Jak naprawić złamaną nogę w DayZ

Jak wszystkie porządne, hardkorowe gry survivalowe, DayZ nie pozwala graczowi wędrować, jakby nic się nie stało po kontuzji. Jeśli nie wyleczysz się na czas, umrzesz. Wraz z aktualizacją 1.10, siedem lat po premierze gry, gracze otrzymali nowy rodzaj kontuzji, o który trzeba się martwić – złamania kości.

Jak naprawić złamaną nogę w DayZ

Złamania nóg w DayZ (a także w prawdziwym życiu) należy jak najszybciej zająć. W tym przewodniku pomożemy Ci rozwiązać ten problem i pozostać przy życiu w trudnym świecie DayZ. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak naprawić złamaną nogę w grze.

Jak naprawić złamaną nogę w DayZ

Branie morfiny i udawanie, że noga nie boli, nie jest już możliwe w DayZ. Zamiast tego musisz stworzyć szynę. Co więcej, złamanie nie znika magicznie po założeniu szyny. Z czasem goi się powoli. Ale dość gadania, oto instrukcja tworzenia szyny:

 1. Zbierz cztery szmaty lub jeden bandaż i dwa krótkie kije.

 2. Otwórz swój ekwipunek i wyposaż się w dwa kije.
 3. Następnie przeciągnij szmaty lub bandaż do rąk.

 4. Otwórz stół rzemieślniczy i przewijaj przepisy, aż znajdziesz „Splint”.

 5. Naciśnij lewy przycisk myszy i przytrzymaj go podczas tworzenia szyny. Po zakończeniu zobaczysz pokaz szyny w zakładce „Okolice”. Na konsoli Xbox naciśnij i przytrzymaj przycisk „B”. Na PlayStation4 naciśnij i przytrzymaj przycisk kółka.

 6. Załóż szynę na nogę.

Chociaż tworzenie szyny pomaga w walce z złamaniami, rana zagoi się tylko wtedy, gdy osiągniesz następujące statystyki:

 1. 2.600 wody
 2. 4.000 Jedzenie
 3. 5.000 Krwi
 4. 5.000 zdrowia

W związku z tym będziesz musiał dobrze się wyspać, zjeść obiad i przez jakiś czas uniknąć kontuzji lub bójek.

Jak działają złamania kości w DayZ?

Możesz się zastanawiać, dlaczego miałbyś się przejmować złamaniem kości w DayZ, jeśli to cię nie zabije. Wszystko, co musisz zrobić, to uniknąć nowych kontuzji i dobrze się wyspać i dobrze się odżywiać. Problem polega na tym, że nowe obrażenia są o wiele łatwiejsze przy złamanej kości, niż gdy jesteś zdrowy. Dlatego.

Nie możesz biegać ze złamaną nogą, nawet z założoną szyną. A ponieważ możesz tylko chodzić, wrogom łatwiej cię złapać. Na szczęście nadal możesz jeździć i wspinać się po przeszkodach, pod warunkiem, że są niskie. To jedyny sposób na uniknięcie kłótni.

Zastrzyk morfiny może pomóc tylko w przypadku urazu nogi innego niż złamanie kości. Zwiększy twoje zdrowie i umożliwi bieganie. Ale to nie robi nic przeciwko samym złamaniom.

Złamania kości zdarzają się tylko wtedy, gdy skaczesz z określonej wysokości. Jeśli skoczysz z wysokości do trzech metrów, nie zauważysz spadku HP ani obrażeń. Na wysokości od czterech do 10 metrów twoje HP zmniejszy się. Złamanie nastąpi tylko wtedy, gdy skoczysz z takiej wysokości kilka razy z rzędu. Ale jeśli skoczysz z wysokości ponad 10 metrów, złamanie jest prawie nieuniknione. Nie próbuj jednak skakać z ponad 14 metrów, ponieważ prawdopodobnie doprowadzi to do śmierci.

Nie możesz doznać drugiego złamania kości, podczas gdy obecnie goisz się z jednego. Jednak nie można również zapobiec złamaniu, zakładając wcześniej bandaż.

Czy mogę wyleczyć złamanie kości bez szyny?

Tak, złamania kości leczą się same, jeśli osiągniesz niezbędne statystyki:

 1. 2.600 wody
 2. 4.000 Jedzenie
 3. 5.000 Krwi
 4. 5.000 zdrowia

Jednak bez szyny zajmie to około dwa razy dłużej. W związku z tym masz znacznie większą szansę na śmierć, ponieważ będziesz musiał dłużej unikać nowych kontuzji. W DayZ nie jest to proste zadanie. Średnio wyleczenie złamania nogi za pomocą szyny zajmuje około 30-40 minut gry. Bez szyny proces może trwać 70-80 minut.

Skąd wziąć materiały na szynę?

Ustaliliśmy, że nie należy zaniedbywać szyny w przypadku złamania kości. Teraz prawdopodobnie chcesz wiedzieć, gdzie znaleźć materiały. Oczywistym jest, że możesz zdobywać patyki, ścinając drzewa lub krzewy. Jeśli chodzi o szmaty, będziesz musiał pociąć trochę ubrań. Uważaj jednak, aby nie zamarznąć na śmierć, poświęcając ostatnią koszulkę. Alternatywnie możesz poszukać spawnów medycznych łupów na bandaże.

Dbać

Naprawianie złamania kości w DayZ nie różni się zbytnio od robienia tego w prawdziwym życiu i właśnie ten realizm sprawia, że ​​kochamy tę grę. Poczołgaj się w bezpieczne miejsce, załóż szynę, rozpal ogień i zdobądź pyszne jedzenie (lub dowolne jedzenie, które możesz znaleźć). Co najważniejsze, unikaj fizycznych spotkań i nie skacz z niewskazanej wysokości. Nie zrobiłbyś tego w prawdziwym życiu, prawda?

Jaki był najgłupszy sposób na złamanie kości w DayZ? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.