Recenzja L.A. Noire na Switchu: Gra L.A. Noire powinna być w 2011 roku

Recenzja L.A. Noire na Switchu: Gra L.A. Noire powinna być w 2011 roku

Obraz 1 z 13

LA_Noire_Nintendo_Switch_Review

ja
ja
ja
ja
ja
ja
ja
ja
ja
ja
ja
ja
36 £ Cena w recenzji

Po wydaniu LA Noire było czymś innym. W 2011 roku omijał wiele trendów i kładł duży nacisk na swoje postacie i humanizację obsady. Niestety, z powodu słabych komunikatów marketingowych i decyzji projektowych podejmowanych w ostatniej chwili, nie wyglądał tak gładko, jak początkowo mógł.

Wielu myślało, że będzie to pełna akcji detektywistyczna zabawa w otwartym świecie, głównie dlatego, że z tego słynął jego wydawca, Rockstar. Inni byli zaniepokojeni złymi znakami używanymi do przesłuchań, gdzie „wątpliwości”, „prawda” i „kłamstwo” nie zawierały w sobie tego, co faktycznie zamierzali wydarzyć. Jeśli to nie okazało się problemem, był też niepokojący realizm twarzy aktorów zeskanowanych w 3D na każdym modelu postaci.

Szybko do 2017 r., a remastery PS4, Xbox One i Switch złagodziły wiele z tych problemów. Ogólnie rzecz biorąc, są to w zasadzie ta sama gra, co ta wydana sześć lat temu, ale teraz poprawki Rockstar wprowadziły tekstury 4K i HDR do wydań na PS4 i Xbox One, podczas gdy tytuł Nintendo Switch stał się samodzielnym samorodkiem LA Noire pyszność.

ja

Recenzja L.A. Noire: opowieść noir stara jak czas

Zanim jednak przejdę do blaszanych pinezek, ci, którzy nie grali, już potrzebują chudego na czym LA Noire chodzi o. Akcja rozgrywa się w powojennym Los Angeles. Grasz jako Cole Phelps, odznaczony weteran USMC, który rozpoczyna karierę w LAPD. Jego silny moralny kompas, bezsensowna postawa i nos do znajdowania faktów oznaczają, że Phelps szybko awansuje w szeregach i jest wystawiony na ciemne podbrzusze jasnych świateł Los Angeles i zacienioną stronę policji, która przysięgła go chronić.

Zasadniczo gra opiera się na thrillerach noir, które spopularyzowały lata 40. i 50. XX wieku. Jeśli widziałeś LA poufne lub Nietykalni lub przeczytaj cokolwiek Jamesa Ellroya i Dashiella Hammetta, dostaniesz zdjęcie.

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze gry Nintendo Switch na rok 2017

LA Noire jest tak blisko, jak możesz przejść przez jeden z tych filmów w formie gry wideo. Jasne, oba Ponury Fandango oraz Hotel Zmierzch dobrze go dźgnąć, ale LA Noire właściwie wydaje się, że jest to film do odtworzenia. Heck, oryginalny twórca gry, Team Bondi, zaoferował nawet czarno-biały filtr, z którym możesz grać, aby było trochę bardziej autentycznie.

[galeria:10]

Można by pomyśleć, że skrócenie takiego filmowego doświadczenia do postaci przenośnej splamiłoby kreację, ale nie robi nic poza tym. Każdy, kto przeczytał mnóstwo gier Switch, które omówiłem, będzie zmęczony słuchaniem, LA Noire działa świetnie na przenośnej konsoli Nintendo: na Switchu to absolutna rozkosz. Tak naprawdę od lat chciałem grać w takie gry.

Recenzja L.A. Noire: Gra, za którą można zabić

Aby doświadczenie działało na Switchu, Rockstar wyraźnie musiał pójść na pewne ustępstwa w porównaniu z remasteringami PS4 i Xbox One. Ale to nie znaczy, że jest z tym gorzej. W rzeczywistości wersja na Switcha jest ogromnym ulepszeniem w stosunku do wersji na PS3 i Xbox 360.

Hiperrealistyczne zeskanowane twarze 3D oryginału pozostały, ale tym razem zostały zmiękczone. Nadal wyglądają niesamowicie, ale dzięki wybojom w otoczeniu i szczegółom postaci, a także ulepszonemu oświetleniu, nie wyglądają tak nie na miejscu jak wcześniej. Wydaje się również, że nie unoszą się już nad powierzchnią modelu postaci; zamiast tego wyglądają na część danej postaci.

ja

Środowiska również wydają się być bardziej szczegółowe i choć równie rzadkie pod względem aktywności, ulice Los Angeles wydają się bardziej żywe, szczególnie na odcinkach drogowych. Szczegóły na miejscach zbrodni są równie przerażające, co daje grze zasłużoną ocenę 18 od BBFC. Jednak poprawa wyglądu i wierności względem PS3 i Xbox 360 ma swoją cenę. To gigantyczne wydanie dla Switcha.

Niektóre z jego ogromnych rozmiarów sprowadzają się do LA Noirezawiera DLC i kilka nowych przedmiotów kolekcjonerskich i strojów, ale ulepszenia tekstur nie pomagają. Pudełko z grą zręcznie stwierdza, że ​​możesz potrzebować karty microSD, aby w nią grać, ale powodzenia nawet przy próbie jej uruchomienia, jeśli tego nie zrobisz. Nawet z kopią gry na kartridżu do gry Switch, nadal będziesz musiał pobrać niesamowicie mięsisty plik 14 GB. Ci, którzy zdecydują się na całkowicie cyfrowe pobieranie, będą musieli znieść 29 GB.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Najlepsze nadchodzące gry w 2017 roku i później

[galeria:5]

Ale warto, bo LA Noire na Switchu to coś więcej niż tylko leniwy port z ulepszoną grafiką. Rockstar poświęcił czas, aby naprawdę wykorzystać mocne strony Switcha. Niektóre modyfikacje to drobne drobiazgi, jak np. funkcja Joy-Con HD Rumble reagująca na włączenie silnika samochodu, dudnienie naprzemiennie z każdym krokiem po szczeblach drabiny lub gdy nieumyślnie kopniesz leżącą na podłodze butelkę.

Większe ulepszenia przychodzą w postaci implementacji zarówno ekranu dotykowego, jak i sterowania ruchem. Możesz teraz dotknąć ekranu Przełącz, aby przesunąć Phelpsa i przeciągnąć palcem, aby dostosować kamerę. Dotykowe elementy sterujące działają również podczas przesłuchań, dzięki czemu możesz nacisnąć duże, wypełniające ekran, zaktualizowane monity o konwersację „Dobry glina”, „Zły gliniarz” i „Oskarżyciel”.

Sterowanie ruchem jest nieco mniej intuicyjne, ale nadal działa bardzo dobrze. Ruch jest nadal mapowany na drążki, ale możesz również użyć Joy-Conów do obsługi celowania i ruchu kamery. Umożliwia również przeładowanie, dotykając kamery na podczerwień na prawym Joy-Conie, przełączanie celów, machając nadgarstkiem, gdy jest zablokowany, i obracanie wskazówek, przesuwając je w dłoniach. Rockstar wykonał świetną robotę, aby gra była bardziej interaktywna.

ja

Recenzja L.A Noire: Werdykt

Zobacz pokrewną recenzję Dooma na Switchu: Doom ma teraz sterowanie ruchem! Najlepsze gry Nintendo Switch w 2018 roku: 11 obowiązkowych gier do grania w domu lub w podróży Gry roku 2017 firmy Alphr: Gry z 2017 roku, w które koniecznie musisz zagrać

Jedynym prawdziwym problemem w przypadku wersji Switch, oprócz ogromnych wymagań dotyczących przechowywania, jest jej cena. To nie jest tak drogie jak Los lub Skyrim, ale nadal kosztuje 36 funtów, czyli więcej niż na PS4 i Xbox One. To prawda, nowe funkcje rozgrywki, poprawki i przenośna gra nieco to rekompensują, zwłaszcza jeśli nigdy nie grałeś LA Noire zanim. Ale dla niektórych może to być trochę za wysokie.

Jednak niezależnie od kosztów LA Noire jest kolejnym dzwonkiem potwierdzającym, dlaczego Nintendo Switch jest najświeższą konsolą na rynku. Nawet sześcioletni tytuł może poczuć się jak coś całkowicie dzięki swojemu wyjątkowemu podejściu i pomimo błyszczącej oprawy graficznej jego odpowiedników na dużych konsolach, nie grałbym w niego na niczym innym niż na Switchu.