę i zaakceptować fakt, że członkowie Twojej rodziny martwią się o Twoje bezpieczeństwo. Nie dlatego, że oceniamy, oczywiście, ponieważ czasami tego rodzaju aplikacje mogą być używane w nieco apodyktyczny sposób. Warto wziąć pod uwagę, że posiadanie telefonu przy sobie, gdy masz kłopoty, może mieć znaczenie między życiem a śmiercią, więc może to być po prostu warte irytacji.

Jeśli masz jakieś metody usuwania historii Life360, o których nie pomyśleliśmy, chcielibyśmy usłyszeć o nich wszystkie w sekcji komentarzy poniżej!