Co to jest ikona koła zębatego w Gmailu?

Myślę, że większość ludzkiej populacji musi mieć konto Gmail. To wiele mówi o zasięgu Google, ale więcej o tym, jak korzystamy z Internetu i jak jednej firmie udało się wbić pazury w tak wiele osób. Jednak wracając do Gmaila i konkretnego pytania, które nam zadano, „co to jest ikona koła zębatego w Gmailu”?

Co to jest ikona koła zębatego w Gmailu?

Ikona koła zębatego jest zwykle uniwersalną ikoną menu ustawień. W Gmailu jest prekursorem menu ustawień, które zawiera również inne ustawienia. Przeprowadzę Cię przez to wszystko w tym artykule.

Ikona ustawień Gmaila

Jeśli otworzysz Gmaila w skrzynce odbiorczej, w prawym górnym rogu listy e-mailowej zobaczysz małą ikonę koła zębatego. Jest mały i słaby, ale jest. Jeśli ją wybierzesz, zobaczysz kilka opcji. Prawdopodobnie nadal będą:

  • Gęstość wyświetlacza
  • Skonfiguruj skrzynkę odbiorczą
  • Ustawienia
  • Motywy
  • Pobierz dodatki
  • Wyślij opinię
  • Pomoc

Rzućmy okiem na każdy z nich.

Gęstość wyświetlacza

Gęstość wyświetlania w Gmailu określa sposób wyświetlania domyślnej skrzynki odbiorczej. Możesz zachować domyślną wartość lub wybrać Wygodne lub Kompaktowe. Każda z nich nieco kompresuje skrzynkę odbiorczą, aby zmieścić więcej na ekranie.

Skonfiguruj skrzynkę odbiorczą

Konfiguruj skrzynkę odbiorczą umożliwia skonfigurowanie domyślnego widoku Gmaila zgodnie z osobistymi preferencjami. Możesz to uprościć, używając tylko skrzynki odbiorczej lub dodać kartę społecznościową, kartę forum lub niektóre materiały promocyjne Google do swojego głównego okna.

Ustawienia

Opcja Ustawienia Gmaila to miejsce, w którym konfigurujesz swoje konta e-mail, konfigurujesz filtry, etykiety, przekazywanie wiadomości e-mail, dodajesz czat i wszystkie inne dobre rzeczy. Za chwilę omówię to menu bardziej szczegółowo.

Motywy

Motywy dodaje kilka motywów ekranu do okna Gmaila. Do wyboru jest wszystko, od kreskówek po krajobrazy. Wybierz jeden, aby umieścić go na tle okna za oknami tekstowymi.

Pobierz dodatki

Dodatki to potężna funkcja Gmaila, która umożliwia dodawanie narzędzi do poczty e-mail, takich jak wtyczki CRM, Dropbox, zarządzanie projektami, Evernote i wiele innych.

Wyślij opinię

Wyślij opinię właśnie to umożliwia. Wyślij swoje opinie do Google w nadziei, że posłuchają. To przyzwoita funkcja, jeśli lubisz mieć coś do powiedzenia na temat używanych aplikacji.

Pomoc

Pomoc otwiera okno dialogowe z typowymi pytaniami i odpowiedziami na temat korzystania z Gmaila. Jeśli utkniesz na czymś, przejdź tutaj, aby dowiedzieć się, jak to naprawić.

Menu Ustawienia Gmaila

Menu Ustawienia Gmaila to miejsce, w którym wykonujesz większość konfiguracji. Możesz kontrolować sposób działania swojego konta e-mail na karcie Ogólne, tworzyć filtry poczty e-mail na karcie Etykiety, zmieniać wygląd i działanie swojej skrzynki odbiorczej na karcie Skrzynka odbiorcza, dodawać, zmieniać lub usuwać konta e-mail za pomocą karty Konta i importy.

Filtry i zablokowane adresy to miejsce, w którym pomagasz zatrzymać spam i skonfigurować filtry poczty e-mail w celu uporządkowania skrzynki odbiorczej. Przekazywanie i POP/IMAP to miejsce, w którym konfigurujesz przekazywanie wiadomości e-mail lub zmieniasz typ konta e-mail. Dodatki są takie same, jak powyższa opcja menu. Czat otwiera okno czatu, w którym możesz rozmawiać z kontaktami Gmaila.

Advanced ma kilka świetnych funkcji, takich jak Gotowe odpowiedzi, wiele skrzynek odbiorczych, dodaje okienko podglądu i inne rzeczy. Offline umożliwia pobieranie Twojej skrzynki odbiorczej, gdy nie masz dostępu do Internetu. Motywy to powtórzenie powyższej pozycji menu, podczas gdy wiele skrzynek odbiorczych pozwala dodawać filtry i wyszukiwania do głównego okna skrzynki odbiorczej.

Ogólna konfiguracja Gmaila

Jeśli jesteś typowym użytkownikiem domowym, po skonfigurowaniu konta Gmail tak, jak lubisz, rzadko będziesz korzystać z menu ustawień. Sugeruję jednak użycie zakładki Ogólne, aby skonfigurować swoją lokalizację, czcionkę, inteligentną odpowiedź, cofnąć wysyłanie i podpis e-mail. To tylko dodaje trochę więcej do wszystkich e-maili.

Etykiety to filtry poczty e-mail, tak samo jak tworzenie folderów w programie Outlook. Gmail może automatycznie sortować wiadomości e-mail z tymi etykietami według nadawcy, słów kluczowych lub czegoś innego. To niezwykle przydatna funkcja, z której często korzystam.

Podczas pierwszej konfiguracji Gmaila użyjesz karty Konta i importy, aby utworzyć nowe konto i zaimportować wiadomości e-mail z innych kont. Gmail może wysyłać i odbierać wiadomości e-mail z innych kont, takich jak Outlook i inne, które korzystają z protokołu POP3. Jest to przydatne, jeśli masz wiele e-maili, ale chcesz używać tylko jednego konta do kontrolowania ich wszystkich.

Wreszcie, Advanced pozwala skonfigurować odpowiedzi w puszkach, które uważam za niezwykle przydatne. Tutaj możesz z wyprzedzeniem pisać e-maile, które można wysłać jednym kliknięciem. Ponieważ używam Gmaila do pracy jako freelancer, mam tutaj kilka gotowych odpowiedzi, które są wysyłane, gdy tylko otrzymam propozycję lub zaproszenie do przetargu. Mają też zastosowania dla użytkowników domowych.

Ikona koła zębatego w Gmailu otwiera szereg opcji dostosowywania, w których kontrolujesz każdy aspekt swojego konta e-mail. Proponuję spędzić tam trochę czasu, aby lepiej zrozumieć, do czego jest zdolna ta aplikacja e-mail!