Jak dołączyć do czajnika znajomych w Genshin Impact

Co mają wspólnego magiczne czajniki i wizyty w wirtualnych grach wideo? Obie są częścią nowej funkcji mieszkaniowej Genshin Impact, która została ujawniona społeczności graczy wraz z aktualizacją 1.5 w kwietniu 2021 roku. Dzięki temu nowemu systemowi gracze mogą projektować własne domy, wytwarzać różne przedmioty, aby udekorować swoją niestandardową przestrzeń światową i otwierać te królestwa na przyjazne wizyty.

Jak dołączyć do czajnika znajomych w Genshin Impact

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak odblokować tę wyjątkową funkcję i oczywiście wpadnij do czajników znajomych, aby je odwiedzić.

Jak dołączyć do czajnika znajomych w Genshin Impact

Deweloperzy z miHoYo zrobili to ponownie z inną funkcją, o której fani rozmawiają. Chociaż społeczność była pełna rozmów o najnowszych postaciach wprowadzonych w aktualizacji 1.5 i powtórce baneru Zhongli, graczy zaskoczył jeden aspekt aktualizacji – system mieszkaniowy.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Twoi znajomi udekorowali swój nowy świat lub pochwalić się swoim, nie jesteś sam. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć korzystanie z tego systemu, a co ważniejsze, jak wpadać na wizyty.

Podstawy i dostęp do doniczek Serenitea

Czajniczek lub dzbanek Serenitea stał się dostępny dla wszystkich graczy, którzy mają 35 lub wyższy ranking przygód i ukończyli określoną część serii zadań Archon. Gdy osiągniesz wymagany poziom i ukończysz rozdział 1, akt 3, „Nowa gwiazda zbliża się”, zobaczysz nowe dostępne światowe zadanie. Zadanie nazywa się „Czajniczek do domu”, a Madame Ping w porcie Liyue jest osobą, z którą można o tym porozmawiać.

Zanim wpadniesz w panikę, zadanie odblokowania garnka Serenitea jest stosunkowo krótkie i polega głównie na udaniu się do różnych miejsc w Porcie. Po ukończeniu tego mini-zadania otrzymasz garnek jako nagrodę i skutecznie odblokujesz system mieszkaniowy. Otrzymasz również swój pierwszy zestaw projektów mebli do udekorowania swojego nowego domu.

Dołączanie do królestwa przyjaciela

Jeśli chcesz odwiedzić królestwo przyjaciela za pośrednictwem Pot, proces jest stosunkowo prosty. Sprawdź poniższe kroki, aby rozpocząć:

 1. Otwórz menu gry.
 2. Wybierz ikonę „Znajomi”.

 3. Przewiń listę i znajdź znajomego, którego chcesz odwiedzić.

 4. Wybierz awatar znajomego.

 5. Naciśnij „Poproś o odwiedzenie Serenitea Pot” z listy opcji w menu rozwijanym.
 6. Poczekaj, aż znajomy zaakceptuje lub odrzuci prośbę o wizytę.
 7. Kiedy znajomy zaakceptuje twoją prośbę, zostaniesz przeniesiony do jego garnka.

Dobrą wiadomością jest to, że twój przyjaciel nie musi być w swoim garnku Serenitea, kiedy chcesz go odwiedzić. Mogą dostosować swoje ustawienia domeny, aby automatycznie akceptować lub odrzucać prośby o odwiedziny. Jeśli zamierzasz przekazać informacje lub zmienić własne ustawienia wstępne, robisz to w następujący sposób:

 1. Otwórz mapę królestwa Serenitea Pot.

 2. Przejdź do ikony po prawej stronie ekranu, aby otworzyć wyskakujące okienko. Znajduje się obok ikony „Zamknij”.

 3. Przewiń w dół listy „Gość królestwa” i wybierz „Uprawnienia Serenitea Pot”.

 4. W razie potrzeby zmień ustawienia żądania.

„Uprawnienia Serenitea Pot” dają ci trzy opcje:

 • Dołącz po zatwierdzeniu
 • Odrzuć prośby o dołączenie
 • Zezwalaj na bezpośrednie dołączenie

Pierwsza opcja pozwala graczom ręcznie zatwierdzać wszystkie prośby o odwiedziny, podczas gdy ostatnia omija proces zatwierdzania i zapewnia natychmiastowy dostęp. Te uprawnienia nie mają jednak wpływu na Twój świat Homeworld. Jeśli znajomi chcieliby wejść na twoją mapę Teyvat, musisz przyznać dostęp na wizytę.

Ponieważ ranga Teapot i niektóre cotygodniowe zadania Battlepass zależą od wizyt w królestwie, możesz chcieć, aby te bezpośrednie uprawnienia były aktywne; przynajmniej od soboty do poniedziałku, aby pomóc swoim przyjaciołom.

Odwiedzając Chubby

Jednym z najpopularniejszych powodów odwiedzania królestwa znajomych są zakupy. Chubby to podróżujący sprzedawca Teapot Spirit Bird, który od piątku do niedzieli sprzedaje rzadkie towary w królestwie czajników. Jego wyjątkowe przedmioty dekoracyjne sprawiają, że każdego weekendu jest bardzo popularnym facetem.

Oferuje jednak różne przedmioty dla każdego gracza. To, co widzisz na sprzedaż w swoim królestwie, może nie być takie samo, jak w królestwie przyjaciela, więc dobrym pomysłem jest robienie rund w weekendy, aby zobaczyć, co ma do zaoferowania.

Jeśli masz długą listę znajomych i nie chcesz być przywiązany do swojej gry przez cały weekend, dobrym pomysłem jest również umożliwienie bezpośrednich wizyt. Twoi znajomi mogą odwiedzać Twoje królestwo podczas dni zakupów, aby zdobyć rzadkie dekoracje i miejmy nadzieję, że zwrócą Ci przysługę.

Pamiętaj jednak, że Chubby bierze tylko walutę sfery, więc upewnij się, że zebrałeś wszystkie dostępne środki od Tubby the Teapot Spirit, zanim wyruszysz w ekspedycję detaliczną.

Kupuj, póki możesz

Obserwowanie, jak przyjaciele udekorowali swoją przestrzeń królestwa, jest doskonałym źródłem rozmów i inspiracji. Pamiętaj jednak, że ekwipunek sprzedawany w królestwie czajników jest wspólny i ma ograniczoną podaż. Jeśli ty lub znajomy kupicie przedmiot w Depozycie sfery, zostanie on oznaczony jako „Sprzedany”, więc możesz najpierw dać znajomym znać (lub odwrotnie), zanim kupisz wszystkie dekoracje.

Czy odwiedzasz królestwo znajomego, aby odkrywać lub robić zakupy? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.