Jak usunąć wszystkie utwory z Apple Music?

Z ponad 45 milionami utworów Apple Music jest jednym z najbogatszych serwisów do strumieniowego przesyłania muzyki. Użytkownicy iOS mogą znaleźć praktycznie każdy utwór, którego szukają i dodać go do swojej biblioteki. W rezultacie nie byłoby zaskoczeniem, gdyby biblioteka Apple Music z czasem była zaśmiecona.

W zależności od tego, jak bardzo lubisz przesyłać strumieniowo muzykę, możesz zgromadzić setki lub tysiące utworów, z których większości już nie słuchasz. W tym momencie możesz rozważać pomysł wytarcia tablicy do czysta.

Na szczęście Apple oferuje funkcje, które pozwalają to zrobić. Mogą po prostu nie być tam, gdzie się ich spodziewasz.

Zbiorcze usuwanie utworów w Apple Music

Masowe usuwanie to przydatna funkcja w wielu sytuacjach. Pozbywanie się piosenek, których nie chcesz już słuchać, jest jednym z nich. Na szczęście, jeśli chodzi o to, iOS nie brakuje.

Pierwszą rzeczą, o której warto wspomnieć, jest to, że tej funkcji nie można znaleźć w aplikacji Muzyka. To powoduje zamieszanie i sprawia, że ​​ludzie wątpią, czy ta cecha w ogóle istnieje. Cóż, tak, a oto jak uzyskać do niego dostęp:

Otwórz „Pamięć iPhone'a”

Otworzyć Ustawienia aplikacji i przejdź do Ogólny >Przechowywanie iPhone'a. Tutaj zobaczysz wszystkie swoje aplikacje i informacje o tym, ile zajmują miejsca.

Kliknij „Edytuj”

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację Muzyka i dotknij jej. Otrzymasz informacje o ilości miejsca na dane i możliwościach zarządzania nim.

Obok Zalecenia, zobaczysz Edytować Stuknij w nią, a otrzymasz opcję usunięcia wszystkich utworów lub określonych artystów.

Stuknij czerwoną ikonę po lewej stronie, aby usunąć wszystkie utwory, a następnie potwierdź usunięcie.

Jeśli nie masz zbyt wielu utworów, w tym menu możesz usunąć utwory konkretnych wykonawców. Jeśli naprawdę chcesz całkowicie opróżnić swoją bibliotekę, możesz to łatwo.

A co z samą aplikacją Muzyka? Czy istnieje sposób na usunięcie z niego utworów?

Usuwanie utworów z aplikacji muzycznej

Jak wspomniano, nie można masowo usuwać utworów w aplikacji Muzyka. Pozwala jednak usuwać całe listy odtwarzania i albumy, co może się zbliżyć pod względem wygody, jeśli masz zwyczaj grupowania wszystkich utworów.

Jako przykład weźmy usunięcie albumu. Możesz to zrobić w kilku prostych krokach:

Otwórz swoje Biblioteka i przejdź do Albumy.

Znajdź album, który chcesz usunąć i użyj 3D Touch, naciskając nieco mocniej album. Zobaczysz wyskakujące menu z różnymi opcjami.

Uzyskiwać Usuń z biblioteki i potwierdź usunięcie.

Możesz to również zrobić dla wykonawców, list odtwarzania, albumów i pojedynczych utworów. Proces usuwania jest prosty i nie zajmuje dużo czasu, nawet jeśli masz dużo utworów.

Odciążanie aplikacji muzycznej

Przed iOS 11 każdą aplikację można było zainstalować lub całkowicie usunąć. Wraz z wydaniem tej aktualizacji firma Apple wprowadziła przydatną funkcję, która spełnia te dwie opcje gdzieś pośrodku.

Jeśli pójdziesz do Pamięć iPhone'a > Muzyka, zobaczysz Odciąż aplikację opcja. Więc co to robi? Podczas odinstalowywania aplikacji wyrzuca jej dane i pliki binarne, odciążenie usuwa tylko aplikację bez usuwania wszystkich powiązanych z nią danych. Następnie jest przesyłany do kopii zapasowej iPhone'a, aby zwolnić miejsce w telefonie.

Oznacza to, że cała Twoja muzyka nadal będzie pochowana gdzieś w iPhonie, a nawet ikona aplikacji Muzyka nadal będzie tam znajdować. Po dotknięciu aplikacja zostanie ponownie zainstalowana, a wraz z nią wszystkie Twoje dane.

Jest to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz zwolnić trochę miejsca, ale nie chcesz tracić muzyki na zawsze. Następnie możesz popracować nad zwolnieniem przestrzeni dyskowej (lub nawet kupić nowy telefon). Następnie możesz jednym dotknięciem przywrócić całą swoją muzykę.

Często Zadawane Pytania

Czy Apple Music zajmuje dużo miejsca na moim telefonie?

Apple Music aplikacja w ogóle nie zajmuje dużo miejsca. To pobrane utwory mogą zająć miejsce na dysku. Jeśli pamięć urządzenia jest pełna, usunięcie utworów może z pewnością pomóc zwolnić miejsce potrzebne do przeprowadzania aktualizacji, robienia zdjęć i pobierania nowych aplikacji.u003cbru003eu003cbru003eJednym ze sposobów sprawdzenia pamięci Apple Music jest przejście do opcji Ustawieniau003eOgólneu003eInformacje. To da ci podział na to, co zajmuje najwięcej miejsca. Poszukaj „Utworów”, aby ustalić, czy zostało pobranych dużo, czy tylko kilka.

Czy istnieje sposób na automatyczne odciążenie Apple Music?

Tak, w pamięci urządzenia dostępna jest opcja „Odciąż nieużywane aplikacje”. Włącz tę opcję, a Twój iPhone automatycznie zrzuci niepotrzebne informacje, których nie używasz często.

Jeśli usunę utwory z Apple Music, czy mogę je kiedykolwiek odzyskać?

W przeciwieństwie do iTunes, który ma kartę Historia zakupów, Apple Music nie. Oznacza to, że nie będziesz mieć możliwości szybkiego dostępu do jednej karty, aby ponownie pobrać wszystko z przeszłości. Możesz dodać dowolną muzykę kupioną w iTunes, dotykając ikon chmury, ale pobieranie Apple Music nie będzie w ten sposób dostępne.u003cbru003eu003cbru003eMożesz przejść do Ustawieńu003eMuzyka w telefonie i włączyć Synchronizuj bibliotekę (ta opcja jest dostępna tylko wtedy, gdy subskrybujesz Apple Music. Synchronizuj bibliotekę pokaże całą pobraną muzykę na wszystkich Twoich urządzeniach Apple.

Ostatnie słowo

iOS jest powszechnie uważany za najlepszy na świecie system operacyjny dla urządzeń mobilnych, to fakt, że Apple naprawdę myśli i optymalizuje jeden aspekt swoich funkcji i procesów. Jak widać, istnieją różne opcje pozbycia się wszystkich piosenek, tymczasowo lub na stałe.

Prawdę mówiąc, brak takich opcji byłby niewyobrażalny, ponieważ wszyscy wiemy, jak niechętnie Apple zezwala aplikacjom innych firm na dostęp do systemu operacyjnego. Przynajmniej nie ma ku temu powodu, jeśli chodzi o aplikację Muzyka.