Jak usunąć wszystkie zakładki na iPhonie

Zakładki to bardzo przydatna funkcja, którą ma każda nowoczesna przeglądarka internetowa. Pozwalają Ci zapisywać najważniejsze strony internetowe, które Twoim zdaniem będziesz chciał ponownie odwiedzić w przyszłości. Są bardzo wygodne, więc większość ludzi używa ich regularnie.

Jeśli jesteś jednym z nich, wiesz, jak szybko możesz zostać zasypany zakładkami. Utrudnia to ich przeglądanie i podważa cel tej funkcji. Dlatego prawidłowe zarządzanie zakładkami jest niezbędne, aby zapewnić, że są one tak łatwe w użyciu, jak powinny.

Obejmuje to usuwanie zakładek, które Twoim zdaniem nie będą już potrzebne. Jest kilka powodów, aby to zrobić.

Po co usuwać zakładki na iPhonie?

Podobnie jak wszystko inne na Twoim iPhonie, zakładki zajmują miejsce na dane. Dane Safari się gromadzą i po pewnym czasie mogą stać się dość ciężkie. Na początku możesz tego nie zauważyć, ale istnieje duża szansa, że ​​przeglądarka w pewnym momencie zajmie sporo miejsca na Twoim iPhonie.

To pierwszy powód, dla którego powinieneś usuwać zakładki. To samo dotyczy historii wyszukiwania, plików cookie i wszelkich innych pozornie małych fragmentów danych. Mimo, że żaden z nich sam nie zajmuje dużo miejsca, budują i rozsadzają Safari.

Jak zapewne wiesz, brak miejsca na dane może spowodować opóźnienie Twojego iPhone'a. Nawet w nowszych modelach, które oferują tonę, ciężcy użytkownicy mogą tego doświadczyć w tym czy innym momencie. Oczywiście istnieją znacznie większe elementy do usunięcia niż zakładki, takie jak zdjęcia lub aplikacje, ale usunięcie zakładek może pomóc iPhone'owi lub przynajmniej Safari działać płynniej.

Wiele osób nie wie, że zakładki mogą być również odpowiedzialne za rozpowszechnianie złośliwego oprogramowania, co jest kolejnym mocnym powodem do usunięcia zakładek. Często jesteśmy ostrzegani przed szkicowymi wiadomościami iMessage, e-mailami lub aplikacjami, ale wiele osób przeocza przeglądanie stron internetowych. Istnieje wiele rodzajów złośliwego oprogramowania, które mogą zainfekować Twój telefon bez pobierania czegokolwiek.

Chociaż zakładki nie mogą zawierać złośliwych plików, mogą prowadzić do pozornie legalnych witryn, które zaczną pobierać złośliwe oprogramowanie na iPhone'a, gdy tylko je odwiedzisz. Alternatywnie, kliknięcie na nie może wywołać funkcje JavaScript, które mogą wpłynąć na funkcjonalność Twojego telefonu. Z tego powodu usunięcie zakładek jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli odwiedziłeś niektóre niezabezpieczone strony internetowe.

Jak widać, coś tak prostego, jak usunięcie zakładek, może przynieść więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, spójrz na poniższe sekcje.

Usuwanie zakładek z Safari

Najłatwiejszym sposobem usunięcia zakładek jest zrobienie tego z poziomu przeglądarki. Jest to dość prosty proces, ale może nie być tak oczywisty, jak niektórzy by się spodziewali. Oto, co musisz zrobić:

  1. Otwórz Safari.

  2. Stuknij w Zakładki ikonę u dołu ekranu.

  3. Tutaj zobaczysz wszystkie swoje zakładki. Niestety nie ma możliwości wybrania i usunięcia wielu zakładek naraz, więc będziesz musiał usunąć każdą z nich osobno. Aby to zrobić, dotknij Edytować przycisk, a następnie dotknij czerwonego przycisku minus i wybierz Kasować w prawym dolnym rogu ekranu.

Otóż ​​to! Jak widać, jest to bardzo łatwe i możesz szybko usunąć zakładki, których nie potrzebujesz. Byłoby o wiele wygodniej, gdyby istniała możliwość wybrania większej liczby na raz, ale na razie jest to droga do zrobienia.

Korzystaj z oprogramowania innych firm

Chociaż usuwanie zakładek z Safari jest dość skuteczne, nadal można je odzyskać za pomocą narzędzia do odzyskiwania. Mimo że dla większości użytkowników, którzy chcą po prostu uporządkować swoją bibliotekę, wystarczy, użytkownicy, którym zależy na bezpieczeństwie, nie powinni polegać wyłącznie na tej metodzie.

Jeśli jesteś wśród nich, dobrym pomysłem może być skorzystanie z oprogramowania innych firm. To jedyny sposób, aby upewnić się, że Twoje zakładki zniknęły na dobre.

Istnieje wiele opcji, z których wszystkie obiecują zrobić to samo. Możesz jednak przeprowadzić rozeznanie, aby dowiedzieć się, czy są one bezpieczne i skuteczne. Gdy masz pewność, że oprogramowanie jest legalne, możesz go użyć, aby trwale pozbyć się zakładek.

Podsumowanie

Teraz, gdy wiesz, jak usunąć zakładki z iPhone'a, możesz wybrać jedną z dwóch dostępnych opcji. Jeśli szukasz tylko lepiej zorganizowanej listy, wystarczy zastosować pierwszą metodę.

Jeśli jednak chcesz się upewnić, że nie ma możliwości odzyskania zakładek, dobrym pomysłem może być dodatkowe oprogramowanie. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, pamiętaj, aby wybrać to ostrożnie, aby nie martwić się już o niechciane zakładki.