Jak przełamać tarczę wodną w zderzeniu z Genshin?

Czy Magowie Otchłani są zmorą twojej egzystencji? Czy boisz się spotkać ich w lochach i Spiral Abyss? Możesz czuć się pewniej, jeśli chodzi o swoje szanse na przeżycie, jeśli nie zmarnujesz wszystkich swoich zasobów na łamanie tych tarcz.

Jak przełamać tarczę wodną w zderzeniu z Genshin?

Jasne, możesz je osłabić atakami brutalnej siły, ale nie jest to najskuteczniejszy sposób zbliżania się do tarcz wroga, zwłaszcza tych żywiołów. Bez względu na to, jak potężne są twoje postacie, nie przebiją się przez tarcze wroga, dopóki nie zrozumiesz kilku podstawowych zasad dotyczących ich w grze.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o łamaniu osłon wodnych, a także fizycznych tarczach w Uderzeniu Genshin. Wyzwania wroga mogą trwać wiecznie, więc nie popełnij błędu marnowania zasobów na początku walki, usuwając kilka tarcz.

Jak przełamać tarczę wodną w Genshin Impact?

Tarcze Magów Hydro Otchłani są jednymi z najbardziej frustrujących w grze. Chociaż tarcza wodna wydaje się być odporna na ataki, mają pewne słabości. Musisz tylko opracować strategię z odpowiednimi postaciami, gdy się z nimi spotkasz.

Zapoznaj się z kilkoma podstawowymi technikami przełamywania tarczy wodnej/wodnej w Genshin Impact:

Ataki Claymore'a

Ataki Claymore'a to świetny sposób na zniszczenie osłon wodnych/wodnych, jeśli użyjesz postaci z odpowiednim żywiołem. Chongyun (Cryo) i Diluc (Pyro) to świetny wybór w starciu z magiem Hydro Abyss. Xinyan (Pyro) to kolejna dobra opcja, zwłaszcza jeśli awansujesz ją do trzech poziomów. Na trzecim poziomie tarcza Pyro Xinyan zadaje obrażenia pobliskim wrogom, podczas gdy jej żywiołowe wybuchy wystrzeliwują z ziemi płomienie, które zadają im obrażenia.

Jednak nie wszystkie ataki Claymore'a są sobie równe. Pamiętaj, że mówimy tutaj o reakcjach żywiołów.

Używanie zamaszystych ataków Noelle Claymore może wydawać się dobrym pomysłem, ale jest postacią Geo. Geos są świetne w kończeniu łańcuchów, ale nie są dobrym wyborem, gdy szukasz reakcji żywiołów, aby zniszczyć tarczę wodną.

Liczniki Żywiołów

Wyjęcie osłony wodnej jest stosunkowo proste, gdy zrozumiesz, jak twórcy z Genshin Impact zorganizowali walkę żywiołów. Działa na zasadzie „kamień-papier-nożyce”, w której jeden element zawsze pokona inny. Innym sposobem spojrzenia na to jest system przeciwstawnych reakcji.

Jeśli patrzysz na Maga Otchłani z tarczą wodną, ​​chcesz wydobyć postacie lodu/krio, takie jak:

 • Kaeya

 • Qiqi

 • Diona

 • Rozaria

 • Chongyun

Ataki krio na elementy Hydro mogą wywołać reakcję „Zamrożenia”. Stamtąd możesz ukończyć łańcuch za pomocą ataku Geo, aby wywołać efekt „Roztrzaskania”. Używanie kombinacji Cryo-Anemo to jeden z najszybszych sposobów na przełamanie osłony wodnej, ale nie jest to jedyny sposób.

Możesz użyć postaci z elementów ognia / Pyro, takich jak Diluc, Klee, Xinyan i oczywiście Amber, aby stworzyć efekt „Vaporize”. Postacie elektro są kolejnym dobrym wyborem podczas walki z wrogami Hydro, ponieważ mogą tworzyć efekt „Elektroładowania”.

Jeśli nie masz w drużynie przeciwnego żywiołu, możesz użyć innych elementów. Jednak zniszczenie tarczy może zająć dwa razy dłużej. Na przykład, jeśli masz do czynienia z Magiem Hydro Abyss i nie masz postaci Cryo, Electro lub Pyro, możesz użyć innych elementów. Postacie Geo i Anemo mogą również pracować, aby zdjąć tarczę wodną, ​​ale osiągnięcie tego może wymagać dwukrotnie większej liczby trafień.

Możesz mieć postać Pyro, taką jak Xinyan, która może zdjąć tarczę wodną w sześciu trafieniach. Jeśli jednak zamiast tego zdecydujesz się użyć postaci Geo, takiej jak Noelle, spodziewaj się, że trafisz tę tarczę około 12 razy, aby uzyskać ten sam efekt.

Pamiętaj też, że różne atrybuty postaci, takie jak poziom, mistrzostwo i atak, nie mają wpływu na to, jak długo trwa zniszczenie tarczy wodnej.

Jak przełamać tarcze fizyczne?

Gracze mogą pamiętać krótki samouczek dotyczący łamania tarcz Mitachurl, gdy po raz pierwszy spotkasz Amber. To prosta koncepcja, prawda? Wystarczy podpalić tarczę. Jednak w miarę postępów w grze i odkrywania nowych obszarów może się okazać, że strzały Pyro po prostu już go nie przecinają.

Jeśli potrzebujesz nowej strategii radzenia sobie z fizycznymi tarczami, sprawdź poniższe opcje:

Przeciążać

Jednym z najszybszych sposobów na przełamanie fizycznej tarczy jest wywołanie reakcji „Przeciążenie”, która powoduje obrażenia wybuchowe. Reakcje „przeciążenia” mają miejsce, gdy efekty Elektro spotykają Pyro lub odwrotnie. Aby mieć pewność, że możesz stworzyć ten łańcuch reakcji w mgnieniu oka, upewnij się, że zawsze masz w drużynie oba typy postaci żywiołów.

Postacie elektro w Genshin Impact obejmują:

 • Keqing

 • Fischl

 • Beidou

 • Lisa

Postacie Pyro, które mogą zakończyć reakcję łańcuchową „Przeciążenie”, obejmują:

 • Xinjan

 • bursztyn

 • Yanfei

 • Klee

 • Diluc

 • Bennetta

 • Xiangling

Chociaż Amber nie jest ulubieńcem fanów, jest dobrym wyborem do wypełniania reakcji „Przeciążenie”, ponieważ może wyprowadzać ogniste ataki z dystansu.

Ataki bombowe

Podobnie jak reakcje „Przeciążenia”, ataki bombowe mogą zniszczyć fizyczną tarczę za pomocą wybuchowych obrażeń. Jest to o wiele skuteczniejsze niż podpalanie, ale może to zrobić tylko kilka postaci; Bursztyn i Klee.

Jak wcześniej wspomniano, Amber może wywołać reakcję łańcuchową „Przeciążenia”, która dziesiątkuje fizyczne tarcze. Ma też inny talent. Większość graczy używa Barona Bunny'ego jako wygodnego odwrócenia uwagi, aby uzyskać pewną odległość od wrogów, ale także eksploduje. Jeśli Mitachurl znajdzie się w promieniu eksplozji, otrzyma obrażenia od eksplozji, a także ewentualne obrażenia Pyro.

Klee jest stosunkowo nową postacią w składzie Genshin Impact i została wprowadzona jesienią 2020 roku. Podobnie jak Baron Bunny, Klee ma uroczą umiejętność odbijania żywiołów, która powoduje dużą eksplozję i obrażenia obszarowe (obszar działania) Pyro.

Cała sztuka polega na tym, żeby w odpowiednim czasie Jumpy Dumpty.

Kiedy Klee rzuca Jumpy Dumpty, odbije się trzy razy. Przy trzecim odbiciu dzieli się na osiem min. Miny te eksplodują po krótkim czasie lub gdy wrogowie ich dotkną.

Liczniki Żywiołów

Istnieje wiele sposobów wykorzystania łańcuchów żywiołów do zniszczenia fizycznej tarczy. Najłatwiej jest użyć wspomnianego powyżej efektu „Przeciążenie”. Możesz także użyć wybuchowych obrażeń za pomocą ataków bombowych i wykończyć je atakiem Anemo, aby uzyskać ognisty wir zniszczenia.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy wszystkie tarcze żywiołów mają słabość?

Tak, wszystkie tarcze żywiołów (i wrogowie) mają słabość. Dobrym pomysłem jest zapamiętanie tych słabości i reakcji, aby zapewnić sobie przewagę w walce:

Hydro

• Elektro – „Elektroładowanie”

• krio – „zamrażanie”

• Pyro – „Waporyzacja”

Cryo

• Pyro – „Roztopić się”

• Hydro – „Zamrożenie”

• Elektro – „Nadprzewodnik”

Elektro

• Cryo – „Nadprzewodnik”

• Pyro – „Przeciążenie”

• Hydro – „Elektroładowanie”

Pyro

• krio – „topienie”

• Hydro – „Waporyzacja”

• Elektro – „Przeciążenie”

Umiejętności żywiołów Geo i Anemo są „neutralnymi” elementami, które powodują większą reakcję w kontakcie z innym żywiołem. Jednak same w sobie nie są zbyt potężne.

Czy obrażenia od żywiołów zależą od poziomu?

Krótka odpowiedź brzmi „tak”, ale poziom postaci nie jest jedynym wyznacznikiem obrażeń od żywiołów.

Podstawowe obrażenia, a także HP i Defense zwiększają się, gdy poziom postaci. Jeśli jednak chcesz zadać największe obrażenia od żywiołów, to już inna historia. Musisz także skupić się na „Opanowaniu żywiołów”.

„Misteria żywiołów” to mnożnik obrażeń podczas tworzenia reakcji żywiołów lub łańcuchów żywiołów, takich jak „Przeciążenie” i „Odparowanie”. Mnożnik obrażeń zależy od biegłości żywiołów postaci wywołującej reakcję, a niekoniecznie od tego, kto ją rozpoczyna.

Na przykład, jeśli użyjesz ognistych strzał Amber, aby wywołać reakcję „Przeciążenie”, ale ma ona strzały poziomu 10, zada obrażenia na poziomie 10 plus obrażenia od reakcji żywiołów. Jednakże, jeśli zaczęła łańcuch od ataków Pyro, a ty wywołałeś reakcję żywiołów z postacią, która ma wysokie mistrzostwo żywiołów/wniebowstąpienie, wynikłe obrażenia są wykładniczo wyższe.

Pamiętaj też, że wyposażona broń i artefakty mogą zmienić zadawane przez twoją postać obrażenia. Jeśli użyjesz dwóch elementów z zestawu Wędrowiec's Troup, otrzymasz wzrost biegłości żywiołów o 80. Noszenie wszystkich czterech elementów zestawu daje ci premię o 35% więcej obrażeń od naładowanych ataków, jeśli postać używa Łuku lub Katalizatora.

Wyposażona broń, taka jak Smocza Zguba z bronią drzewcową, może również zapewnić dodatkowe wzmocnienia ataku. Na przykład, jeśli użyjesz Smoczej Zguby, otrzymasz dodatkowe 20% modyfikatora obrażeń przeciwko wrogom dotkniętym efektami Pyro lub Hydro.

Zdobądź (ele)mentalizm dzięki łańcuchom reakcji

Tarcze żywiołów mogą wydawać się odporne na ataki, ale każda tarcza ma słabość. Musisz tylko nauczyć się wykorzystywać każdą słabość żywiołów za pomocą narzędzi lub postaci, które masz pod ręką. Sztuką jest walczyć mądrzej, a nie ciężej. Następnym razem, gdy zmierzysz się z magiem Hydro Abyss, pamiętaj, aby „Zamrozić” postacią Cryo, a następnie „Shatter” z postacią Geo. Nie uwierzysz, jak dobrze lub jak szybko to działa.

Czy masz ulubioną kombinację Reakcji Żywiołów, która pozwala zniszczyć osłony wodne? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.