PUBG: Przewodnik dla początkujących z poradami i wskazówkami, które musisz znać

Pola bitwy PlayerUnknown, lub PUBG jak często wiadomo, jest obecnie najgorętszym biletem w grach. W zeszłym roku sprzedał się w ponad 33 milionach egzemplarzy na PC, a już przetarł szlak do ponad 70 milionów sprzedaży na wszystkich platformach.

PUBG: Przewodnik dla początkujących z poradami i wskazówkami, które musisz znać

Nic więc dziwnego, że wszyscy próbują kopiować PUBGrozgrywka w stylu Battle Royale. Ale czym właściwie jest „Battle Royale” i dlaczego powinno Cię to obchodzić?

Zasadniczo jest to riff z japońskiego filmu z 2000 roku Battle Royale lub, dla nowszego przykładu, Igrzyska Śmierci. Setka graczy rzuca się w świat z samymi ubraniami na plecach i spadochronem, a kiedy już uda im się wylądować, szukają broni i sprzętu i walczą o to, by pozostać ostatnią przy życiu.

Może to brzmieć onieśmielająco, ale nie bój się. Oto nasze wskazówki, jak przetrwać w tej grze typu „zabij albo daj się zabić”.

pubg_guide___vehicle_ride

Wskazówki i porady PUBG dla początkujących

Oto prosta lista rzeczy, które naprawdę musisz wiedzieć przed rozpoczęciem gry.

1. Zrozum, o co chodzi!

Więc każda strzelanka ma ten sam cel, prawda? Cóż, niekoniecznie. Ideą PUBG jest przetrwanie. Niezależnie od tego, czy oznacza to biwakowanie, czy walkę, to twój ostateczny cel. Na żywo wszyscy inni za pomocą wszelkich niezbędnych środków (że tak powiem, mamy na myśli grę). PUBG ma system rankingowy dla każdego sezonu i tych, którzy pomyślnie ukończą zabójstwa, asysty i osobiste cele rozmieszczenia, aby pozostać przy życiu.

Jeśli planujesz biwakować przez cały czas, będziesz przerażony, że gra tego nie obsługuje. Kolejną cechą PUBG jest to, że zmusza graczy do spotkania się. Omówimy więcej na ten temat poniżej, ale zasadniczo najlepiej jest wcześnie dostać się do broni i zaopatrzenia medycznego, nie dając się zabić.

2. Wiedz, kiedy upuścić

pubg_beginners_guide_-_parachuting_in

Każdy PUBG Gra zaczyna się od 100 graczy ułożonych w samolot transportowy lecący losową ścieżką przez mapę. Decyzja, kiedy i gdzie upuścić, jest pierwszą ważną decyzją i możesz łatwo określić, czy wytrzymasz 30 sekund, czy 30 minut.

Po skoku masz dwie możliwości: nurkuj tak szybko, jak to możliwe, do miast, miast i baz wojskowych, gdzie można znaleźć najlepszą broń i sprzęt; lub spróbuj oddalić się jak najdalej od toru lotu samolotu i w ciszy i spokoju przeszukiwać odległe budynki. Tak czy inaczej, staraj się być świadomy innych ludzi skaczących na spadochronach wokół ciebie i bądź przygotowany na walkę, jeśli są w pobliżu.

3. Zawsze szukaj niezbędnych rzeczy

Jak tylko wylądujesz, musisz polować na broń i sprzęt, który pomoże ci przetrwać. Wszystko można znaleźć na podłodze w budynkach, więc nie trać czasu na szukanie gdzie indziej. Będziesz chciał jak najszybciej zdobyć niezbędne rzeczy, ale szczęście zawsze odgrywa rolę w tym, co znajdziesz. Czasami znajdziesz budynek wypełniony wysokiej klasy zestawem, innym razem będziesz miał szczęście znaleźć pistolet.

PUBG zawiera również przyzwoity wybór broni, od karabinów snajperskich i szturmowych po pistolety maszynowe, strzelby i pistolety. Możesz nosić dwa pistolety główne i pistolet, więc najlepiej wybrać dwa kontrastujące pistolety, takie jak karabin snajperski i pistolet maszynowy. Będziesz także potrzebował amunicji do każdego, ale zazwyczaj znajduje się ona obok broni. Możesz także ulepszyć większość broni za pomocą dodatków, takich jak celowniki kolimatorowe, chwyty przednie i rozszerzone magazynki.

Oprócz broni będziesz potrzebować plecaka, dzięki któremu będziesz mógł nosić więcej sprzętu, a także kasku i kamizelki ochronnej, które pomogą absorbować obrażenia. Apteczki są również niezbędne do leczenia się po walce, a trzeba uważać na różne granaty.

4. Wybierz swoje walki

Największa część przetrwania w PUBG to wiedzieć, kiedy walczyć – to i bycie świadomym swojego otoczenia. Jeśli ktoś strzela do ciebie z dystansu, lepiej pobiec na osłonę, zamiast próbować walczyć. Z drugiej strony nie ma absolutnie żadnego sensu strzelać do kogoś za pomocą broni bez wystarczającego zasięgu. SMG jest bezużyteczny na 200m.

Warto też pamiętać, że każdy oddany strzał jest słyszalny z dość dużej odległości, zdradzając Twoją pozycję. Jeśli masz słuchawki z dźwiękiem przestrzennym lub używasz Windows Sonic i Dolby Atmos do dźwięku przestrzennego, w pełni wykorzystasz je w PUBG, ponieważ pomoże ci to zlokalizować odległe ostrzał. Oczywiście wybór, czy pobiec w kierunku akcji, czy po prostu pozwolić jej się rozwiązać, należy ostatecznie do Ciebie.

5. Pozostań w bezpiecznej strefie (i poza czerwoną strefą!)

pubg_guide__-_red_zone_airstrikes Zobacz powiązane porady, triki i rzeczy do Destiny 2: Zostań najlepszym strażnikiem na Destiny 2 PUBG na E3: Sanhok na Xbox One, zaśnieżoną mapę i nową tarczę balistyczną Przewodnik po brytyjskich drużynach e-sportowych: Dignitas, Gfinity, Fnatic i nie tylko

Podobnie jak inne gry Battle Royale, PUBG dzieli mapę na bezpieczną strefę, czerwoną strefę i niebezpieczną strefę życia. Bezpieczna strefa jest oznaczona niebieską linią na mapie, która powoli się zwęża, z czasem sprowadzając ludzi do mniejszego obszaru gry. Jeśli zostaniesz złapany po złej stronie tej niebieskiej bariery, twoje zdrowie stopniowo się wyczerpie i nie chcesz, aby spadło do zera.

Będziesz także chciał zwracać uwagę na czerwone strefy, które pojawiają się na mapie. Tutaj ostrzał artyleryjski będzie bombardował ziemię, co sprawi, że przeżycie będzie mało prawdopodobne. Jeśli zostaniesz złapany w czerwonej strefie, sprintuj lub uciekaj tak szybko, jak to możliwe. Jeśli wydaje ci się to niemożliwe, szukaj schronienia w pobliskich budynkach, aby poczekać, aż bombardowanie minie.

Dla tych, którzy uciekają przed granicę bezpiecznej strefy lub bombardowania czerwonej strefy, pamiętajcie, że pojazdy robią dużo hałasu – więc mądrze wybierzcie drogę ucieczki!

6. Naucz się dziwnego systemu kontroli PUBG

Niezależnie od tego, czy grasz na Xbox One, czy na PC, PUBG ma trochę dziwnych kontrolek, do których musisz się przyzwyczaić, jeśli chcesz odnieść sukces. Oto kilka ważnych, o których należy pamiętać:

  • Na PC kliknięcie prawym przyciskiem myszy celuje w celownik. Na Xbox One szybko pociągasz lewy spust, aby go aktywować.
  • Przytrzymanie prawego przycisku myszy na PC aktywuje widok przez ramię. Na Xbox One przytrzymanie lewego spustu aktywuje ten widok.
  • Przytrzymaj klawisz Alt na klawiaturze, aby aktywować kamerę o swobodnym widoku, która nie będzie utrudniać ruchu. Na Xbox One można to aktywować, przytrzymując przycisk prawego ramienia.
  • Możesz zmienić szybkostrzelność swojej broni, naciskając klawisz B na klawiaturze lub lewy przycisk na padzie kierunkowym Xbox One.

Na szczęście PUBG umożliwia zmianę mapowania elementów sterujących na PC, a na Xbox One jest teraz system sterowania „Typ B”, który pozwala przytrzymać lewy spust, aby aktywować przyrządy celownicze, zamiast przesuwać widok przez ramię. Warto również zapamiętać swój ekwipunek i elementy sterujące nawigacją w ekwipunku, aby móc nurkować i reorganizować w ruchu.

7. Połącz siły z przyjaciółmi

Bycie PUBG samotny wilk jest świetny, ale możesz też grać w duecie lub w maksymalnie czteroosobowym składzie. Współpraca partnerska nie osłabia Twojego doświadczenia – daleko mu do tego. W rzeczywistości zmienia się to, jak PUBG czuje się znacznie, gdy będziecie próbować razem skakać z samolotu, dzielić się zasobami i wzywać inne grupy, które zauważyłeś podczas swojej podróży. Możesz także ożywić się nawzajem po upadku, więc masz też większą szansę na przeżycie.

pubg_guide___helping_a_team_mate

W liczbach jest siła, ale drugą stroną jest to, że twoi wrogowie prawdopodobnie będą również nieco lepiej zorganizowani…

8. Zawsze oglądaj swoje powtórki

Odkąd PUBG hitowa wersja 1.0 na PC, dodano świetną powtórkę i funkcję Killcam. Od zobaczenia, jak zostałeś zabrany, po uczenie się, jak inni gracze radzą sobie w określonych sytuacjach, zyskasz dużo wglądu, oglądając te powtórki. Heck, możesz go użyć tylko po to, by ponownie przeżyć chwalebny moment, w którym dostałeś swój pierwszy obiad z kurczakiem!

Czy masz jakieś wskazówki, którymi możesz się podzielić? Komentarz poniżej!