Recenzja Way Out: dramat ucieczki z więzienia EA nigdy nie wyrywa się z torów

Recenzja Way Out: dramat ucieczki z więzienia EA nigdy nie wyrywa się z torów

Obraz 1 z 16

a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_1_0

a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_2_0
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_3_0
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_4_0
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_5_0
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_6_0
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_7_0
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_8_0
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_9
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_10
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_12
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_11
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_16
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_13
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_14
a_way_out_review_-_xbox_ps4_-_15
25 £ Cena podczas przeglądu

Gry wieloosobowe na kanapie wyszły z mody w ostatnich latach. Więc miej gry, w których historię można rozegrać z przyjaciółmi. Wyjście – przygoda z ucieczką z więzienia od twórców Bracia: opowieść o dwóch synach – stara się naprawić oba te błędy, ale prawdopodobnie najlepiej najpierw zbadać, czego nie osiąga.

To nie jest trudna gra, ani tak naprawdę nie jest to gra akcji. Czasami ledwie wydaje się, że jest to gra, grając bardziej jak jedna z interaktywnych historii Telltale Games, tylko bez iluzji wyboru.[galeria:1]

Dla niektórych będzie to wystarczający powód, aby przejść, ale pomimo wszystkich jego braków, Wyjście oferuje wiele uroku po drodze – a granie w grę fabularną z przyjacielem sprawia, że ​​jest to rodzaj niezapomnianego wspólnego grania, niż nawet Pozostawiono 4 martwe lub Rozgotowany nie można dopasować.

Po pierwsze, w grę nie można grać samemu i wydaje się, że jest to właściwy wybór. Jest to tylko gra w trybie online lub na podzielonym ekranie, a jeśli wybierzesz tę drugą opcję, ekran dzieli się dynamicznie w zależności od tego, co się dzieje. Robi to w sposób, który nie rozprasza zbytnio, ale nie jest idealny – gdy oboje rozmawiacie z różnymi postaciami, na przykład gra wycisza osobę, która rozpoczęła rozmowę jako ostatnia, pozostawiając wyciszony gracz czytający połowę ekranu podpisy, aby nadążyć za własną częścią historii.

Chcę się uwolnić[galeria:2]

Wykonano przedpremierowy materiał filmowy Wyjście wydaje się, że wszystko o ucieczce z więzienia: tajne wiadomości, udostępnianie narzędzi i schematy wymyślane po drodze. W rzeczywistości sekcja więzienna kończy się dość szybko, ale chociaż może to wydawać się złą rzeczą, dopiero wtedy, gdy wydostaniesz się z więzienia, wszystko – odpowiednio – się otwiera. Prowadzenie do wielkiej ucieczki nie jest w połowie tak ekscytujące, jak się wydaje, a gra mówi dokładnie, co robić i kiedy: to nie jest Uciekinierzyi szczerze mówiąc, ucieczka od niezręcznego więziennego dialogu była prawdopodobnie bardziej zachętą do wyrwania się niż codzienne bicie (moja postać została nazwana „Nowa Ryba” nie mniej niż cztery razy w pierwszej scenie. Cztery).

Więc jeśli nie planujesz aktywnie ucieczki, co robisz? W prawdziwym stylu Telltale grasz zgodnie z napisaną historią. Oznacza to wciskanie przycisków w odpowiednim czasie do wyświetlanych na ekranie monitów o walkę, znajdowanie potrzebnego przedmiotu/osoby i naciśnięcie przycisku lub bardzo ograniczone sekcje ukrywania się, w których unikasz wykrycia celowo niewykwalifikowanych strażników. Czasami gra będzie wymagała połączenia sił, aby coś zrobić: na przykład jeden gracz może porozmawiać z kimś, aby odwrócił wzrok, podczas gdy drugi skacze obok, ale nie ma na plecach gratulacyjnego klepnięcia za to, aby to rozgryźć. Gra dosłownie każe ci to zrobić. Jeśli ci się nie uda, nie martw się: po prostu spróbuj ponownie, aż wszystko będzie dobrze.[galeria:3]

Innymi słowy, to jak przerobiony Quantic Dream Ulewa mieć tylko jeden możliwy wynik. Rezultaty są dość zabawne, ale nie są to porywające, pełne akcji wrażenia z gry, które sugerowały wczesne nagrania. Dobrą wiadomością jest to, że gdy wyjdziesz z więzienia, sprawy nabierają nieco więcej życia, dzięki zabawnym sekwencjom akcji (kto nie lubi pościgów samochodowych?) przeplatanych możliwościami odkrywania większego obszaru we własnym tempie. I chociaż nie poprawia to zbytnio oklepanego pomysłu dialogu więziennego PG, może przynajmniej wywołać chichot – po prostu zobacz, co się stanie, jeśli zarówno ty, jak i twój partner zdecydujecie się usiąść na sprężynowym bujanym placu zabaw w tym samym czasie.

Tylko dwoje z nas

Zobacz powiązaną recenzję Burnout Paradise Remastered: Witaj stary przyjacielu Najlepsze gry na PS4 2018: 12 niesamowitych tytułów na PlayStation 4 Najlepsze gry na Xbox One 2018: 11 gier do grania na Xbox One

Jest kilka powodów, dla których nadal uważam, że A Way Out jest warte twojego czasu, ale małe wspólne odkrycia, takie jak to, naprawdę docierają do mnie. To jest istota wspólnej gry. Z dobrym przyjacielem u boku wszystko jest bardziej zabawne, od twoich własnych głupich żartów urozmaicających dialog po ustalanie wysokich wyników w minigrze dla drugiego gracza, który może powalić. Wspólne odkrywanie rzeczy też jest przyjemne: jest jedna scena, w której gra oferuje bardzo podstawową wersję Guitar Hero, w której można tworzyć „piękną” muzykę razem z banjo i pianinem. Te drobne szczegóły robią ogromną różnicę, gdy rozgrywka często sprowadza się do jednoczesnego naciskania przycisków i obracania analogowych drążków, co sprawia, że ​​gra jest czymś znacznie więcej niż sumą jej części.[galeria:4]

Drugą dużą atrakcją jest cena. EA rozsądnie postanowiło nie pobierać standardowych 45 funtów za wydanie na Xbox One lub PlayStation 4, wybierając znacznie rozsądniejsze 25 funtów. W tej chwili na Amazon członkowie Prime mogą zamówić go w przedsprzedaży za 20 GBP. Mając na uwadze, że tylko jeden gracz potrzebuje dysku do grania, jest to lepsza wartość niż oglądanie nieco przewidywalnego dramatu więziennego w kinie.

Dzięki przeciętnej wycieczce do kina możesz cieszyć się późniejszą zabawą z przyjaciółmi. Dzięki A Way Out ten afirmujący życie rytuał może mieć miejsce aż do momentu, w którym pojawią się napisy końcowe – i jest to tym lepsze. Może nie jest to gra, której się spodziewałem, ale mam nadzieję, że zainspiruje do pojawienia się zupełnie nowego podgatunku.