Jak usunąć wszystkie wiadomości e-mail z Gmaila z iPhone'a?

Czy ikona Gmaila ma w prawym górnym rogu czerwoną plamkę z 4-cyfrową liczbą?

Jak usunąć wszystkie wiadomości e-mail z Gmaila z iPhone'a?

Jeśli korzystasz z Gmaila od jakiegoś czasu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odpowiedź brzmi „tak”. Bez względu na to, jak bardzo starasz się trzymać z daleka od wszelkiego rodzaju list adresowych, bałagan w Gmailu na pewno w pewnym momencie się wydarzy. Jeśli użyjesz go do celów biznesowych, prawdopodobnie stanie się to prędzej niż później.

Więc co robisz w tej sytuacji? Niestety wersja aplikacji Gmail na iOS nie pozwala na usunięcie wszystkich e-maili. Nie ma takiej funkcji natywnej dla aplikacji, więc będziesz musiał znaleźć inne podejście. Najpierw spójrzmy, co ty Móc zrobić z poziomu aplikacji.

Usuwanie wielu wiadomości e-mail z Gmaila

Jeśli chodzi o usuwanie wiadomości e-mail, aplikacja Gmail na iOS nie jest tak naprawdę bogata w funkcje. Możesz usunąć każdy e-mail osobno lub wybrać wiele e-maili i je usunąć. Problem z drugą opcją polega na tym, że musisz ręcznie wybrać każdy e-mail, co może zająć dużo czasu, a dla niektórych nawet wieczność.

Mimo to, jeśli tak chcesz się do tego zabrać, oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz aplikację Gmail na swoim iPhonie.
 2. Wybierz folder, w którym znajdują się e-maile.

 3. Na liście wiadomości e-mail dotknij okrągłej miniatury reprezentującej profil użytkownika. To zmieni miniatury w pola wyboru.

 4. Wybierz e-mail lub e-maile, które chcesz usunąć, a następnie stuknij ikonę kosza u góry ekranu.

Jak widać, jest to bardzo łatwe, ale nie jest to wygodny sposób na usunięcie wszystkich e-maili z Gmaila. Dlatego jeśli naprawdę chcesz to zrobić, będziesz musiał użyć komputerowej wersji Gmaila.

Usuwanie wszystkich e-maili z Gmaila na pulpicie

Teraz sprawy stają się łatwe. Komputerowa lub internetowa wersja Gmaila zawiera bardzo wygodny sposób na szybkie usuwanie wszystkich niechcianych wiadomości e-mail. Przyjrzyjmy się, jak to działa.

 1. Otwórz Gmaila w przeglądarce internetowej.
 2. Przejdź do folderu, z którego chcesz usunąć wszystkie e-maile.
 3. Kliknij pole wyboru Wybierz wszystko w prawym górnym rogu ekranu. Wybrałeś wszystkie e-maile na stronie. Aby wybrać wszystkie e-maile w folderze, przejdź do Zaznacz wszystko XXX rozmowy w Teczka.
 4. Kliknij ikonę kosza, aby przenieść wybrane wiadomości e-mail do folderu Kosz.

Jeśli nie masz zbyt wielu folderów, usunięcie wszystkich e-maili z Gmaila po jednym folderze nie powinno zająć dużo czasu. Wszystko, co robisz w komputerowej wersji Gmaila, zostanie automatycznie zsynchronizowane z aplikacją na wszystkich Twoich urządzeniach, co dzieje się przy następnym otwarciu aplikacji w połączeniu z internetem.

Usuwanie wszystkich wiadomości e-mail Gmaila z określonej kategorii

Oprócz usuwania wszystkich e-maili istnieją proste sposoby wybrania określonej grupy lub kategorii wiadomości e-mail do usunięcia. Załóżmy, że masz jeden kontakt, który zasypuje Cię wiadomościami e-mail, których nigdy nie czytałeś. W takim przypadku możesz po prostu usunąć wszystkie e-maile od tego jednego użytkownika.

Aby to zrobić, po prostu najedź kursorem na ich nazwę, a pojawi się wyskakujące okienko.

Kliknij przycisk E-maile, a otrzymasz listę zawierającą tylko e-maile od tego użytkownika. Następnie możesz je usunąć, wykonując czynności opisane w poprzedniej sekcji.

Możesz także użyć paska wyszukiwania i funkcji Etykiety, aby wybrać wiadomości e-mail do usunięcia. Na przykład, jeśli wpiszesz etykieta: nieprzeczytane, otrzymasz listę wszystkich nieprzeczytanych e-maili, którą możesz usunąć kilkoma kliknięciami.

Możesz wprowadzić prawie każdą inną etykietę i filtrować wiadomości e-mail, takie jak użytkownik, zawartość wiadomości e-mail, różne foldery i wiele innych kryteriów.

Jeśli masz dużo spamu lub e-maili promocyjnych, możesz wpisać nadawcę w pasku wyszukiwania, aby je zawęzić. Po przefiltrowaniu możesz nadal je wszystkie usuwać. Dobrym pomysłem jest również zaznaczenie opcji anulowania subskrypcji dla każdego nadawcy, aby upewnić się, że nie zapełni się ponownie Twojej skrzynki pocztowej.

Usuń czerwone powiadomienie

Dla tych, którzy nie chcą usuwać wszystkich swoich e-maili, jest jeszcze jedna prosta opcja. Dzięki przyjaznemu interfejsowi Apple możesz dostosować sposób otrzymywania powiadomień. Czerwone powiadomienie jest w rzeczywistości nazywane „plakietką”. Aby usunąć te plakietki, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz „Ustawienia” na swoim iPhonie
 2. Przewiń w dół i dotknij „Powiadomienia”

 3. Znajdź Gmaila na liście opcji (powinny być wymienione alfabetycznie)

 4. Wyłącz opcję odznak, aby zmieniła kolor na szary.

Jeśli nie chcesz tracić czasu na usuwanie wiadomości, spowoduje to wyłączenie denerwujących i uporczywych czerwonych powiadomień.

Oznacz wszystkie jako przeczytane

Dla tych, którzy używają aplikacji pocztowej Apple do monitorowania i kontrolowania swojego konta Gmail, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pozbyć się czerwonej plamki i ciągłego przypominania, że ​​masz dużo e-maili.

Możesz oznaczyć wszystko jako przeczytane za pomocą aplikacji:

 1. Otworzyć Poczta w telefonie.
 2. Uzyskiwać Edytować w prawym górnym rogu.

 3. Uzyskiwać Zaznacz wszystko w lewym górnym rogu.

 4. Na dole wybierz znak.

 5. Pojawi się menu z „Flagą” i Oznacz jako przeczytane opcje – dotknij Oznacz jako przeczytane.

Chociaż nie usuwa to twoich e-maili, usuwa czerwone powiadomienie.

Ostatnie słowo

Niestety w aplikacji Gmail na iOS brakuje niektórych wygodnych funkcji, których potrzebują użytkownicy. Masowe usuwanie jest zdecydowanie jednym z najważniejszych, ponieważ jest to problem, który nęka wielu użytkowników Gmaila.

Na szczęście na ratunek przychodzi wersja na komputery stacjonarne. Jak widać, bardzo łatwo jest pozbyć się każdej poczty po jednym folderze na raz.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących iPhone'a lub Gmaila, możesz zamieścić swoje pytanie w sekcji komentarzy poniżej. A jeśli Google udostępni funkcję masowego usuwania, poinformujemy Cię o tym.