Jak usunąć WSZYSTKIE zdjęcia z iPhone'a [luty 2020]

Niezwykle łatwo dać się ponieść emocjom podczas robienia zdjęć. Niezależnie od tego, czy jesteś na wakacjach, na imprezie sportowej, czy po prostu spędzasz wspaniały wieczór ze znajomymi, czasami można zrobić wiele zdjęć. Chociaż posiadanie wielu zdjęć w telefonie nie jest złą rzeczą, mogą one poważnie zatkać przestrzeń dyskową.

Możesz być w stanie uciec od usunięcia kilku niechcianych zdjęć tu i tam, ale w końcu będziesz musiał przejrzeć i usunąć wiele zdjęć, aby pamięć telefonu się nie zapełniała.

Na szczęście usuwanie zdjęć na iPhonie wcale nie jest trudne i każdy może to zrobić z łatwością. W przeszłości usuwanie wszystkich (lub wielu) zdjęć nie było łatwe i zabierało trochę czasu, aby indywidualnie dotknąć każdego zdjęcia. Jednak dzięki specjalnemu dodatkowi do iOS 10 usuwanie mnóstwa zdjęć stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Więc bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się, jak usunąć wszystkie swoje zdjęcia z iPhone'a.

Jak usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone'a?

Jak wielu z was zapewne wie, usunięcie pojedynczego zdjęcia na iPhonie jest dość łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do aplikacji Zdjęcia, dotknąć zdjęcia, które chcesz usunąć, i kliknąć ikonę kosza. Niestety nie ma Zaznacz wszystko przycisk do usuwania zdjęć z rolki aparatu. Jednak funkcja w iOS sprawia, że ​​zbiorcze usuwanie zdjęć jest prawie tak samo łatwe.

Zamiast przeglądać listę zdjęć i stukać w każde zdjęcie, aby oznaczyć je do usunięcia, możesz teraz dotknąć jednego zdjęcia, a następnie przeciągnąć palcem po innych zdjęciach, aby ułatwić wybieranie wielu zdjęć. Możesz nawet wybrać całe rzędy zdjęć do usunięcia, przeciągając je w poprzek, a następnie przesuwając w górę lub w dół, aby usunąć wiele zdjęć.

Aby szybko i łatwo zaznaczyć wszystkie zdjęcia, kliknij zdjęcie w prawym dolnym rogu i bez podnoszenia palca przeciągnij palcem w lewy górny róg ekranu. Twoje zdjęcia powinny automatycznie zacząć się przewijać, wybierając je wszystkie na bieżąco. Wszystko, co musisz zrobić, to poczekać, aż znajdziesz się na górze swoich zdjęć, a następnie nacisnąć ikonę kosza, aby je usunąć. Ułatwia to usunięcie wszystkich lub prawie wszystkich zdjęć w ciągu zaledwie kilku sekund!

Trwale usuń zdjęcia z iPhone'a

Więc teraz, gdy usunąłeś swoje zdjęcia, myślisz, że wszystko jest zrobione, prawda? Zło! Zdjęcia, które usuniesz, w rzeczywistości nadal znajdują się na Twoim urządzeniu i pozostaną tam przez miesiąc, chyba że coś z tym zrobisz. Jeśli chcesz trwale usunąć te zdjęcia, jest to również bardzo łatwe.

Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć Ostatnio usunięte albumu w aplikacji Zdjęcia, przewijając w dół Albumy patka.

Po wejściu do środka wystarczy nacisnąć przycisk Wybierać w prawym górnym rogu ekranu, a następnie Usuń wszystko przycisk w lewym dolnym rogu. Spowoduje to całkowite usunięcie zdjęć z urządzenia. Z drugiej strony możesz odzyskać zdjęcia z tego ekranu, jeśli przypadkowo je usunąłeś. Po prostu dotknij zdjęcia (zdjęć), które chcesz odzyskać, i dotknij Zdrowieć.

Ale przed usunięciem zdjęć (ze względu na dodatkowe miejsce lub z innego powodu) chcesz się upewnić, że w usuwanej partii nie ma żadnych ważnych zdjęć ani pamiątek. Oczywiście to Twój wybór, ale chcesz mieć pewność, że ważnych zdjęć rodziny lub znajomych nie pozbędziesz się przypadkiem.

Jak zwolnić miejsce na zdjęcia na iPhonie?

Dla tych, którzy chcą zwolnić miejsce na swoim iPhonie, ale nie chcą usuwać żadnych cennych zdjęć, istnieje kilka rozwiązań. Najprościej jest zapłacić za miejsce w iCloud. iCloud zaczyna się od zaledwie 0,9 USD / miesiąc za 50 GB, co dla większości ludzi jest łatwe do opanowania. Jeśli potrzebujesz więcej niż 50 GB miejsca, możesz zwiększyć pojemność do 200 GB za 2,99 USD miesięcznie.

Jeśli chcesz bezpłatnie zwolnić miejsce bez usuwania zdjęć, możesz pobrać aplikację Zdjęcia Google. Bezpłatnie tworzy kopie zapasowe wszystkich Twoich zdjęć na wszystkich Twoich urządzeniach. Jedynym minusem jest to, że będziesz musiał usunąć zdjęcia ręcznie po ich utworzeniu kopii zapasowej, ale kiedy nauczysz się tego robić, łatwo nadążyć. Jeśli jesteś subskrybentem Amazon Prime, możesz zrobić to samo z Amazon Photos.

Na koniec możesz poszukać innych sposobów na zwolnienie pamięci iPhone'a, które nie są związane z Twoimi zdjęciami. Na przykład możesz spróbować usunąć aplikacje, stare wiadomości i załączniki do wiadomości. Isc do Przechowywanie iPhone'a sekcja Ustawienia aplikacja zapewni zautomatyzowane rozwiązania w celu zwolnienia miejsca na dane. Zdjęcia będą prawdopodobnie największą kategorią pamięci dla większości ludzi, ale możesz znaleźć kilka dodatkowych gigabajtów gdzie indziej.