Jak utworzyć drugie konto na Instagramie?

Chcesz założyć drugie konto na Instagramie? Chcesz konto firmowe i konto dla siebie? Zarządzasz wieloma kontami dla klientów? Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć mieć drugie lub nawet trzecie konto na Instagramie. Ten samouczek pokaże Ci, jak je tworzyć i efektywnie nimi zarządzać.

Co zaskakujące, Instagram jest bardzo otwarty dla użytkowników posiadających wiele kont. Sieci społecznościowe zwykle nie są tak akceptujące, wolą pozostać przy jednym koncie i zadowolić się dzieleniem uwagi między pracą a domem. Instagram tak wspiera wiele kont, że firma ułatwia nawet przełączanie się między nimi bezpośrednio w aplikacji.

Dla marketerów w mediach społecznościowych, właścicieli małych firm lub osób o wielu pasjach to świetna wiadomość. Instagram ma zwykle wąski zakres, a konto często koncentruje się na jednej rzeczy. Wszelkie odstępstwa od tego mogą osłabić przekaz, zwłaszcza jeśli promujesz markę lub firmę. Tutaj pojawia się wiele kont.

To samo dotyczy dzielenia życia osobistego i zawodowego. Możesz mieć Insta do pracy i jedną do zabawy i całkowicie oddzielić dwie strony swojego życia.

Tworzenie drugiego konta na Instagramie

Zaletą tej konfiguracji jest to, że zamiast logować się na osobne konta, wszystkie konta na Instagramie można połączyć ze sobą, aby wszystko było ładnie i schludnie.

 1. Otwórz swoje główne konto na Instagramie.

 2. Wybierz ikonę swojego profilu w prawym dolnym rogu.

 3. Stuknij ikonę menu z trzema liniami w prawym górnym rogu.

 4. Wybierz ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do ustawień.

 5. Wybierz Dodaj konto na samym dole.

 6. Wybierz swoją nazwę użytkownika i wybierz Dalej, aby kontynuować.

 7. Użyj innego adresu e-mail niż ten, który jest już połączony z Instagramem.

 8. Potwierdź swoje konto e-mail, wpisując kod potwierdzający wysłany na adres.

 9. Ustaw swoje zdjęcie profilowe i postępuj zgodnie z kreatorem rejestracji.

Możesz połączyć swoje konto na Facebooku z kontem na Instagramie, jeśli chcesz, ale tylko wtedy, gdy nie zrobiłeś tego dla swojego głównego konta. Niezależnie od metody używanej w kroku 7, telefonu, poczty e-mail lub Facebooka, musi ona różnić się od metody użytej dla tego konta głównego. Jeśli użyjesz tych samych danych, zobaczysz błąd informujący, że te dane są już w użyciu lub słowa w tym celu.

Łączenie drugiego konta na Instagramie

Jeśli masz już drugie konto na Instagramie, możesz połączyć je z głównym, zamiast tworzyć kolejne, jeśli wolisz. Wykorzystuje podobny proces jak powyżej. Za pomocą tej metody możesz połączyć do pięciu kont jednocześnie.

 1. Otwórz swoje główne konto na Instagramie.
 2. Wybierz swój profil i trzywierszową ikonę menu w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do ustawień.

 4. Wybierz Dodaj konto na samym dole.

 5. Wprowadź inne dane konta i zapisz je.

Oba konta powinny być teraz połączone. Chociaż nic się nie zmienia w samych kontach, sprawi to, że przełączanie się między nimi będzie łatwiejsze niż wcześniej.

Przełączanie się między kontami na Instagramie

Proces przełączania się między połączonymi kontami jest taki sam, niezależnie od tego, czy utworzyłeś nowe drugie konto, czy połączyłeś już istniejące.

 1. Otwórz aplikację Instagram i wybierz swój profil.

 2. Wybierz swoją nazwę użytkownika u góry. Przy połączonych kontach pojawi się małe wyskakujące okienko.

 3. Wybierz konto, na które chcesz się przełączyć.

W zależności od używanego telefonu wybór konta będzie menu rozwijanym lub wyskakującym. Tak czy inaczej, wybierz konto, a natychmiast się przełączysz.

Usuń połączone konto na Instagramie

Jeśli zarządzasz wieloma kontami i połączyłeś je, a następnie musisz usunąć jedno, to jest to łatwe. To prawie odwrotność łączenia ich.

 1. Zaloguj się na konto Instagram, które chcesz usunąć.
 2. Wybierz swój profil i trzywierszową ikonę menu w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do ustawień.

 4. Wybierz Wyloguj się z konta.

Spowoduje to usunięcie powiązania między kontem, na które byłeś zalogowany, a tymi, z którymi był połączony. Następnie możesz odpowiednio usunąć lub zapomnieć o tym koncie.

Usuń konto na Instagramie

Usunięcie konta na Instagramie to drastyczny środek, ale jeśli już go nie używasz, jest to przydatne zadanie porządkowe. Usunięcie konta jest nieodwracalne, więc po zakończeniu to wszystko. Jeśli chcesz usunąć, oto jak.

 1. Otwórz przeglądarkę na swoim urządzeniu i przejdź do strony usuwania konta na Instagramie.
 2. Wypełnij krótki formularz z prośbą o usunięcie, podaj powód i podaj swoje hasło.

 3. Po zakończeniu wybierz opcję Trwale usuń moje konto.

Instagram może próbować Cię zatrzymać, oferując wskazówki lub pomoc w utrzymaniu konta, ale w końcu zrobi to, o co poprosisz i usunie je.