Jak usunąć cały jeden kolor w Photoshopie

Opanowanie Photoshopa nie jest łatwym zadaniem. Program oferuje mnóstwo funkcji, których zrozumienie może zająć trochę czasu i wysiłku. Jeśli jesteś nowicjuszem, prawdopodobnie masz przed sobą długą drogę, zanim będziesz mógł w pełni wykorzystać potencjał Photoshopa.

Jak usunąć cały jeden kolor w Photoshopie

Nawet jeśli nie, zawsze możesz się nauczyć nowych wskazówek i sztuczek. Doskonałym przykładem jest zarządzanie kolorami. Sam ten aspekt ma szerokie spektrum funkcji, których przejście zajmie trochę czasu.

Na pierwszy rzut oka usuwanie koloru nie wydaje się takie skomplikowane. Wystarczy użyć narzędzia Magic Wand, wybrać kolor, który chcesz usunąć i nacisnąć kasować, prawidłowy?

Zło. Spróbuj to zrobić i zobacz, co się stanie. Istnieje duża szansa, że ​​w niektórych złożonych elementach obrazu pozostaną fragmenty i plamy koloru.

Więc co możesz zrobić?

No cóż, jest niewielka, ładna funkcja, która będzie bardzo pomocna – narzędzie Zakres kolorów.

Usuwanie wszystkich kolorów za pomocą narzędzia Zakres kolorów

Narzędzie Zakres kolorów umożliwia wybieranie i manipulowanie podzbiorem kolorów w obrazie. Po zdefiniowaniu wyboru możesz go zastąpić lub usunąć w zaledwie kilku krokach.

Nie jest to najłatwiejsza w użyciu funkcja, ale jest wygodna i możesz zrozumieć, jak działa po kilku powtórzeniach.

Aby rozpocząć, otwórz swój obraz w Photoshopie. Ten, który widzisz poniżej, jest świetnym przykładem, ponieważ ma wiele ostrych krawędzi, które są największym wrogiem narzędzia Magiczna różdżka, ponieważ zwykle zawierają kolor, który próbujesz usunąć.

Po uzyskaniu obrazu najlepiej zduplikować warstwę, ponieważ pozwoli to łatwo cofnąć wszelkie błędy. Dobrym pomysłem byłoby również przybliżenie określonych części obrazu, aby łatwiej wybrać kolor.

Gdy to zrobisz, przejdź do Wybierz > Zakres kolorów.

Stąd otrzymasz wiele opcji, które możesz dostosować, aby skutecznie usunąć określone kolory.

To, co chcesz tutaj zrobić, to wybrać narzędzie Kroplomierz (zwykłe) i kliknąć kolor, który chcesz usunąć. Następnie dostosuj rozmycie, aby dopasować dokładność wyboru. W ten sposób dostosowuje zakres kolorów i zmienia liczbę określonych pikseli, które zostaną usunięte. Może to zająć trochę prób i błędów, więc możesz trochę poeksperymentować.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest skorzystanie z opcji Zlokalizowany klaster kolorów. Zarządza przestrzenią między punktem próbkowania a wszystkimi kolorami, które zostaną usunięte. Jest to przydatne, gdy masz wiele elementów o podobnych kolorach i chcesz je uwzględnić/wykluczyć z wyboru.

Po dostosowaniu wszystkich parametrów możesz nacisnąć Usuń, aby usunąć cały ten jeden kolor.

Jeśli przybliżysz się bliżej, zobaczysz, że nie tylko zwykły biały kolor został usunięty, ale także wszystkie szare obszary i cienie. Nie ma znaczenia, czy chcesz usunąć kolor z pierwszego planu, czy z tła, proces jest taki sam.

Następnie możesz wybrać inny kolor, aby zastąpić usunięty. Wystarczy stworzyć nową warstwę i dodać nowy kolor. Jeśli udało Ci się całkowicie usunąć wybrany zakres kolorów, nowy kolor powinien pojawić się bez żadnych plam ani łat.

Problem, który możesz napotkać, polega na tym, że niektóre duże czarne lub białe obszary wydają się półprzezroczyste po usunięciu określonego koloru. Nie oznacza to, że popełniłeś błąd i możesz to łatwo naprawić.

Po wybraniu zakresu kolorów naciśnij Ctrl + Shift + I (Command + Shift + I, jeśli jesteś użytkownikiem Maca) i utwórz nową warstwę, która będzie znajdować się pod półprzezroczystymi obszarami. Wypełnij warstwę kolorem obiektu, który stracił przezroczystość, a następnie połącz warstwy, naciskając Ctrl + Shift + E (Command + Shift + E na Macu). To przywróci normalny obraz i będzie można kontynuować edycję.

Ostatnie słowo

Nie jest to najłatwiejsze, ale usunięcie całego tego samego koloru z obrazu jest z pewnością wykonalne i można łatwo przyzwyczaić się do tych funkcji. Po kilkukrotnym wykonaniu stanie się to intuicyjne i będziesz w stanie to zrobić w mgnieniu oka.

Jak wspomniano, istnieje wiele funkcji programu Photoshop, z którymi mogą zmagać się nawet bardziej doświadczeni użytkownicy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie, podziel się swoimi pytaniami w komentarzach poniżej.