Jak znaleźć znajomych z Facebooka na Twitterze

Jeśli niedawno zdecydowałeś się zacząć używać Twittera wraz z innymi popularnymi platformami, być może zadałeś sobie pytanie – jak znajdę tu wszystkich moich znajomych?

Jak znaleźć znajomych z Facebooka na Twitterze

Użytkownicy Facebooka mogą dość łatwo znaleźć swoich znajomych na Twitterze. W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić.

Znajdowanie znajomych z Facebooka na Twitterze

Po pierwsze, możesz wyszukiwać znajomych po ich imionach. Po prostu wpisz nazwiska w pasku wyszukiwania Twittera i sprawdź, czy możesz rozpoznać swoich znajomych. Jednak ta metoda ma duży minus.

Jeśli masz wielu znajomych z Facebooka i chcesz znaleźć ich wszystkich na Twitterze, musiałbyś ich szukać jeden po drugim. Jest to nie tylko czasochłonne, ale także czasami niemożliwe, ponieważ mogą nie używać swojego prawdziwego nazwiska.

Dzięki poniższym krokom możesz łatwo znaleźć je wszystkie w ciągu kilku minut. W ten sposób zaoszczędzisz czas i bez wysiłku zlokalizujesz poszukiwane osoby.

 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to utworzyć Yahoo! Konto pocztowe. Jeśli już go masz, zaloguj się do niego i przejdź do następnego kroku. Jeśli nigdy nie korzystałeś z Yahoo! Poczta przed, musisz otworzyć jeden. Tutaj możesz utworzyć nowe konto. Ten proces rejestracji nie potrwa długo, więc będziesz gotowy dość szybko przejść do następnego kroku.
 2. Po zalogowaniu się do Yahoo! Konto pocztowe, kliknij opcję Kontakty. Ta opcja znajduje się w lewym górnym rogu.
 3. Wybierz Importuj kontakty z listy wyświetlanych opcji. Spowoduje to otwarcie nowego okna, które zawiera listę różnych platform mediów społecznościowych.

  Importuj kontakty

 4. Wybierz Facebooka z wcześniej wspomnianego okna. Pojawi się wyskakujące okienko, w którym musisz zalogować się na swoje konto na Facebooku. Po wykonaniu tej czynności zostaniesz poproszony o potwierdzenie wyboru. Po prostu naciśnij OK, aby kontynuować.

  Facebook

 5. Poczekaj kilka minut, aż kontakty z Facebooka zostaną zaimportowane do Yahoo! Konto pocztowe. Będziesz wiedział, że wszystkie Twoje kontakty zostały pomyślnie przesłane, gdy zobaczysz wiadomość z gratulacjami. Kliknij Gotowe, aby zakończyć ten krok.
 6. To wszystko, co musisz zrobić z Yahoo! Konto pocztowe. Teraz zaloguj się na swoje konto na Twitterze.
 7. Przewiń w dół i kliknij funkcję Twitter Importer. Klikając tę ​​funkcję, zostaniesz przekierowany na inną stronę, na której będziesz mógł znaleźć swoich znajomych.
 8. Następnie kliknij przycisk Wyszukaj kontakty. Ten przycisk znajduje się obok Yahoo! Ikona poczty.
 9. Wieśniak! Poczta zostanie załadowana. Po zakończeniu procesu ładowania kliknij Zgadzam się. Spowoduje to zaimportowanie wszystkich Twoich Yahoo! kontakty do swojego konta na Twitterze.

Jak widać, korzystaliśmy z Yahoo! Napisz jako pośrednik, aby znaleźć znajomych z Facebooka na Twitterze.

Nie polegaj całkowicie na tej metodzie

To, o czym musisz wiedzieć, to fakt, że ta metoda prawdopodobnie nie znajdzie wszystkich Twoich znajomych z Facebooka na Twitterze. Istnieje kilka „ograniczeń”, o których należy pamiętać.

 1. Będziesz mógł znaleźć tylko znajomych, którzy mają już konto na Twitterze. Ten jest dość logiczny, ale ludzie czasami się mylą, więc warto o tym wspomnieć.
 2. To, czy na Twitterze znajdziesz znajomych z Facebooka, czy nie, zależy całkowicie od ustawień prywatności ustawionych przez nich na Facebooku. Jeśli ich profil jest całkowicie zablokowany, prawdopodobnie nie znajdziesz ich na Twitterze w ten sposób.
 3. Ta metoda pozwala znaleźć tylko osobistych znajomych z Facebooka. Za pomocą tej metody nie będziesz w stanie znaleźć znajomych znajomego.
 4. Jeśli jeden z Twoich znajomych z Facebooka użył innego adresu e-mail do rejestracji na Twitterze, również nie będziesz w stanie go znaleźć za pomocą tej metody.

Jeśli jest ktoś, kogo nie możesz znaleźć za pomocą tej metody, spróbuj wyszukać go za pomocą paska wyszukiwania Twittera. Oczywiście dla pewności lepiej najpierw zapytać znajomego, czy ma konto na Twitterze.

Dowiedz się, kto przestał Cię obserwować na Twitterze

Teraz, gdy zacząłeś obserwować grupę swoich znajomych na Facebooku i miejmy nadzieję, że podążyli za tobą, może być trudno, jeśli niektórzy z nich przestaną cię obserwować z jakiegokolwiek powodu. Cóż, istnieje sposób, aby łatwo dowiedzieć się, kto przestał Cię obserwować i kiedy.

Wystarczy skorzystać ze strony Who.Unfollowed.Me. Kliknij Start Tracking Unfollowers i zaloguj się na swoje konto na Twitterze. Stamtąd będziesz mógł zobaczyć, kto nadal Cię obserwuje, a kto już nie. Będziesz także mógł zobaczyć, kiedy przestali Cię śledzić, więc możesz również określić ich powody. Na przykład mogłeś zrobić uwagę, którą uznają za obraźliwą, lub podzielać poglądy polityczne, z którymi zdecydowanie się nie zgadzają.

Do Ciebie

Czy znasz inny sposób na znalezienie znajomych z Facebooka na Twitterze? Jaką radę dałbyś ludziom, którzy są nowicjuszami na Twitterze? Podziel się wskazówkami w komentarzach poniżej.